İRFAN ERDEM TEŞEKKÜR ETTİ!..

Tarih: 2011-01-06 00:00:00

Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Alport Alaplı limanı yapımıyla ilgili sürdürülen çalışmaların ÇED raporunun tamamlanmasıyla sonuçlanmasının heyecanıyla konuştu: "Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğ

Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, Alport Alaplı limanı yapımıyla ilgili sürdürülen çalışmaların ÇED raporunun tamamlanmasıyla sonuçlanmasının heyecanıyla konuştu:

"Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Zonguldak Valisi Erdal Ata ve DLH Genel Müdürü Ahmet Arslan’a teşekkür ediyorum."

13 bakanlıktan çıkan izinle ÇED raporunun alınmasındaki başarının en başta Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Milletvekili Fazlı Erdoğan’a ait olduğunu ifade eden İrfan Erdem,  Alaplı’daki limanın dolgusuna bu yıl başlanacağını ve önümüzdeki yıldan itibaren de gemilerin yanaşacağını açıkladı.

Projenin Batı Karadeniz Bölgesi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Erdem “ARKAS DENİZCİLİK’te projeyle ilgilenip  ortak olmayı düşünüyor” dedi. Erdem, Alaplı’da istihdam ve ekonomik açıdan büyük gelişmeler olacağına dikkat çekerken “Benim yaptıklarımı insanlar hayal bile edemez” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

Kdz. Ereğli’nin daha düne kadar nahiyesi olan Alaplı ilçesi ileriye dönük umut vermeyi sürdürürken, en büyük çıkışını liman inşaatına başlanıp tamamlanmasıyla yapacak. Alaplı’da liman yapımı için Alport şirketi tarafından başlatılan girişimler, siyasal iktidar tarafından da desteklenince tüm bürokratik işlemler bir çırpıda tamamlandı ve 2010 yılının son günlerinde gelen “ÇED raporu tamam” haberi büyük sevinç yarattı.

Alaplı’daki bu liman yapımı konusunda siyasal iktidar ile birlikte tüm desteğini her aşamada veren Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, 13 bakanlıktan çıkan izinle elde edilen ÇED raporu için öncelikle Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Zonguldak Valisi Erdal Ata ve DLH Genel Müdürü Ahmet Arslan’a teşekkür ettiğini ifade ederek “Sayın Bakanım ile milletvekilim bizim önümüzü açtı ve bu limanın yapımıyla ilgili izin çıkması için tüm desteklerini verdi. Her birine de bu yöre insanı adına çok teşekkür ediyorum. Herkes başaramayacağımızı konuşuyordu, başardık. Başarmaya da devam edeceğiz. Benim yaptıklarımı insanlar hayal bile edemez” dedi.

Alport ile beraber Alaplı’nın bir liman şehri olacağını kaydeden İrfan Erdem, ithalat ihracat yapan kurumların bu limanın önemli ortaklarından olacağını ve büyük imkanlara sahip olacaklarını ifade ettiği açıklamasında, ARKAS DENİZLİK’in de bu projeyle ilgilendiğini ve ortak olmayı düşündüğünü belirtti. Erdem, limanın bu yıl dolgusuna başlanacağını ve önümüzdeki yıldan itibaren de gemilerin yanaşacağını söylerken, Bolu ve Düzce’nin de bu projeyle rahat bir nefes alacağını dile getirdi. Alaplı ilçesinin hem istihdam hem de ekonomik açıdan çok büyük yararlar sağlayacağına dikkat çeken İrfan Erdem, altını çize  çize Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Milletvekili Erdoğan ile birlikte katkı veren herkesi asla unutmayacaklarını kaydetti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.