KARADENİZ'İN EN DONANIMLI EKİBİ

Tarih: 2015-10-02 14:50:44

Karadeniz Ereğli Belediyesi, Kışla, Süleymanlar Mahallesinin ardından Kepez’de İtfaiye İstasyonu oluşturdu. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, “İstasyonlarımızı yayarak yaşanabilecek olumsuzluklarda kısa sürede olay yerine varmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 7 mahalleye hizmet vereceğiz, Yangın ihbarı geldikten sonra 5 dakika gibi kısa bir sürede olay yerine intikal etmiş olacağız” dedi.

Karadeniz Ereğli Belediye İtfaiye Müdürlüğünün, Kepez Mahallesi’nde oluşturulan yeni istasyon binası düzenlenen törenle hizmete girdi. Belen Sanayi Sitesi girişinde oluşturulan İtfaiye İstasyon binasının açılışında konuşan Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, ilçe merkezi, 3 belde ve 94 köyde yaklaşık 200 bin kişiye hizmet verdiklerini söyledi.

 


“CAN VE MAL GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ”

65 Personelin 12 araç ile 3 ayrı noktada hazır bulunduğunu belirten Ateş şunları söyledi: “Kışla ve Süleymanlar Mahallesinin ardından Kepez Mahallesi’ndeki istasyonun açılışı ile ilçemizi 3 noktadan sarmış olacağız. Halkımızın can ve mal güvenliği bizler için son derece önemli. Özellikle akşam saatlerinde okul servisleri, fabrika çıkışlarının da olması sonucu yoğunluk yaşanıyor. İstasyonlarımızı yayarak yaşanabilecek olumsuzluklarda kısa sürede olay yerine varmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 7 mahalleye hizmet vereceğiz, Yangın ihbarı geldikten sonra 5 dakika gibi kısa bir sürede olay yerine intikal etmiş olacağız”

 

EĞİTİMLİ TOPLUM VURGUSU

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da Karadeniz bölgesinin en kuvvetli, donanımlı, becerikli itfaiyesi olduklarını belirterek, “Başımıza felaketler gelmeden birşeye yatırım yapmayı göz ardı edebiliriz. Eğitimli toplum olursak daha kolay organize oluruz. Eğitimli toplum demek başına felaket gelmeden mücadele edecek önlemleri almak demektir. Göreve geldiğimiz 30 Mart tarihinden sonra itfaiye personelimiz ile görüştük. Görüyorsunuz günümüzde dünün ihtiyaçları ile bugünün ihtiyaçları değişti. Bu trafik yoğunluğunda 5 dakikada bu coğrafyaya ulaşmak zor. Bu coğrafyanın dezavantajı da var. Bize sahillerde verildi.


 

KARADENİZ BÖLGESİNİN EN BECERİKLİ İTFAİYESİ

Karadeniz bölgesinin en kuvvetli, donanımlı, becerikli itfaiyesi haline geldi. Sadece karada değil denizde de mücadele ediyoruz. Belediye plaj mevkisinde 5 madalyalı cankurtaranımız var. Bu sene hiç can kaybı olmadı hatta Köseağzı mevkisinde 4 kişiden oluşan bir aileyi tam 17-18 saatlik bir takipten sonra arkadaşlarımız can kaybı olmadan kendilerini kurtardılar. İnanın AFAD bile yetersiz kaldı, bizim ekiplerimiz bizi işi becerdiler. Biz geldikten sonra 32 metre hidrolik merdivenli bir araç aldık. 28 Metrelik hidrolik aracımızın da bakım onarımını yaptık. İnşallah yaşamayız ama felaketlere hazırız. Yer altı yerüstü ekipmanlarımızı da zenginleştirdik” dedi.

 

“İTFAİYECİLİK ZOR BİR İŞ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu itfaiyelerin belediyenin en önemli birimlerinden biri olduğunu belirterek, “Belediyemiz bu konuda çok önemli bir görev üstleniyor. Can ve mal emniyetini sağlarken trafik kazalarında da önemli bir ihtiyacı yerine getiriyor. Ereğli şirin bir sahil kenti olduğu için sahil de belediyemize verilmiş. İtfaiyecilik zor bir iş” sözleri ile konuştu.

 


“EREĞLİNİN AÇILIMI VAR”

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu da belediyecilik denildiğinde ilk akla güvenlik geldiğini ifade ederek, “İtfaiye hizmetleri arkasından alt yapı hizmetleri gelir. Bizim Ereğlimizde üçüncü bir hizmet yeri olarak açıldı. Ereğlimizin muhtelif yönlere açılımı var. Alaplı’da bir yangın olduğunda uzakta bir itfaiye merkezinden yetişmek ya da Kepez bölgesindeki yangına başka bir bölgeden araç ve personel göndermek zaman alıcı bir durum” dedi.

 


BEKLEME KRİZİ

Törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, belediye personeli ve muhtarlar katıldı. Minik öğrenciler de zabıta ve itfaiye kıyafetleri giyerek etkinlikte yer aldı. Saat 11.00 olarak açıklanan program ise tam 1 saat 10 dakika gecikme ile başladı. Öğrenciler yorgun düşünce yardımına Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal koştu. Başkan Uysal ve eşi Sevim Uysal öğrenciler ile yakından ilgilendi, çeşitli ikramlarda bulundu.

 


(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.