İŞ-KUR'DAN ENGELLİLERE YÖNELİK KURS

Tarih: 2012-12-28 00:00:00

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Özel Eğitim ve Rehberlik Derneği arasında zihinsel özürlü bireylere yönelik ahşap boyama kursu açılışı düzenlendi. Zonguldak Özel Eğitim ve Rehberlik Derneğinde, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Özel Eğitim ve Rehberlik Derneği arasında zihinsel özürlü bireylere yönelik ahşap boyama kursu açılışı düzenlendi.

Zonguldak Özel Eğitim ve Rehberlik Derneğinde, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Özel Eğitim ve Rehberlik Derneği arasında zihinsel özürlü bireylere yönelik ahşap boyama kursu açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa, Zonguldak Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Yılmaz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, zihin engelli kursiyerler ve davetliler katıldı.
Açılışta, Zonguldak Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Yılmaz, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu'yun kurdele kesimi yapıldı.
Daha sonra konuşma yapan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, 10 zihinsel özür arkadaşımıza kurs verilecek. Kursumuz 5 ay sürecek. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak kursiyerlerimize günlük 20 TL para verilecek. Kurs süresi içerisinde zihinsel özürlü bireylerimiz İş-Kur tarafından her türlü güvenlik ihtiyaçları göz önüne alınarak sigorta kapsamına alınacaktır. Kurs bitiminde kursiyerlere sertifikaları verilecektir. Kursumuzun hayırlı olmasını diliyorum dedi.
Ardından konuşma yapan Zonguldak Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Kursun hayırlı olmasını diliyorum. Kursun başarılı olacağına inanıyorum diye konuştu.
Zonguldak Özel Eğitim ve Rehberlik Derneği Başkanı Nevin Yazıcı ise Kursumuz Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Finanse edilmektedir. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürümüz Gönül Demirsu özürlü bireylerin eğitimine ve istihdamına özel önem vermektedir. Derneğimize verdiği destekle de hassasiyetlerini göstermektedir. 10 zihinsel özürlü kursiyere usta öğretici Nejla Akgün, Psikolojik Danışman Barış Aydın, yardımcı personel Göksu Yazıcı eğitim vermektedir. Kurs eğitimleri haftada 5 gün 5 saat olarak derneğimizin eski lavuar alanı MTA karşısındaki atölyesinde yapılacaktır. Kursumuz 17 Aralık 2012 tarihinde başlamış olup 30 Nisan 2013 tarihinde sona erecektir. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz kursiyer harçlıklarını günlük 20 TL olarak belirlemiştir. Kurs süresi içerisinde zihinsel özürlü bireylerimiz İş-Kur tarafından her türlü güvenlik ihtiyaçları göz önüne alınarak sigorta kapsamına alınmıştır. Kursiyerler evlerinden alınıp kurs bitiminde evlerine güvenli biçimde teslim edilmektedir. Kurs eğitimler ahşap boyama becerisi kazandırma amacını taşımaktadır. Kurs bitiminde kursiyerlere sertifika verilecektir. Kursiyerlerimiz, ahşap bir ürünü zımparalamayı, boyamayı verniklemeyi, transfer çalışması yapmayı öğrenmiş olarak mezun olacaklardır. Özel eğitim ve Rehberlik Derneği olarak amacımız daha fazla zihinsel özürlü bireye ulaşıp iş becerisi eğitimi verebilmek, ruh ve beden sağlığına katkıda bulunabilmek ve toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirebilmektedir şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Zonguldak Özel Eğitim ve Rehberlik Derneği Başkanı Nevin Yazıcı ve kursiyerler yeni yıl eğlencesi yaparak eğlendiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.