JANDARMA ASAYİŞ BÜLTENİ

Tarih: 2015-11-11 10:41:49

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı günlük olaylar bültenini yayınladı. Jandarma Sorumluluk Bölgesinde yer alan olaylardan bazıları şu şekilde:
 MERKEZ İLÇEDE ARAÇTAN HIRSIZLIK

 

Karaman Beldesinde; 06.11.2015 günü saat 10.45 sıralarında L.A. isimli şahıs müracaata bulunarak kendisine ait 67 AN 575 aracın garajda park halinde bulunduğu esnada araçta takılı vaziyette bulunan let ışıkların yerinden sökülmek suretiyle çalınmış olduğunu beyan etmiştir. Olay yerinde yapılan inceleme ve araştırmada olayın aydınlatılmasına yönelik iz ve emareye rastlanılmamıştır. C.Savcısının talimatı ile olay fail ya da faillerinin yakalanması için tahkikata başlanılmıştır.

 

MERKEZ İLÇEDE TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TELİKEYE SOKMA

 

Kardeşler Köyünde; 06.11.2015 günü saat 21.00 sıralarında A.İ. isimli şahsın (105 promil) alkollü olarak araç kullandığı Zonguldak Jandarma 1. Trafik Timi tarafından tespit edilmesi üzerine, olay hakkında C.Savcısına bilgi verilmiş olup, alınan talimatı ile şüpheli hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan işlem yapılmış olup, ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

ALAPLI'DA ŞÜPHELİ ÖLÜM

 

Ortacı Köyünde; 08.11.2015 günü saat 10.40 sıralarında köy muhtarı müracaatta bulunarak İstanbul ilinde ikamet etmekte olan ve Ortacı köyünde de evi bulanan İ.Ö. isimli şahsın yakınları tarafından arandığını ve İ.Ö. isimli şahıstan Cuma günden bu yana kendisinden haber alamadıklarını bu sebeple kendisinden eve bakılmasını istemeleri üzerine muhtarın İ.Ö. isimli şahsın evine gittiği eve gittiği esnada İ.Ö. isimli şahsın yatağında ölü olarak bulduğunu beyan etmesi üzerine olaya müdahale edilmiştir. Meydana gelen olay hakkında C.Savcısına bilgi verilmiş olup, alınan talimatı doğrultusunda OYİ timi ile birlikte olay yerinde gerekli inceleme ve araştırmalar yapılmıştır. İ.Ö. isimli şahsın cenazesi kaldırıldığı Alaplı Devlet Hastanesinde yapılan otopsi sonucu ölüm nedeninin kalp kriziden olduğu değerlendirilmekte olup, kesin sonucun tespiti için İ.Ö. isimli şahsın kalp, beyin ve ciğerlerinden alınan örnekler Ankara adli tıp morg grup başkanlığına gönderilmiştir. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

 

ALAPLI'DA TEK TARAFLI YARALANMALI TRAFİK KAZASI

 

Çayköy Köyünde; 07.11.2015 günü saat 01.30 sıralarında S.T. isimli şahıs sevk ve idaresindeki 67 SN 560 plakalı aracı ile Alaplı ilçesi istikametinden Gürpınar köyü istikametine seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle aracın direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yolun sağ kenarında bulunan elektrik direğine çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan araç sürücüsü S.T. ve araçta yolcu olarak bulunan Ö.T. isimli şahıslar sevk edildiği Çaycuma Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. C.Savcısının talimatı ile araç sürücüsü şüpheli olarak ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

ÇAYCUMA'DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET

 

Filyos Beldesinde; 06.11.2015 günü saat 09.45 sıralarında A.K. isimli şahıs tartıştığı G.B. isimli şahsa hakaret ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

ÇAYCUMA'DA KAÇAK YAPILAŞMAYA DAİR DİĞER KABAHATLER

 

Helvecılar Köyünde; 06.11.2015 günü saat 20.00 sıralarında E.Ö. isimli şahsın 1 dönümlük müşterek arazi üzerine yetkili kurumdan izin almadan, ahır yapmak amacıyla beton döktürdüğü devriye ekibi tarafından tespit edilmiştir. Kaçak yapılaşma ile ilgili tanzim edilen tutanak idari yaptırım uygulanmak amacı ile kaymakamlık makamına gönderilmiştir.

 

ÇAYCUMA'DA TEHDİT

 

Saltukova Beldesinde; 06.11.2015 günü saat 18.00 sıralarında N.B. isimli şahsın tartıştığı ve eski eşi P.K. isimli şahsı telefonla arayarak tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.


 

ÇAYCUMA'DA TEHDİT

 

Sandallar Köyünde; 06.11.2015 günü saat 20.00 sıralarında E.C. isimli şahsın tartıştığı ve komşusu olan B.A. isimli tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

ÇAYCUMA'DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET

 

Helvacılar Köyünde; 06.11.2015 günü saat 21.30 sıralarında Ö.K. isimli şahıs arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı Z.K. isimli şahsa hakaret ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

ÇAYCUMA'DA TEHDİT

 

Temenler Köyünde; 07.11.2015 günü saat 20.45 sıralarında M.G. isimli şahıs tartıştığı M.M. isimli şahsi tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

ÇAYCUMA'DA TEHDİT

 

Filyos Beldesinde; 08.11.2015 günü saat 09.00 sıralarında R.D. isimli şahsın tartıştığı B.K. isimli şahsı tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

ÇAYCUMA'DA EVDEN HIRSIZLIK

 

Muharremşah Köyünde; 08.01.2015 günü saat 09.00 sıralarında Ö.Ç. isimli şahıs müracaata bulunarak, iki katlı olan evinin birinci katının pencere camından kimliği belirsiz kişi yada kişilerce girilmek suretiyle evin bütün odalarının dağıtıldığı ve bahse konu evde yangın olayının meydana geldiğini beyan etmesi üzerine olaya müdahale edilmiştir. Olay yerinde OYİ timi ile birlikte yapılan inceleme araştırma ve tanık beyanlarına göre eve giren Ö.Ç. ve R.B. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş olup, şahısların alınan ifadelerinde eve hırsızlık için girdiklerini hiçbir şey bulamadıkları için de evi ateşe verdikleri tespit edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şüpheliler ifadelerinin alınmalarını müteakip serbest bırakılmışlardır.

 

ÇAYCUMA'DA TEK TARAFLI YARALANMALI TRAFİK KAZASI

 

Kayabaşı Köyünde; 06.11.2015 günü saat 14.15 sıralarında R.P. isimli şahıs sevk ve idaresindeki 67 NH 159 plakalı aracı ile Devrek istikametinden Zonguldak istikametine(Zonguldak karayolunun 30. km) seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle aracın direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yolun kenarında bulunan ağaçlara çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan araç sürücüsü R.P. ve araçta yolcu olarak bulunan M.P. isimli şahıslar sevk edildiği Çaycuma Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. C.Savcısının talimatı ile araç sürücüsü şüpheli olarak ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

DEVREKTE EVDEN HIRSIZLIK

 

Tabaklar Köyünde; 06.11.2015 günü saat 19.50 saatleri arasında D.G. isimli şahıs müracaatta bulunarak kendisine ait ikamet ettikleri evde 06.11.2015 günü saat: 09.00-19.00 saatleri arasında hırsızlık olayı olduğunu ve çekmecede bulunan (2) adet çeyrek ve 6000 Tl paranın çalınmış olduğunu beyan etmiştir. C.Savcısının talimatı ile olay fail ya da faillerinin yakalanması için. tahkikata başlanılmıştır.

 

DEVREKTE KAYIP ŞAHIS

 

Burhanoğlu Köyünde; 06.11.2015 günü saat 07.00 sıralarında K.Ş. isimli şahıs, kızı olan F.Ş. (Kadın 1998 D.lu) isimli şahsın saat 06.00 sıralarında evde bulunan özel eşyalarını da alarak evden ayrıldığını, tekrar geri gelmediğini ve kaybolduğunu beyan etmiştir. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

 

DEVREK'TE KASTEN YARALAMA

 

Çaydeğirmeni Beldesinde; 07.11..2015 günü saat 18.00 sıralarında C.Ç. isimli şahıs tartıştığı H.K. isimli şahsı yumruk vurmak suretiyle yaraladığı mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Mağdur, sevk edildiği Devrek Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

DEVREKTE RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK

 

Çaydeğirmeni Beldesinde; 07.11..2015 günü saat 19.00 sıralarında J.Trafik Timinin yapmış olduğu kontrolde O.Ö. isimli şahsın abisine ait sürücü belgesindeki fotoğrafını çıkartarak kendisinin fotoğrafını yapıştırarak kullandığı tespit edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.


DEVREK'TE KAYBOLMA)

İsabeyli Köyünde; 07.11.2015 günü saat 21.00 sıralarında M.K. isimli şahıs müracaatta bulunarak kızı P.K. isimli şahsın kimseye haber vermeden saat 10.00 sıralarında kendisine ait özel eşyalarını da alarak evden ayrıldığı ve tüm aramalara rağmen kendisine ulaşılamadığı babasının beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

 

GÖKÇEBEY'DE TÜRK PARASINDA SAHTECİLİK

 

Bakacakkadı Beldesinde; 07.11.2015.2015 günü saat 07.00 sıralarında B.A. isimli şahsın çalıştığı akaryakıt istasyonuna para bozdurmak için gelen A.Ö. isimli şahıs sahte (100) TL. para verdiği, işletme sahibinin paranın sahte olduğunu tespit ederek bildirmesi üzerine, olaya müdahale edilmiştir. C.Savcısının talimatıyla şüpheli şahıs ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

KDZ. EREĞLİ'DE GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA

 

Ormanlı Beldesi Çömlekçi köyünde; 06.11.2015 günü saat 11.00 sıralarında Çömlekçi Köyünde faaliyet gösteren S.S.Çömlekçi Ve B.Doğancılar Koop.Başkanı M.Ö. isimli şahsın genel kurul toplantılarını yapmaması nedeniyle kooperatifin zarara uğradığı, yönetim kurulu üyesi H.S. isimli şahsın beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

KDZ. EREĞLİ'DE HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ

 

Yazıören Köyünde; 06.11.2015 günü saat 10.00 sıralarında K.A. ve N.D. isimli şahıslar arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumetli olduğu H.A. isimli şahsa ait bahçeye tel örgü çekmeleri ve direk dikmeleri sonucu hakkı olmayan yere tecavüz olayı meydana geldiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli şahıslar hakkında hakkı olmayana yere tecavüz suçundan işlem yapılmış olup, ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmışlardır.

 

KDZ. EREĞLİ'DE TEHDİT

 

Danişmentli Köyünde; 06.11.2015 günü saat 15.30 sıralarında U.B. isimli şahsın tartıştığı ve aralarında daha önceden husumet olan M.D. isimli şahsı tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

 

KDZ. EREĞLİ'DE DİĞER KABAHATLER

 

Kıyıcak Mahallesinde; 06.11.2015 günü saat 14.30 sıralarında A.Y. isimli şahsın işletmekte olduğu otobüs ile seyyar satıcılık yaptığı işletmenin iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatının olmadığı tespit edilmesi üzerine ilgili kurum tarafından cezai işlem yapılmak üzere tanzim edilen evraklar Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına gönderilmiştir.

 

KDZ. EREĞLİ'DE HIRSIZLIK

 

Kıyıcak Mahallesinde; 08.01.2015 günü saat 01.00 sıralarında S.G. isimli şahıs müracaata bulunarak motosikletinin çalındığını beyan etmiştir. Yapılan araştırmada motosikleti çalan F.K., Y.E,Y. ve S.Y. isimli şahıslar otoban polisi tarafından motosiklet ile birlikte yakalanarak Erenler İlçe J.K.lığına teslim edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şüpheliler 08.11.2015 tarihinde adli makamlara çıkarılmak üzere Sakarya/Erenler İlçe J.K.lığınca gözaltına alınmışlardır.

 

KDZ. EREĞLİ'DE TEK TARAFLI YARALANMALI TRAFİK KAZASI

 

Toyfanlı Köyünde; 05.11.2015 günü saat 19.45 sıralarında E.K. isimli şahıs sevk ve idaresindeki motosikleti ile Ormanlı köyünden Toyfanlı istikametine seyir halindeyken ceviz ağacının yolun görüşünü kapatması nedeniyle dikkatsizlik sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan sürücü E.K ve yolcu olarak bulunan H.K. isimli şahıslar sevk edildiği Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

 

KİLİMLİ'DE TÜTÜN MAMULLERİNİN TÜKETİLMESİ

 

Türkali Köyünde; 07.11.2015 günü saat 23.00 sıralarında umuma açık yerde yapılan kontrolde Ç.C. isimli şahsın işletmesinde tütün mamullerinin tüketilmesine izin verdiği, işletmede çalışan şahısların da kimliklerini bildirmediği tespit edilmiş olup, iş yeri hakkında tanzim edilen evraklar, idari yaptırım kararı uygulanmak üzere Kilimli Kaymakamlığına gönderilmiştir.

 

KOZLU’DA KAYIP ŞAHIS

 

Uzungüney Köyünde; 05.11.2015 günü saat 23.30 sıralarında R.E. isimli şahıs, kızı olan M.E. isimli şahsın saat 22.00 sıralarında evde bulunan özel eşyalarını da alarak evden ayrıldığını, tekrar geri gelmediğini ve kaybolduğunu beyan etmiştir. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.