‘İŞ ALEMİNİN ŞEVKİNİ KIRMAYIN’

Tarih: 2015-08-20 09:25:37

MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, Türkiye’nin kritik bir dönemden geçtiğini belirterek, “Artan terör ve siyasi belirsizlik sürerken, İş dünyasına yönelik haksız önyargılardan rahatsızız” diyerek iş aleminin şevkinin kırılmaması gerektiğini vurguladı.


MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, artan terör olayları ve siyasi belirsizliğe dikkat çektiği açıklamasında iş alemine yönelik bilinçli saldırılarda bulunulduğunu belirterek, iş aleminin şevkinin kırılmaması çağrısında bulundu.

Türkiye genelinde iş dünyasına yapılan yıpratma çabalarına dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Ülkemiz kritik bir süreçten geçiyor. Zayıf da olsa bir koalisyon ihtimali, ya da yeni bir seçim konusundaki belirsizlik devam ederken, tesadüf olmadığına inandığımız gelişmeleri de endişeyle izliyoruz. Bu ortamda, aniden ve her koldan başlatılan terör saldırıları ve maksatlı yayınlarla iş dünyasının da hedefe alınarak yıpratılma çabalarının belirsizliği körüklediğine inanıyor ve manidar buluyoruz. Yapılanların zararını da, milletçe ödemeye zorlatılıyoruz. Ülkemizin kalkınması, dürüst girişimcilerin yatırımlarıyla sağlanacaktır. Bunu sağlayacak işletmelerin büyümesi, kar elde etmesi, ortaklarının da bu kardan kanuni hakları çerçevesinde tasarrufta bulunmaları, iş hayatının temelidir. Kazancın kaynağı temiz olduğu sürece, nereye tasarruf edildiği, kazanç sahibinin takdiridir. Bunun, itham edilerek sorgulanması, iş hayatını tedirgin eder, şevkini kırar. Bu taciz, siyaset üzerinden yapılırsa, işadamının siyasete yaklaşımını ve siyasetle ilişkisini de zedeler. Sonunda, iş hayatından kopuk bir siyasi ortam ve anlayışı da beraberinde getirir" dedi.

Başkan Salih Yılmaz, ulusal basında Nihat Zeybekçi ile ilgili çıkan haberleri hatırlatarak, “Siyasetçi kimliğinden önce, yıllardır saygın bir işadamı ve saygın bir üyemiz olarak, bu ülkeye katma değer sağlayan önemli işletmelerin sahibi olan Sayın Nihat Zeybekci hakkında, bir gayrimenkul satın almasına bağlı yapılan spekülatif haberlerin de, iyi niyetten uzak olduğu aşikardır. Basınımızın, bu konularda daha hassas davranmasını bekliyoruz" diyerek duyarlılığa davet etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.