KASIMLI'YA BEYAZ BAYRAK ÖDÜLÜ

Tarih: 2009-12-17 00:00:00

Alaplı?da okul sağlığının iyileştirilmesini teşvik etmek amacıyla yapılacak denetimler sonucunda Kasımlı Köyü İlköğretim Okulu Beyaz Bayrak ödülü aldı. Alaplı?da Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği okullardaki ok

Alaplı?da okul sağlığının iyileştirilmesini teşvik etmek amacıyla yapılacak denetimler sonucunda Kasımlı Köyü İlköğretim Okulu Beyaz Bayrak ödülü aldı. Alaplı?da Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği okullardaki okul sağlığının iyileştirilmesini teşvik etmek amacıyla yapılacak denetimler sonucunda Kasımlı Köyü İlköğretim Okulu Beyaz Bayrak ödülü aldı. Alaplı Kasımlı Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Erdal Yılmaz, ?Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği okullardaki okul sağlığının iyileştirilmesini teşvik etmek amacıyla yapılacak denetim sonucunda temizliğe özen gösteren okullara 'Beyaz Bayrak' ve 'Sertifika' verileceği belirtilmişti.
Zonguldak Sağlık Müdürlüğü, Gıda ve Çevre Kontrol Şubesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince oluşturulan denetim ekibi başvuru yapan okulları denetim formuna göre denetleyip, denetim raporu düzenleyip bakanlığa göndermişti. Denetim sonuçlarına göre okulumuzun 'Beyaz Bayrak' alamaya hak kazandığı resmi yazı ile bildirildi. Önümüzdeki günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yapılacak törenle plaket ve beyaz bayrak okulumuz komitesine teslim edilecek. Yarışmanın konusunun temizlik olması ayrı bir önem taşımaktadır. Öğrencilerimizin hayatlarının her alanında temizliğe önem vermesi, yaşadıkları mekanların temiz, sağlıklı olması hepsinin birer çevre duyarlı olması, bu yaşlarda bile temiz toplum temiz çevre bilinciyle hareket etmeleri bizleri gururlandırmaktadır. Bu anlayışın 'Beyaz Bayrak' ile ödüllendirilmesi de ayrıca öğrencilerimizi ve eğitim kadromuzu fazlasıyla memnun etmiştir. Bu anlayışın oluşmasına katkı sağlayan bütün eğitim kadromuzu, velilerimizi ve sevgili öğrencilerimizi kutluyoruz? dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.