KANTİNLER DENETLENDİ

Tarih: 2012-11-12 00:00:00

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri, okul kantini denetimlerini gerçekleştirdi.  Zonguldak merkez, beldeler ve köylerde bulunan 51  okul kantinine yönelik olarak yapılan denetimler kapsamında  kantinlerde satılan gıda maddeleri,
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda Kontrol ekipleri, okul kantini denetimlerini gerçekleştirdi.  Zonguldak merkez, beldeler ve köylerde bulunan 51  okul kantinine yönelik olarak yapılan denetimler kapsamında  kantinlerde satılan gıda maddeleri, işyeri hijyen gereklilikleri personel hijyeni gibi konularda  gerekli inceleme ve kontroller yapıldı ve kantin sahipleri gıda mevzuatı konusunda bilgilendirildi.
Konuya ilişkin açıklama yapan Zonguldak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Necmi Çelik, 5996 Sayılı Kanunundan kaynaklanan görev gereği İl ve ilçe merkezleri ile belde ve köylerde bulunan tüm okul kantinleri gıda yönünden sıkı bir denetime tabi tutulmaktadır.  Zaten gıda denetimleri, gıda alanında faaliyet gösteren tüm işyerlerini kapsıyor. İnsan sağlığını korumak adına, gıda denetimlerine çok önem veriyoruz. Bu çerçevede de denetimlerimiz son olarak okul kantinlerinde yoğunlaşmıştır.  Buradaki amacımız öğrencilerimizin, çocuklarımızın sağlıklı gıda tüketmesini sağlamak. Bu yüzden de Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüzün gıda kontrol ekipleri bütün okullarda denetimleri gerçekleştirdi. 
Bu konuda okul idaresi ve velilerimize de görev düşüyor. Çocuklarını insanın sağlığına sıkıntı verecek yanlış gıdaların tüketilmesini önlemesi açısından uyarsınlar.
Açıkta satılan gıdaları, etiketsiz ürünleri almaması ve tüketmemesi konusunda bilgilendirsinler. Bu konuda da zaten okul müdürlüklerimizde çok hassas davranıyorlar. Gerekli denetimlerini de yapıyorlar. Biz de bu denetimleri sık bir şekilde yapmaya devam edeceğiz dedi.
Gıda denetimlerinin yıl içerisinde program dahilinde yapıldığını belirten Çelik, Ancak herhangi olumsuz bir durum söz konusu olduğunda ilave denetimlerimiz oluyor diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.