İNADINA 19 MAYIS…

Tarih: 2012-01-14 00:00:00

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Kdz. Ereğli Şube Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada İNADINA BAYRAM VE COŞKU denildi. ADD Yönetiminin yazılı açıklaması aynen şu şekilde: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı törenleri kısıtlanarak, et

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Kdz. Ereğli Şube Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada İNADINA BAYRAM VE COŞKU denildi.

ADD Yönetiminin yazılı açıklaması aynen şu şekilde:

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı törenleri kısıtlanarak, etkisi ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Atatürk ve Cumhuriyet karşıtlığıyla tescilli Ömer Dinçer'in Milli Eğitim Bakanlığının başına getirilmesi, Cumhuriyeti yıkma hareketinin önemli bir aşamasıydı.

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurulu üyeliğine, Abdullah Gül tarafından atanan ( Sonra da istifa etmek zorunda kalan) Mümtazer Türköne, 19 Mayıs törenlerini, faşist İtalya'dan alınan bayram olarak nitelemişti.

Oysa 19 Mayıs; yıkılmış, viran olmuş, yabancılar tarafından işgal edilmiş bir ülkenin Kurtuluş Savaşının ilk adımının atıldığı gündür.

Dünyada Emperyalizme karşı kazanılan, ilk Bağımsızlık Savaşının başlangıcıdır.

Ayrıca Türkiye Cumhuriyetini kuran Büyük Atatürk'ün doğum günüdür.

Eğitimin aksamasını, hava koşullarını bahane göstererek böyle bir kısıtlamaya gitmek aymazlıktır.

29Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerini de iptal edenlerin, çarpık niyetleri açıkça ortaya çıkmıştır.

Ulusal bilincin oluşmasında, yurt sevgisinin gelişmesinde, ülke bütünlüğünün korunması bilincinin gelişmesinde ulusal bayramlar çok önemli bir işlev görürler. Gençler, çocuklar ve her yaştan yurttaş ulusal bir heyecan yaşar.

Bizi toplum olarak ayakta tutan ulusal bilinçtir.

Takke düşmüş kel görünmüştür. Cumhuriyet değerlerini yıkmaya yeltenen Ömer Dinçer istifa etmelidir.

Cumhuriyet değerlerine kin duyanları lanetliyoruz.

Biz Türk Ulusu olarak her türlü engellemeye karşın coşkuyla 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını, alanlarda kutlayacağız.

Her gün 19 Mayıs, her yer Samsun…

İnadına Bayram diyoruz…

19 Mayıs'ta Samsun'da buluşuyoruz…

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.