KAMU-SEN'DEN MAAŞ TEPKİSİ

Tarih: 2012-03-13 00:00:00

Kamu-Sen Zonguldak Temsilciliği ve beraberinde bulunduğu şube başkanları ve üyeleri maaş artışlarının belirlenmemesi ve toplu sözleşme konularında gelişme olmamasına tepki gösterdi. Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ve beraberinde bağlı bulu
Kamu-Sen Zonguldak Temsilciliği ve beraberinde bulunduğu şube başkanları ve üyeleri maaş artışlarının belirlenmemesi ve toplu sözleşme konularında gelişme olmamasına tepki gösterdi. Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kadir Bacıoğlu ve beraberinde bağlı bulunduğu şube başkanları ve üyeleriyle birlikte, Madenci Anıtı önünde yaptıkları eylemde maaş artışlarının belirlenmemesi ve toplu sözleşme konularında gelişme olmamasına tepki göstererek, açıklamanın sonunda tüm memurlar bordro yakma eylemi gerçekleştirdi. Bacıoğlu, Yıllardır kamu görevlilerini ezen, hakir gören, yok sayanlar her fırsatta ilkleri yapmakla övünenler, bir ilke imza atmış ve tarihinde ilk defa memurlar yeni yılda maaş zammı alamamıştır. Anayasaya göre memurların maaş artışları toplu sözleşme ile belirlenmek zorundadır. Memurlara toplu sözleşme hakkı getiren Anayasa değişikliğinin üzerinden tam 18 ay geçmiştir. Ancak hala toplu sözleşmenin nasıl yapılacağına dair kanun tasarısı ortada yoktur. Biz kamu görevlilerinin adil temsilinin sağlandığı, hakem kurulunun gerçekten bağımsız olduğu, memurlarımızın tüm sorunlarının tartışılıp, çözüme kavuşturulabileceği bir kanun istiyoruz. Zam yapılmayarak memurlara maaş zammı olarak verilmesi gereken aylık 1 milyar 55 milyon lira kasada kalmaktadır. 3 ayda bu tutar 3 milyar 165 milyon liraya ulaşmıştır. Hazine bu parayı değerlendirerek kar elde etmektedir. Bu paranın nemasını istiyoruz. Bu nedenle 1 Ocak 2012'den geçerli olmak üzere, zam yapılmayan her ay için memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamma ilave olarak vergilerden alınan gecikme bedeli oranında telafi artışı eklenmesini talep ediyoruz. Memur memur olalı zamsız maaş almamıştır. Bizlerde bordolarımızı yakarak bu zulmü protesto ediyoruz ve buradan hükümete son kez uyarıyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.