İŞ GÜVENLİĞİ ANLATILDI

Tarih: 2010-07-10 00:00:00

Hema Endüstri A.Ş Kandilli Kömür İşletmeleri İşletme Müdürü Nedim Özturhan tarafından "İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı ile İş Kazalarının İstatiksel Analizi" konulu seminer gerçekleştirildi. Hema Endüstri tarafından Zonguldak'ta seminer düzenlendi. Kandilli

Hema Endüstri A.Ş Kandilli Kömür İşletmeleri İşletme Müdürü Nedim Özturhan tarafından "İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı ile İş Kazalarının İstatiksel Analizi" konulu seminer gerçekleştirildi. Hema Endüstri tarafından Zonguldak'ta seminer düzenlendi. Kandilli Kömür İşletmeleri İşletme Müdürü Nedim Özturhan "Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Sanayi üretimi için ham madde sağlayan madencilik sektörü, ülkemiz temel sektörleri arasında önemli bir yer teşkil etmektedir. Tüm sanayi dallarında doğrudan veya dolaylı olarak maden ürünlerine ihtiyaç vardır. Ekonomik önemine rağmen, madencilik sektörü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de iş kazaları ve meslek hastalıkları açısından en riskli sektörler arasındadır. Sektörün bu özelliği iş sağlığı ve güvenliği (İSG) kavramının ve bu konuda çalışana ve çalışma ortamına yönelik mevzuatın oluşmasında büyük etken olmuştur. İşçilerin sağlık ve güvenliklerini sağlamak amacıyla; Çalışma yerleri, işçilerin işlerini yaparken kendilerinin ve diğer çalışanların sağlık ve güvenliklerini tehlikeye atmayacak şekilde tasarlanmalı, inşa edilmeli, teçhiz edilmeli, hizmete alınmalı, işletilmeli ve bakımı yapılmalıdır. İşyerinde yapılacak her türlü çalışma, yetkili bir kişinin gözetiminde yapılmalı, özel riski bulunan işler yalnızca konunun uzmanı kişiler tarafından ve talimatlara uygun olarak yazılmalı, tüm güvenlik talimatları işçilerin anlayacağı şekilde olmalı, uygun ve yeterli ilk yardım donanımı sağlanmalı, düzenli aralıklarda güvenlik tatbikatları yapılmalı, işçilerin işyerinde maruz kalabilecekleri riskler belirlenmeli ve değerlendirilmelidir" dedi. Hema Endüstri A.Ş. bünyesindeki mühendisler, nezaretçi, posta başları ve servis şefleri ile işletmeye bağlı alt yüklenici firmaların aynı kademedeki tüm teknik personelinin bulunduğu seminere yaklaşık 60 personel katıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.