KANDİLLİ FİBER İNTERNETE KAVUŞUYOR

Tarih: 2014-10-17 10:49:00

Karadeniz Ereğli Telekom Müdürü Kadir Uzun ve Teknik Müdür Yardımcısı Bilal Kayacan, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ı makamında ziyaret etti. Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, beldedeki telefon ve internet alt yapısının fiber alt yapı ile

Karadeniz Ereğli Telekom Müdürü Kadir Uzun ve Teknik Müdür Yardımcısı Bilal Kayacan, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın’ı makamında ziyaret etti. Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, beldedeki telefon ve internet alt yapısının fiber alt yapı ile değiştirilmesine yönelik planlanan çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunulduğunu açıkladı.

 

Ereğli Telekom Müdürü Kadir Uzun da Türk Telekom’un 170 yıllık tecrübesi ile Kandilli Beldesi’ndeki telefon ve internet alt yapısını fiber alt yapı ile değiştirileceğini belirterek şu bilgileri verdi: Kurulması planlanan Fiber alt yapı Kandilli beldemizdeki internet altyapısının kalitesini üst seviyeye taşıyacaktır. Beldemizin layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına ve fiber teknolojisine kavuşturan Türk Telekom, Kandilli Beldesinde en uç noktadaki mahallelere kadar fiber optik kablo altyapısını Kandilli Belediyemizin desteği ile kurmakta ve Belde sakinlerine kesintisiz ve yüksek hızda internet hizmeti sunabilmektedir”

 

FİBER OPTİK ÖZELLİKLERİ

Fiber optik, temelde bir sinyali iletmek için elektrik yerine ışığı kullanan bir iletim aracıdır. Optik fiberler saf camdan yapılan saç teli kalınlığında uzun ipliklerdir. Bu fiberler yansıtıcı bir kılıfın içine doldurulur, böylece ışık fiberlerin içine hapsedilir. Kablonun en dışı ise koruyucu bir kılıfla kaplanır. Böylece Fiber optik kablolar ile daha uzun mesafelere daha yüksek değerde veri aktarımı ışık hızı diye tabir edilen en yüksek hızla iletilir. Fiber optik kablolar çevresel şartlara karşı çok iyi korunduklarından çevresel şartların ağır olduğu nemli, rutubetli ve aşırı yağışlı ortamlardan etkilenmeyerek her zaman tutarlı bir bağlantı sunar. Fiber kablolarda dışarıdan içeriye doğru hiçbir etkileşim olmadığı gibi dışarıdan içeriye doğru da hiçbir sızıntı olmaz ve bilgi en güvenli şekilde çok uzak mesafelere bozulmadan taşınabilir. Üretildikleri madde, fiziksel boyutları, sızdırmazlık gibi özellikleri dikkate alındığında fiber optik kablolar çok uzun süreler değişiklik ihtiyacı duymaz. Bu özelliği de fiber optik haberleşme sistemlerini çevreye en duyarlı haberleşme sistemleri olarak öne çıkarıyor.

 

NELER YAPILABİLİR?

Fiber internet sayesinde, 6 dakikada DVD, 58 saniyede 300 resim, 4 saniyede ortalama 50 dosya indirebilirsiniz*. Fiber internet; gerçek zamanlı etkileşim,(hızı etkileyen durumlar hariç) kesintisiz bağlantı sağlar. Fiber internet bağlantısı; akıllı ev, kişiselleştirilebilen TV, akıllı iletişim ağı, istediğinde seç izle video, bulut bilişim, online oyun, videokonferans, e-eğitim, uzaktan ameliyat, uzaktan hasta bakımı, akıllı enerji dağıtım şebekesi, yüksek güvenlikli ağ sistemleri gibi çok çeşitli uygulamaları mümkün kılar. Değişmeyen bir Türk Telekom geleneği olan Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmak misyonumuzla Fiber optik alt yapının Kandilli Beldemize hayırlı olmasını dileriz. (Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.