KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞTI

Tarih: 2012-03-15 00:00:00

Çaycuma Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Kadın Çiftçiler Yarışıyor adı altında bilgi ve proje yarışması düzenlendi. Çaycuma Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Kadın Çiftçiler Yarışıyor adı altında bilgi ve proje yarı

Çaycuma Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Kadın Çiftçiler Yarışıyor adı altında bilgi ve proje yarışması düzenlendi.

Çaycuma Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Kadın Çiftçiler Yarışıyor adı altında bilgi ve proje yarışması düzenlendi. Yarışmaya; Çaycuma İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Zonguldak Gıda, Tarım, Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar Erdoğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özgür Uslubaş, Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen, Perşembe Belediye Başkanı Rasim Miyanyedi, Nebioğlu Belediye Başkanı Ertan Aydoğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Çaycuma İlçe Müdürü Özgür Uslubaş, Ziraat Odası Başkanı İsmail İnam, Halk Eğitimi Müdürü Necmi Güneş, Kayıkçılar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Bayram Cura ve Çaycuma Muhtarlar Derneği Başkanı Cemil Usluer katıldı.

33 ÇİFTÇİ KATILDI
Çaycuma ilçesinin köylerinden toplam 33 kadın çiftçi yarışmaya katıldı. Açılış konuşmasını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Çaycuma İlçe Müdürü Özgür Uslubaş, kadınların girişimcilik kapasitesini artırarak istihdama katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Uslubaş, Üretim sektöründe önemli rol oynayan bayanlarımızın eğitimine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İl ve ilçe teşkilatları olarak çok büyük önem vermekteyiz. Özellikle teknik ve sağlık personelimizin köy gezilerinde yürüttüğü çalışmalar, müdürlüğümüz ve halk eğitim merkezinin büyük katkıları ile birlikte düzenlediğimiz eğitim kurslarında büyük aşamalar kaydedilmiştir. Bayanların yoğun istekleri bizleri de motive etmektedir.dedi. Zonguldak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yaşar Erdoğan yarışmaların coşkulu geçtiğini söyleyerek Çaycuma'nın kadın çiftçi eğitimde büyük yol kat ettiği
ni ifade etti.

BAKANLIĞA TEŞEKKÜR
Erdoğan; Esas amacımız yarışmadan çok kadınlarımızı biraz daha öne çıkarmak. Bu yarışmalar kadınlarımızın kendilerini ispat etmelerini sağlıyor. Bu bakımdan kadınlara verdiği önemden dolayı Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Çaycuma kadın çiftçiler eğitiminde büyük başarı sağlanmıştır. Medeni cesaretlerinden dolayı yarışmaya katılan kadınlarımızı tebrik ediyorum. Erdoğan ayrıca il birincisi çitçiye 3 bin lira, Türkiye birincisi çitçiye 6 bin lira ve 50 bin liralık proje ödülü verileceğini söyledi. Çiftçilerin eğitiminde büyük katkısı olan Çaycuma Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Necmi Güneş ise kadın ve erkeklerin eşitliğine katılmadığını çok yakında kadınların daha üstün olduğunu herkesin anlayacağını söyledi. Güneş; Toplumun temeli kadınlardır. Çocukların ilk terbiyecisi, öğretmeni anneleridir. Kadın emeğini alın terini ürüne döndürdüğü zaman üretime ve ailesine katkısı artacak kendisine güven duyacaktır. Bu yarışmaya katılan bayanlarımızı kendilerine duyduklarını özgüvenden dolayı takdir ediyorum Yarışma sonrasında soruları doğru olarak yanıtlayan Helvacılar Köyü'nden Gülbahar Ünsal birinci, Pınar Ünsal ikinci, Kerimler Köyü'nden Zeliha Ağdak üçüncü, Kayıkçılar Köyü'nden Makbule Yılmaz dördüncü olarak çeşitli hediyelere takdim edildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.