KASIMLI ENGELLERİ KALDIRDI

Tarih: 2011-05-19 00:00:00

Kasımlı İlköğretim Okulu’nda Engelliler Haftası kapsamında öğrenciler tarafından bir program düzenlendi. Programa Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail KORKUT ve derneğin yönetim kurulu üyeleri Aslı OKUR, Rukiye ER, Sedat ŞEN, Yusuf SEYFEL
Kasımlı İlköğretim Okulu’nda Engelliler Haftası kapsamında öğrenciler tarafından bir program düzenlendi.
Programa Anadolu Engelliler Derneği Alaplı Şube Başkanı İsmail KORKUT ve derneğin yönetim kurulu üyeleri Aslı OKUR, Rukiye ER, Sedat ŞEN, Yusuf SEYFELİ, okulun eğitim kadrosu ve öğrenciler katıldı. Okul Müdürü Erdal Yılmaz, toplumdaki her insanın yarın engelli olabileceğini belirterek insanların zihinlerindeki engeli kaldırması gerektiğini ve yaşadığımız toplumda engelli vatandaşlarımıza karşı daha duyarlı olmak gerektiğini söyledi. Yılmaz, “ Kasımlı İlköğretim Okulu’nda da engelli öğrencilerin bulunduğunu ve öğrencilerimizde engelli yaşamın zorluklarının anlaşılması ve daha duyarlı, bilinçli bir toplum oluşturabilmesi için, okulda bu bilincin oluşması için çaba sarf ettiklerini belirterek, dernek başkanına toplunda bu bilincin oluşması için yaptığı çabalardan ötürü teşekkür etti.
Dernek Başkanı İsmail Korkut, Kasımlı İlköğretim Okulu’nun yıllardır engelliler haftasındaki etkinliklerde var olduğunu belirterek, örnek teşkil ettiğini, okul olarak il ilçe, ülke düzeyinde başarılı çalışmalar yaptığını belirterek okulun tüm eğitim kadrosuna teşekkür ediyorum. Alaplı’da ve ülkemizde engelliler için artık güzel çalışmaların başladığını belirterek duyarlı olan kurum ve kuruluşları anarak teşekkür etti. Her insanın engelli adayı olduğunu belirterek, mevcut engellilerin çalışabilecekleri işlerde görev verildiğinde, bu imkân onlara sunulduğunda memnuniyetle çalışacaklarını, onların üretime katkı sağlamaları, toplum içinde olmaları insanların kafalarındaki engelleri aşmalarına yardımcı olacağını ifade etti. Engelli insanlarında normal insanlar gibi yapabilecekleri işler olduğunu belirterek onlara şans vermenin gerekliliğine değindi. Öğrenciler tarafından engelliler adına Dernek Başkanı Korkut’a bir buket çiçek takdim edildi. Ataşehir Belediyesi ile beraber soysal sorumluluk projesi kapsamında Kasımlı İlköğretim Okulu’nun yürüttüğü Mavi kapak kampanyası so-nuncunda okula kazandırılan bir adet tekerlekli sandalye Okul Müdürü Erdal Yılmaz tarafından ihtiyaç sahibi bir engelliye ulaştırılmak üzere Der-nek Başkanı Sayın İsmail Korkut’a teslim edildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.