KADIN KOLLARI KONGRESİNİ TAMAMLADI

Tarih: 2012-06-24 00:00:00

CHP Zonguldak İl Kadın Kollarının 11. Genel Olağan Kongresi Genel Maden İşçileri Sendikası Konferans salonunda gerçekleştirildi. Kongreye, CHP Zonguldak İl Başkanı Halil Furat, CHP İl Meclis üyesi Turan Oral, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın

CHP Zonguldak İl Kadın Kollarının 11. Genel Olağan Kongresi Genel Maden İşçileri Sendikası Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kongreye, CHP Zonguldak İl Başkanı Halil Furat, CHP İl Meclis üyesi Turan Oral, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın kardeşi Osman Haberal ve CHP Kadın Kolları üyeleri katıldı. Kongrede, divan başkanlığının seçiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

2010 YILINDA YENİDEN KURULDU

Daha sonra, CHP Zonguldak İl Kadın Kollarına tek aday olan Ayşe Erterzi yaptığı konuşmada, 1940'lı yıllar bitmeden meclisteki kadın temsil oranının giderek düşmesiyle karşı önlem olarak kadın kollarının çekirdeğini oluşturan oluşumlar partimiz içinde filizlenmiştir. 2007-2010 yılları arasında kadın örgütlenmesi askıya alınmış olup, 2010 yılının ortasında yeniden kuruldu. O tarihten bugüne kadar geçen iki yılda kadın kolu genel başkanları ve il, ilçe yönetimleri atama ile göreve geldi. Yokluk ve atama sürecine 2010 yılında son veriliyor. Aradan geçen sekiz yıllık boşluktan sonra kadın kurultayının on birincisi için resmi süreç 26 Nisan 2012 tarihli genelgesi ile başlatıldı. 26 Şubat 2012 tüzük değişikliği CHP'nin tüm kademelerinde kadınlara yüzde 33'lük yer açtı. Artık biz kadınlar yalnızca kadın kollarında değil, ana örgütlenmede de önceki dönemlerden daha güçlü varlık göstereceğiz. Kadınlar, hem CHP'de hem de toplumda çoktan hak ettikleri konuma böyle adım adım yerleşiyorlar. Bu bilinçle ve inançla önümüzdeki zorlu süreçte bizde varız diyerek, ben ve arkadaşlarım bu göreve talip olduk. Birlik ve beraberlik içinde üslendiğimiz bu sorumluluğu yerine getirmek bizler için onur olacaktır dedi.

ATATÜRK'ÜN İZİNDE ŞİİRİ DUYGULANDIRDI

Konuşmaların ardından Adana'da yaşayan ve 4. sınıf öğrencisi olan Ezgi Aykamış, Atatürk'ün İzinde adlı yazdığı şiiri okuması salonda duygusal anlara sahne oldu. Adana'dan Zonguldak'a ananesi Bilge Çorak'ın yanına tatil için geldiğini söyleyen Ezgi Aykamış, Atatürk'ün izinde şiirini kongrede yazdığını söyleyerek, Ananeme tatile geldim. Atatürk'ü çok seviyorum. Bu şiiri kendim yazdım. Yazarlık yeteneğim var ve şiir yazmayı seviyorum. Hemen aklıma geldiği anda şiir yazabiliyorum. Bundan hariç birkaç tane daha şiirim var. Hep Atatürk'ün yolunda olacağıma söz veriyorum. Şiiri şuanda burada kongrede yazdım dedi.

YENİ YÖNETİM

Tek liste halinde gidilen kongrede Ayşe Erterzi başkan olurken asil üyeler, Bingül Usta, Ebru Meşe, Fatma Şen, Hülya Darende, Lale Karakulak, Muazzez Özkan, Müjgan Şimşek, Naciye Asil Kazancı, Nimet Gülay, Yüksel Parmak, Özen Cinal ve Sevim Çilek oldu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.