JANDARMA ASAYİŞ BÜLTENİ

Tarih: 2016-03-02 16:53:43

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı günlük olaylar bültenini yayınladı. Jandarma sorumluluk bölgesini kapsayan bültende zehirlenme, yangın, tehdit, dolandırıcılık, kasten yaralama gibi olaylar yer aldı.
Bülten şu şekilde:

KDZ.EREĞLİ'DE DİĞER KABAHATLER

Çayırlı Köyünde; 29.02.2016 günü saat 12.30 sıralarında O.G.'nün işletmekte olduğu
kahvehanede C.D."in kahvehanede mesul müdür belgesi olmadan çalıştırıldığı tespit edilmiş olup, İş yeri ile ilgili tanzim edilen tutanak ilgili kuruma gönderilecektir.

KDZ.EREĞLİ'DE YÜKSEKTEN DÜŞME

Kurtlar Köyünde; 29.02.2016 günü saat 12.30 sıralarında H.D., yatalak hasta olarak yaşadığı evdeki yatağından dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle düşmesi sonucu yaralanmıştır. Yaralı H.D., sevk edildiği Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde tedavini müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

KDZ.EREĞLİ'DE EKONOMİ, SANAYİ VE TİCARETE İLİŞKİN SUÇLAR

Ormanlı Beldesinde; 29.02.2016 günü saat 15.00 sıralarında İlçe Gıda Kontrol memurları ile birlikte yapılan kontrolde B.T.'in açıktan ve hijyen kurallarına uymadan ekmek satışı yaptığı tespit edilerek hakkında işlem yapılmak üzere tutanak tanzim edilmiştir.

KDZ.EREĞLİ'DE TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA

Ormanlı Beldesinde; 29.02.2016 günü saat 15.00 sıralarında Jandarma Trafik ekiplerince yapılan kontrolde R.Ç.'nin alkollü olarak araç kullandığı tespit edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile araç sürücüsü ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KDZ. EREĞLİ'DE ELEKTRİK ENERJİSİ HIRSIZLIĞI

Sarıkaya Köyünde; 29.02.2016 günü saat 15.00 sıralarında Ş.D. kendisine ait evde usulsüz elektrik kullandığı Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkilileri tarafından yapılan kontrol esnasında tespit edilmiş olup, C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KDZ. EREĞLİ'DE TEHDİT

Ormanlı Beldesinde; 29.02.2016 günü saat 14.00 sıralarında M.Y. tartıştığı H.U.'yu tehdit ettiği H.U.'nun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile M.Y. ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

MERKEZ İLÇEDE SOBA ZEHİRLENMESİ

Kaleoğlu Köyünde; 01.03.2016 günü saat 12.30 sıralarında H.Ç. ikamet ettiği evde sobadan çıkan gazdan zehirlenmiş olup, sevk edildiği Atatürk Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunmamaktadır. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

ALAPLI'DA KAZAEN YANGIN

Sarıkadı Köyünde; 01.03.2016 günü saat 02.20 sıralarında S.U. kendisine ait iki katlı evin boş ve kullanılmayan üst kısmında yangın çıktığını beyan etmiştir. Yangın Alaplı İtfaiyesi tarafından ' söndürülmüş olup, herhangi bir can kaybı meydana gelmemiştir. İtfaiye ekiplerinin yapmış olduğu incelemede yangının elektrik kontağından çıktığı değerlendirilmektedir. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

ÇAYCUMA'DA TEHDİT

Temenler Köyünde; 01.03.2016 günü saat 10.00 sıralarında E.B. nin tartıştığı İ.Ç.'yi tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA'DA DOLANDIRICILIK

Muharremşah Köyünde; 01.03.2016 günü saat 13.00 sıralarında H.Ç. nin kendisinde (2.500) adet tarihi Osmanlı altını olduğu ve satmak istediğini beyan ederek alıcı olarak anlaştığı arkadaşı olan M.Y.'den (35.000) TL alarak kaybolduğu mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Şüpheli yakalanmış ve suçlamayı kabul etmediğini beyan etmesi üzerine C.Savcısının talimatı ile ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

GÖKÇEBEY'DE KİŞİYE VEYA HATIRASINA HAKARET

Çukur Köyünde; 01.03.2016 günü saat 10.30 sıralarında Y.K. nin tartıştığı G.K.'ya hakaret ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

GÖKÇEBEY'DE KİŞİLERE AİT MALA ZARAR VERME

Namazgah Köyünde; 01.03.2016 günü saat 08.00 sıralarında A.K. nin tartıştığı A.Ç. 'ye ait evin camlarını kırmak suretiyle zarar verdiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KDZ. EREĞLİ'DE TAKSİRLE YANGINA NEDEN OLMA

Güneşli Köyünde; 01.03.2016 günü saat 12.00 sıralarında S.İ. nin ahır ve samanlık olarak kullandığı binanın etrafındaki çöpleri toparlayıp yaktığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle ateşin ahırın içinde bulunan samanlara sıçraması sonucu yangın çıktığı tespit edilmiştir. Yangın Kdz. Ereğli itfaiyesi ekipleri tarafından söndürülmüştür. Herhangi bir can kaybının olmadığı yangında ahırda (15.000) TL maddi zarar meydana gelmiştir. C.Savcısının talimatı ile S.İ. şüpheli olarak ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KDZ. EREĞLİ'DE KİŞİLERİN HUZUR VE SÜKÛNUNU BOZMA

Ramazanlı Köyünde; 01.03.2016 günü saat 12.00 sıralarında A.A. nin aynı bina içerisinde komşusu olan D.A. ya ait dairenin giriş kapısına sürekli olarak malzeme (El Arabası, Odun vb.) koymak suretiyle eve geçişini engellediği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KDZ. EREĞLİ'DE TEHDİT

Pınarcık Köyünde; 01.03.2016 günü saat 20.00 sıralarında V.Y. nin tartıştığı G.Ö. yü tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip ' serbest bırakılmıştır.

ALAPLI'DA KASTEN YARALAMA

Ömerli Köyünde; 29.02.2016 günü saat 22.30 sıralarında A.Ş. tartıştığı R.A.'nın kafasına sopa ile vurmak suretiyle yaraladığı R.A.'nın beyanından anlaşılmıştır. R.A., olay esnasında A.Ş.' nın evine ait pencere camını kırdığı A.Ş.' nın beyanından anlaşılmıştır. R.A., sevk edildiği Alaplı Devlet Hastanesinde tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şahıslar ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmışlardır.

ÇAYCUMA'DA KASTEN YARALAMA

Güdüllü Köyünde; 29.02.2016 günü saat 00.30 sıralarında Ş.K. tartıştığı M.N.'yi tokat vurmak suretiyle yaralamıştır. Mağdur, sevk edildiği Çaycuma Devlet Hastanesinde tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA'DA KASTEN YARALAMA

Karapınar Beldesinde; 29.02.2016 günü saat 17.00 sıralarında icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında Karapınar Belde Merkezinde bulunan fırının önünde kavga olayı olduğunun görülmesi üzerine derhal olaya müdahale edilmiş. Yapılan araştırma ve soruşturmada yukarıda açık kimlik bilgileri yazılı müşteki şüpheliler Ş.T. ile M.T.'in aynı işyerinde çalıştıkları, aralarında geçen sözlü tartışma nedeniyle Ş.T. nın kardeşi olan G.T. ve arkadaşı olan M.A.G.'ı fırının önüne çağırdığı, M.T.' in ise amcası S.T. ile oğulları olan Ç.T. ve T.T.' i fırının önüne çağırdığı, şahısların aralarındaki sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine şahısların birbirlerini yumrukla darp etmek suretiyle kasten yaraladıkları aynı zamanda birbirlerine küfür etmek suretiyle hakaret ettikleri, devriye kuvveti ile kavganın ayrıldığı ve tarafların.sakinleştirdiği, olayla ilgili Çaycuma Nöb. C. Savcısına bilgi verildiği, Tarafların alınan adli raporlarında hayati tehlikelerinin bulunmadığı, sevk edildikleri Çaycuma Devlet Hastanesinde tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. C.Savcısının talimatı ile şahıslar ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmışlardır.

ÇAYCUMA'DA TEHDİT

Helvacılar Köyünde; 29.02.2016 günü saat 14.00 sıralarında H.Ü. alacak verecek meselesi nedeniyle, tartıştığı M.Ü.'yu tehdit ettiği H.Ü.'nun beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile M.Ü. ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır

DEVREK'TE TÜTÜN MAMULLERİNİN TÜKETİLMESİ

Çaydeğirmeni Beldesinde; 29.02.2016 günü saat 02.00 sıralarında Ş.P.'ye ait olan Minibar isimli işletmede yapılan kontrolde işletme içerisinde tütün memullarının tüketildiğinin tespit edilmiş olup; Şahısla ilgili tanzim edilen tutanak ilgili kuruma gönderilecektir.

KDZ.EREĞLİ'DE KASTEN YARALAMA

Zindancılar Köyünde; 29.02.2016 günü saat 11.00 sıralarında S.G. ailevi nedenlerden dolayı tartıştığı oğlu T.G.' yi tokat vurmak suretiyle yaralamıştır. Mağdur, sevk edildiği Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinde tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şüpheli ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KDZ. EREĞLİ'DE HAYVANI TEHLİKE YARATACAK ŞEKİLDE SERBEST BIRAKMA

Abdi Köyünde; 29.02.2016 günü saat 11.30 sıralarında S.Ç.'ye ait köpeğin T.Ç.'ye saldırması üzerine mağdur sevk edildiği Kdz.Ereğli Devlet Hastanesinde tedavisini müteakip taburcu edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile köpek sahibinin şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

KDZ. EREĞLİ'DE AİLE HUKUKUNDAN KAYNAKLANAN YÜKÜMLÜLÜĞÜN İHLALİ

Yazıcılar Köyünde; 29.02.2016 günü saat 17.00 sıralarında A.K. müracaata bulunarak eşi olan N.K.'nin kendisine ve 4 çocuğuna bakmadığını beyan edip şikâyetçi olmuştur. C.Savcısının talimatıyla N.K. şüpheli olarak ifadesi alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.