KALPAKSIZ KUVAYI MİLLİYECİYE ANMA!

Tarih: 2015-01-22 17:02:00

Tam 22 yıl önce evinin önündeki araca konulan bombanın patlaması ile katledilen Araştırmacı gazeteci-yazar-hukukçu- Atatürkçü-yurtsever Uğur Mumcu için anma töreni düzenlendi.   Anma töreninde ilk önce 24 Ocak 2015 Cumartesi günü saat 13.00 de Atatü

Tam 22 yıl önce evinin önündeki araca konulan bombanın patlaması ile katledilen Araştırmacı gazeteci-yazar-hukukçu- Atatürkçü-yurtsever Uğur Mumcu için anma töreni düzenlendi.

 

Anma töreninde ilk önce 24 Ocak 2015 Cumartesi günü saat 13.00 de Atatürk Anıtına  karanfil konulacak. Burada yapılacak anmanın ardından aynı gün akşam Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) Nikah Salonunda saat 18.45’de Turkuaz kültür ve Sanat Toplumunun da katıldığı etkinlik gerçekleştirilecek. 

 

Tören programıyla ilgili olarak tertip komitesi adına bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz. Ereğli Şube Başkanı Özlem Kölemenoğlu, ‘Kalpaksız Kuvayı Milliyeci Uğur Mumcu’ için  “O’nun hayatına son verdiren karanlık güçler ve ardındaki ABD ve AB emperyalistleri, Uğur Mumcu bugün sağ olsa idi; olan bitene nasıl bir anlam verirdi diye düşünmüş olacaklar ki , yıllar öncesinden onlar için en büyük engel olacağını gördükleri Uğur Mumcu’yu ortadan kaldırmaları gerektiğini planladılar” dedi.

 

Kölemenoğlu sözlerine şöyle devam etti:

 

“O’nun katillerini ülkemiz üzerinde, Ortadoğu’da plan ve projeler ortaya koyanlarda, Büyük Ortadoğu Projesi’ni hazırlayanlarda ve uygulayıcılarında aramak gerekir. Gerçek katillerinin ve ardındaki güçlerin ortaya çıkarılamaması tertip ve tezgahların büyüklüğünü göstermektedir.

 

Ülkede kavramlar yer değiştirmekte, suçlular davul zurna ile karşılanmakta, henüz suçlarının ne olduğu bilinmeyenler zindanlarda bekletilmektedirler.

 

Uğur Mumcu; yürekli bir hukukçu ve gazeteciydi. Terörün ardındaki bağlantıların üzerine korkusuzca gidiyordu. Doğru, dürüst, ilkeli gazetecilik yaparak ulusumuza gerçekleri yazmaya çalışıyordu.

 

Uğur Mumcu; anti-emperyalist, ulusalcı ve devrimciydi.

 

Uğur Mumcu; işçiden, emekçiden, halktan ve dürüst çalışan sanayiciden yanaydı ve halkçı bir insandı.

 

Uğur Mumcu; Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlıydı.

 

Uğur Mumcu; bölücü teröre de, dinci teröre de, ırkçı teröre de karşıydı.

 

Uğur Mumcu; ülkemizin tümlüğünden, ulusumuzun birliğinden, laik, çağdaş, demokratik düzenden yana açık ve net olarak taraftı.

 

Uğur Mumcu, darbelere, çetelere, işkenceye, işkencecilere, insan hakları ihlallerine karşıydı.

 

Uğur Mumcu; soygun ve sömürüye, bozuk ve çarpık ekonomik düzene, özelleştirmelere, vatan topraklarının satılmasına sonuna kadar karşıydı.

 

Uğur Mumcu; Nato’ya, ABD üslerine, AB ve ABD ile yapılan gizli yapılan ikili kölelik anlaşmalarına karşıydı.

 

Uğur Mumcu; dinin ve kutsal din duygularının siyasette, ticarette kullanılmasına kesin olarak karşıydı ve bunun mücadelesini veriyordu.

 

Uğur Mumcu’nun bedensel varlığını ortadan kaldırarak kirli ve karanlık emellerine rahatça ulaşabileceklerini sananlar, yanıldıklarını anlayacaklardır.

 

Çünkü, ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ulusu ve vatanı için canını hiçe sayacak yüksek karakterli Atatürk kuşağı yetişmektedir. Genlerimizin hepsi birer Atatürk’tür, birer Uğur Mumcu’dur. Birer Muammer Aksoy’dur, birer Bahriye Üçok’tur, birer Ahmet Taner Kışlalı’dır, birer Kemal Türkler’dir , birer Gaffar Okkan dır.”

 

ANMA PROGRAMI

24 Ocak Cumartesi günü saat 13.00 da karanfillerimizle birlikte Anıt önünde olacağız. Uğur Mumcu’yu ölüm yıldönümünde anacağız.

Aynı gün akşam saat 18.45 de Belediye Nikah Salonunda Kdz.Ereğli Hukukçular Derneğinin hazırladığı anma gecesinde olacağız.

bekliyoruz.

 

 

TERTİP KOMİTESİ:

Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz.Ereğli Şubesi

Kdz.Ereğli Hukukçular Derneği

Eğitim-İş Kdz.Ereğli Temsilciliği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kdz.Ereğli Şubesi

Cumhuriyet Kadınları Derneği Kdz.Ereğli Şubesi

Alevi Kültür Dernekleri Kdz.Ereğli Şubesi

Cumhuriyet Halk Partisi

Demokratik Sol Parti

İşçi Partisi

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.