KARTAL, YARGIYI GÖREVE ÇAĞIRDI

Tarih: 2014-03-17 16:36:00

CHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Hayrettin Kartal,  “Savcıları, İlçe Seçim Kurulu  ve ilgilileri göreve çağırıyoruz!” başlıklı açıklamasında şöyle dedi:   Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya ODABAŞ, Erdemir’ de çalışma barışını bozarak, Ereğli’

CHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Hayrettin Kartal,  “Savcıları, İlçe Seçim Kurulu  ve ilgilileri göreve çağırıyoruz!” başlıklı açıklamasında şöyle dedi:

 

Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya ODABAŞ, Erdemir’ de çalışma barışını bozarak, Ereğli’de toplumsal huzuru yok etme girişimlerini sürdürüyor.

Sendika Başkanı; Erdemir’i satan, kazanılmış işçi haklarını gasp etmeye çalışan, sendikal hak ve özgürlükleri   yok edip taşeronlaşmayı yaygınlaştıran  emek düşmanı AKP’yi destekleyeceğini açıkladıktan sonra, şimdi de 30 Mart’ta yapılacak seçimlerin güven ortamında, özgür ve demokratik bir şekilde geçmesini sabote etmeye çalışıyor.

Bir belediye başkan adayının basına da yansıyan iddiası ve çeşitli kanallardan bize de ulaştırılan bilgilere göre, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı ve bazı yöneticileri, işçilere kullandıkları oyun resmini çekerek kendilerine getirilmesini, aksi takdirde kendilerine dikkat etmeleri doğrultusunda tehditler savurdukları belirtilmektedir.

Böyle bir şeye cüret etmek seçim güvenliğini sabote etmektir. Seçimlerin özgür ve demokratik bir şekilde yapılmasını engellemeye çalışmaktır ve suçtur.

İlgili savcılar, İlçe Seçim Kurulu ve diğer ilgililer, bu konuda basına da yansıyan iddiaları araştırarak seçimlerin güven içinde geçmesi için harekete geçmelidir.

Erdemir  işçilerinin ve diğer tüm seçmenlerin oylarının özgür iradeleri ile sandığa yansıması için İlçe Seçim Kurulu ve ilgili savcılar derhal önlem almalıdır.

Kaldı ki oy kullanma kabinlerine cep telefonu, fotoğraf makinesi ve kamera gibi aletlerle girmek zaten yasaktır. Bu konuda İlçe Seçim Kurulu’nun atadığı sandık başkanı ve yardımcıları da büyük bir sorumlulukla karşı karşıyadır.

Bir emek örgütü başkanının emek düşmanı bir partiye oy istemesi kadar saçma, kendi sınıfına ihanet eden bir davranış Erdemir tarihinde görülmedi.

Hele hele kullandığınız oyun resmini çekip getirin tehditlerine hiç kimse cüret edemedi. Bu tür bir sendikal anlayış 1930’lu, 1940’lı yılların Amerika’sında görülmüş, adına Amerikan Mafyavari Gangster  Sendikacılık Tipi dedikleri bir anlayıştır. Dünya ve Türkiye işçi sınıfları bu tür sendika anlayışlarını ve sendikacıları  tarihin çöplüğüne gömmüştür.Sendika Başkanı’na tavsiyemiz, bu tarihi iyi okuması, sadece ve sadece Erdemir işçilerinin ekonomik – sosyal sorunlarıyla ilgilenmesidir. Sen toplu sözleşme ile ilgilen. İşçilerin iş güvenceleri için mücadele et. Kazanılmış haklarını koru.

 

 

Erdemir  işçilerini 30 Mart seçimlerinde oylarını özgürce sandığa yansıtmaktan hiç ama hiçbir güç engelleyemez.

Biz CHP olarak Kdz.Ereğli ve köylerinde sandık görevlisi ve gözlemci olarak her sandıkta eğitilmiş, yetkilerini bilen en az 3 görevlimizle seçimlerin güven içinde, özgürce, demokratik bir şekilde geçmesi için hazırız.

En ufak bir olumsuzlukta da yasaların bize verdiği görev ve yeteneklerimizi sonuna kadar kullanmaya hazırız.  

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

kemalist :

Eğer bu iddia doğruysa zaten türk metalin işçisi üzerinde hiç bir ağırlığı yok demektir bu durum ancak söyle açıklanabilir sendika işçiye güvenmiyo işçi sendikaya güvenmiyo kullanılan oyun resmi çekilecek ama şunu unutuyosunuz yasa gereği oy kabinine cep telefonu ile girmek yasak, oy kabininde görüntü almak suç bu arkadaşlar bunuda bilmiyor değildirler heralde bir insan nasıl olurda içinde bir çok hukuki sonucu barındıran bu riski alarak böyle bir hukuk dışı talepte bulunur onu anlamak mümkün değil izlemey devam edelim

chp'li :

Eyvah eyvah mahkeme göreve çağırılmış; ne garip. Mahkemeyi göreve çağıracağına halkı ,işçiyi sandığa çağırsana be kardeş bu kadar umutsuzmusunuz ?yazık bu partiyi bu hale düşürenlere.

Şemsi :

kabadayı arayan varsa ereğli belediye başkanlığı koltuğunda oturan kişiye bakacak..yok resim çekin getirin yok bilmem ne başladınız gene palavraya kameralı telefonu olmayan işçiye kameralı telefonmu alacak sendika iyice komik oldunuz siz ya işçi zaten sendika başkanını seviyo lafını sayıyor

Erkan :

tutuşmuş bunlar anlaşılan vah vah posbıyık çıkıp yüzde 65 oyum var diyo bu kavga kalan yüzde 35 oy içinmi :D koltuk kayıyo başkan bırakın bu işleri Alevi kültür derneği başkanı biz başkanımızdan memnunuz derken seçim propagandası yapmıyomu halkı yönlendirmiyomu ? sendika diyince niye gücünüze gidiyo adamlar istediğini destekler

mustafa kuru :

Yasanın ilgili maddesi budur TCK Madde 115- (1) Cebir veya tehdit kullanarak, bir kimseyi dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya veya değiştirmeye zorlayan ya da bunları açıklamaktan, yaymaktan meneden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) Dini ibadet ve ayinlerin toplu olarak yapılmasının, cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla engellenmesi halinde, yukarıdaki fıkraya göre ceza verilir.

devrimci :

sayın başbakan ne ise ereğli deki başkan da o. ikisinin birbirinden farkı yok. ikisi de gitmeli. 70 lik seçimi kaybettiğini anlayınca ne yapacağını şaşırdı. olmamış bir şeyi gündeme taşımak tek kelime ile çaresizliktir. bu adayı göstermeseydiniz sendika bu işlere karışır mıydı. sendikanın kapısına çelenk bırak sonra da ağla. solu kirletiyorsunuz. bir gidin de temizlik başlasın hem ereğli de hem de partide.

mahmut... :

Sizin şikayet ettiğiniz Türk Metal Sendikası Alaplı'da CHP'ye açık açık destek veriyor.Ne diye şikayet ediyorsunuz..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.