KANTARA SEYYAR ÇÖZÜM

Tarih: 2011-04-14 00:00:00

Kdz.Ereğli-Alaplı karayolu üzeri Göktepe Mahallesi'nde faaliyetlerini sürdüren ve ruhsatsız olduğu gerekçesi ile Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mühürlenerek kapatılan Kantar, kurulan mobil istasyon ile çalışmalarını sürdürüyor.   Bakan

Kdz.Ereğli-Alaplı karayolu üzeri Göktepe Mahallesi'nde faaliyetlerini sürdüren ve ruhsatsız olduğu gerekçesi ile Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mühürlenerek kapatılan Kantar, kurulan mobil istasyon ile çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bakanlık tasdikli imar planında Kıyı ve Plaj Tesisi alanında kalan, yeni yapılan Kdz.Ereğli-Alaplı karayoluna çekme mesafelerine tecavüzlü konumda bulunan ve ruhsatsız çalıştığı iddiasıyla kantar Kdz.Ereğli Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekiplerince 30 Mart 2011 tarihinde mühürlenmiş ve kantarın çalışması durdurulmuştu. Yaşanan bu olay sonrasında Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Denetim Müdürlüğü tarafından kapatılan kantarın yerine seyyar kantar kurdu. Ankara’dan gelen Mobil Trafik Kontrol istasyonu ile araçların kontrollerine devam edilirken, ölçüm çalışmaları uydu cihazı ile yapılıyor. 24 saat çalışan seyyar kantar, yağışlı havalarda ise kaldırılıyor.

 

MÜHÜRLENMİŞTİ

Kantar Karayolları kenarında yapılacak ve açılacak tesisler hakkındaki yönetmeliğin 16-17-36. Maddelerine uymadığı, yeni yapılan İstanbul-Zonguldak karayoluna Çekme Mesafelerine tecavüzlü bir şekilde İmar Planımızda Kıyı ve Plaj Tesisleri alanında ruhsatsız olarak çalışmadığı gerekçesi ile mühürlenmişti.

 

BELEDİYENİN AÇIKLAMASI

Ereğli Belediyesi tarafından kantarın kapatılması ile ilgili olarak bir açıklama yayınlanmış ve  “Söz konusu yerin halkın yararlanacağı plaj, kamuya açık bir alan olarak düzenleme çalışmalarına başlanacağından, yol kenarı denetim istasyonun tebliğinden itibaren bir ay içerisinde kesinleşmiş imar planına uygun başka bir yere nakledilmesi için Ulaştırma Bakanlığa, Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğüne Belediyemizce 26.08.2010 tarih 893 sayı,22.09.2010 tarih 959 sayı, 28.09.2010 tarih 984 sayı, 25.10.2010 tarih 1080 Sayı, 31.12.2010 tarih 1367 sayı, 18.01.2011 tarih 86 sayı ve en son 28.02.2011 tarih 276 ile yazılar yazılmıştır. Belediyemiz ekipleri tarafından bu gerekçelerle kantar mühürlenmiştir”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ahmet inci :

samsun çarşamba arasına seyyar kantar istiyoruz depolar aşırı yükleme yapıyor

mehmet :

Kamyonların yüklü tonajlar ile çalışması olmaması gereken bir durumdur. Fakat maalesef kamyoncu esnafının para kazanamaması ülkemizdeki mazot fiyatlarının pahalı olması sebebi ile esnaf yüksek tonaj atmak mecburiyetinde bırakılmaktadır. Kamyonların taşıyabileceği yük tonajı ve maliyetler ortadadır. Erdemir gibi buyuk bir sanayi kurulusunun burada olması ve kamyon trafiğinin bölgemizinde yoğun olması sebebi ile Kantar uygulaması yerinde bir uygulamadır. Fakat bu nakliye fiyatları ile kamyoncu esnafı yüksek tonajlar atarak kaçak köçek yollar denemek mecburiyetinde kalmıştır.Kantar şu ANDa mühürlü bile olsa ileride tekrar açılması muhtemeldir. Kişilerin kantarlara gösterecekleri tepki yersizdir. Problem kantar değil yüksek mazot fiyatlarıdır....

EREĞLİLİ :

KARDEŞİM BU KANTARLARDAN HER İL VE İLÇE ÇIKIŞLARINDA KEŞKE OLSA YILLARDIR AĞIR TONAJLI KAMYONLAR YÜZÜNDEN EREĞLİ DÜZCE YOLUNUN HALİ MEYDANDA BİZ ELEŞTİRİ YAPALIM HER YERE YAPILSIN.

VATANDAŞ :

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI EREĞLİ İÇİN O KADAR GÜZEL HİZMET VERİYORKİ BIRAVO FAKAT ŞUNU MERAK EDİYORUM EREĞLİ DIŞINDA BEN HER YERE GİTTİM HİÇ BÖYLE SEYYAR NE KANTARI BIRAKINIZ NORMAL AÇIK TUTTUĞU KANTARI BİLE 24 SAAT AÇIK TUTMUYORLAR BU EREĞLİ İÇİNDEKİ TAŞIMACILIK İÇİN NEDEN AMA GARİP OLAY BUKADAR İLGİ GÖSTERMELERİ VEDE AĞIR TAŞIMACILIK BİLİNİYORKİ ERDEMİR ÜRÜNLERİNİ SEVK EDEN BİR KARA TAŞIMACILIĞPI VAR EN UFAK PAKETİ DEMİRİ YANİ 5 TONLA BAŞLAYIP 30 TONA KADAR TEK PARÇA ÜRETEN BİR TESİS ERDEMİR FAKAT DİĞER İLLERİMİZDE TONAJ OLARAK UN KEPEK ÇUBUK DEMİR GİBİ ÜRETEN TESİSLERDE 25 KG. BAŞLIYOR VE ÇUBUK DEMİR OLARAK TABİR ETTİĞİMİZ DEMİR 2.500 KG. OLAN İLERİMİZDE OLAN KANTAR TAM FALİYET GÖSTERMİYOR AMA BURASI İÇİN TON 5-İLE 30 TON ARASINDA DEĞERLERİ VE DE UN ÇUVALI DEĞİLKİ 2 ÇUVAL EKSİK ATAYIM KANTAR TONAJINI GEÇMEDEN GİDEYİM DİYELİM YAZIK VALLA EREĞLİ HALKINA LÜTFEN YETKİLİLER ÖNCE UN VE KEPEK SEVKİ OLAN YERLERDE KANTARINIZI 4/4 ÇALIŞTIRIN BURAYI DEĞİL

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.