İNTİBAK'I GÜNDEME ALDI

Tarih: 2011-12-16 00:00:00

CHP PM Üyesi ve Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, iktidara yüklenerek '9 milyon emekliyi kandırarak iktidara gelmek maharet midir?' dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 Haziran 2011 tarihinde bazı televizyon kanallarında canlı yayınlanan prog

CHP PM Üyesi ve Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, iktidara yüklenerek '9 milyon emekliyi kandırarak iktidara gelmek maharet midir?' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 8 Haziran 2011 tarihinde bazı televizyon kanallarında canlı yayınlanan programda gazetecilerin  "İntibak yasası projeleriniz arasında var mı?" sorusuna yeni kabinede bu işi hızlandırıp intibak yasasını çıkaracaklarını belirtmesini hatırlattı. Köktürk, Sayın Başbakan ve Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı İntibak Yasası ile ilgili olarak emeklilerimize alenen söz vermişler vurgulamasını yaparak açıklamasına şöyle devam etti: Dolayısıyla, tüm emeklilerimizde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2012 yılı bütçe kanun tasarısı büyük bir beklenti yaratmıştır. Ancak, 9 milyon emeklimizdeki bu beklenti ve heyecana karşın, 14 Aralık 2012 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik tarafından TBMM'de dağıtılan ve sunuşu gerçekleştirilen 62 sayfalık T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2012 Yılı Bütçe Kanun Tasarısında İntibak kavramı tek bir sözcük olarak dahi yer almamıştır.  Buna karşın; İntibak kavramına ve emeklilerimizin beklentilerine tek kelime yer vermeyen Sayın Bakan Beddua alan partilerin 50 yıldır iktidara gelemedikleri şeklinde garip ve yakışıksız bir söylem biçimine sunuşunda yer verebilmiştir.  Beddua alarak iktidara gelemeyenler gibi garip bir söyleme yer veren Sayın Bakan'a sormak istiyoruz: İktidara gelmeniz, aldığınız dualardan mı, yoksa gerçekdışı vaatlerle halkımızı kandırmanızdan mı kaynaklanmaktadır? Ayrıca; 9 milyon emekliyi kandıra-rak iktidara gelmek maharet midir? Yine; Sayın Bakan'a sormak istiyoruz: 2012 yılı bütçe kanun tasarısında yer vermediğiniz 'Emekli İntibak' kavramlarına 2023 yılı bütçesinde mi yer vereceksiniz? 2012 yılı Bütçe Kanun Tasarısında Emeklilerimizin İntibak Yasası konusunda aydınlatmayı görevlerinizden saymıyor musunuz? İntibak kavramının Bütçe görüşmelerinde TBMM tutanaklarına geçmesinden mi korkuyorsunuz?

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ömer OT :

Yaklaşık 700 TL maaş alıp 10 Krş. ucuz ekmek alabilmek için kuyrukta bekleyip "İSTİKRAR"dan dem vuran emekliler gurubuna duyurulur.Gerçi onlar internet nedir gazete nedir bi haberdir ler ama belki birileri farkına varır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.