'KAVGA, KAVGA, KAVGA... YETER ARTIK YETER!'

Tarih: 2014-03-28 17:30:00

* Belediye başkanı baba olmalıdır. Dede olmalıdır. Anne olmalıdır. Yani büyük olmalıdır. Belediye başkanı kavga etmez, etmemelidir de.  Dahası  belediye başkanı kavgalı olanların arasına girerek barıştırır.  Hoşgörüsüyle örnek olur. Çünkü nerede bir kavga

* Belediye başkanı baba olmalıdır. Dede olmalıdır. Anne olmalıdır. Yani büyük olmalıdır. Belediye başkanı kavga etmez, etmemelidir de.  Dahası  belediye başkanı kavgalı olanların arasına girerek barıştırır.  Hoşgörüsüyle örnek olur. Çünkü nerede bir kavga var ise orada huzur yoktur. Barış yoktur.

 

* Kentimizde öncelikle huzuru sağlayan , kavga ortamı yaratmayan , yatırımcının önünü açan, vatandaşa eşit hizmet götüren, kamu kaynaklarını doğru kullanan, şeffaf bir yönetim anlayışı sunan, sıcak ve samimi bir kadro ile çalışan belediye başkanı olmalıdır. 

 

* Belediye bir kamu kurumu.. Belediye başkanı  kim olur ise olsun, vatandaşların haklı taleplerini belediye yerine getirir . Sayın başkan belediyemizi ayrı bir cumhuriyet   ve kendi şirketi olarak görüyor ise buna  da hiç  hakkı yok. Benim ve diğer yatırımcıların ruhsat istediği makamın  adı Türkiye Cumhuriyeti Belediyesidir.

 

* Nasıl bir ruh halidir ki benden şunu bunu istedi demek? Ben yatırım yapmayayım mı? Yatırım yaparak kente sosyo ekonomik katkı sağlamayayım mı? İşçi çalıştırmayayım mı? Vergi vermeyeyim mi? Ticarete destek olmayayım mı? Betoncu beton satmasın? Boyacı boya satmasın? Marangoz kapı yapmasın? Tesisatçı boş mu kalsın yani?

 

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın, seçim çalışmaları sırasında ilçenin köklü ailelerinden Bozkuşlar hakkında ağzına geleni söyleyen ve çeşitli iftiralar yönelten konuşmalarına yanıt Celal Bozkuş’tan geldi.  Bozkuş, ailesi adına Ereğli FM’in canlı yayını konuğu olarak konuştu.  Yusuf Zobar’ın yönettiği canlı yayında  Celal Bozkuş’un  ilk sözleri  “ELLER GİDER AYA, BİZ GİDERİZ YAYA” oldu. Bozkuş;  “Ereğli’ye bakar mısınız?  Bir belediye başkanı sürekli kişi ve kurumları hedefe oturtuyor  ve söylenip duruyor. Ağzından çıkan sözlerin bir sınırı da yok. Benim ne işim var burada? Nerede görülmüştür bir kentteki şehir eşrafı   ile sürtüşen belediye başkanı” diyerek konuşmasına başladı. 

 

İFTİRALAR !
Celal Bozkuş,  aile adına yayımlanan ilan ile ilgili olarak “Dedik ki,  sayın başkan doğru söylemiyor, üzüyor, döküyor, toplumun gözünde şaibe yaratıyor. Dolayısıyla  heves kırıyor. Biz bunları mı konuşmalıyız? Ben onca işimin arasında radyoya çıkıp belediye başkanının ailemizle hakkındaki  iftiralarına cevap  mı vermeliyim? Gidin Ereğlinin her sokağında  toplumun her kesimi  NE ZAMAN BİTECEK BU KAVGA diyor.  Bu nasıl bir şey? Hep kavga hep kavga. Bir belediye başkanı ağzına geleni söyler mi? Hiç mi fireni yok?” dedi.
Bozkuş sözlerine şöyle devam etti: 

AİLELERİ HEDEF ALIYOR
Ben bir işadamıyım. Diğer işadamları gibi işime bakmalıyım. Belediye başkanı da kendi işine bakmalı. İşçi de işine bakmalı.  Yani herkes kendi işini yapmalı.  Biz toplumun tüm kesimleriyle  iyi ve kötü günde bir arada olmalıyız. Ama öyle olmuyor. Sayın başkan son yıllarda bazı aileleri  kendine hedef alıyor ve  yaşına başına yakışmayan çok ağır sözler söylüyor. Tamam KÖTÜ SÖZ SAHİBİNE AİTTİR de… olan Ereğli ye oluyor. Yazık!

AYIP EDİYOR
Ne demeliyim şimdi ben? Herkese aynı yapmadı mı? Dün çok iyi oldukları ile kısa bir süre sonra ters düşüp  akla mantığa ve taşıdığı makama yakışmayan sözlerle saldırıyor. Bir öyle söylüyor bir böyle. Ben altmışıma geliyorum. Sayın başkan bizim çok büyüğümüz. Herkes yaşına ve başına göre konuşur veya davranır.  Büyük büyüklüğünü küçük küçüklüğünü bilmeli Sayın başkan kendisine yakıştırmasam da, üzülerek ifade ediyorum; gerçekten ayıp ediyor. Haksızlık yapıyor. Üzülüyoruz. 

 

BAŞKAN KAVGA ETMEZ BARIŞTIRIR
Oysa belediye başkanı baba olmalıdır. Dede olmalıdır. Anne olmalıdır. Yani büyük olmalıdır. Belediye başkanı kavga etmez, etmemelidir de. Dahası  belediye başkanı kavgalı olanların arasına girerek barıştırır.  Hoşgörüsüyle örnek olur. Çünkü nerede bir kavga var ise orada huzur yoktur. Barış yoktur. El  ele kol kola birlikte olabilmek yoktur.

 

HEP ENGEL
Bakınız sayın başkan daha önce bir çok aileye yaptığı gibi bizim ailemiz ile ilgili söyledikleri karşısında neler olmaktadır. Birincisi ailemizde çalışan, ailemiz ile iş yapan tüm kişi ve kurumlar karşısında kuşkular yaratmaktadır. Sanki biz yasa dışı bir iş yapıyoruz Sanki bizim karanlık işlerimiz var Ticari saygınlık ve itibarımıza  gölge düşüren bu durum. Her ne kadar güneş balçıkla sıvanmasa da, moral bozmaktadır.
Sayın başkan herkesi korkutmaktadır. Çünkü elinde bir kamu gücü vardır. Bu gücü baskı aracı olarak kullandığında (ki kullanıyor bu nedenle ilçede korku imparatorluğundan söz edilmektedir)  yatırım yapmak isteyenlere nefes aldırmıyor. Hep engel tam engel.

 

BELEDİYE KENDİ ŞİRKETİ DEĞİL !
İşadamı yatırım yapmayacak mı? Yapmasın mı? Benden ruhsat istedi diyor. Evet ben de 100 dairelik bir proje başlattım ama kendisinden bir şey istemedim. Ben belediyeden ruhsat istedim. O belediye bir kamu kurumu. Bu konuda da hiçbir sorun yok. Çünkü talebim yasal.  Belediye başkanı  kim olur ise olsun, vatandaşların haklı taleplerini belediye yerine getirir. Sayın başkan belediyemizi kendinin ayrı bir cumhuriyetİ ve sahip olduğu şirketi gibi görüyor ise yanlış biliyor. Bizim ve tüm yatırımcıların ruhsat istediğimiz makamın adı Türkiye Cumhuriyeti Kdz. Ereğli Belediyesi’dir.  
Nasıl bir ruh halidir ki BENDEN ŞUNU İSTEDİ BUNU İSTEDİ demek? Ben yatırım yapmayayım mı?  Yatırım yaparak kente sosyo ekonomik katkı sağlamayayım mı? İşçi çalıştırmayayım mı? Vergi vermeyeyim mi? Ticarete destek olmayayım mı? Betoncu beton satmasın? Boyacı boya satmasın? Marangoz kapı yapmasın? Tesisatçı boş mu kalsın yani? 

 

ENERJİSİNİ KAVGA, İFTİRA, BASKI VE TEHDİDE HARCIYOR
Kentimizde öncelikle huzuru sağlayan , kavga ortamı yaratmayan , yatırımcının önünü açan, vatandaşa eşit hizmet götüren, kamu kaynaklarını doğru kullanan, şeffaf bir yönetim anlayışı sunan, sıcak ve samimi bir kadro ile çalışan belediye başkanı olmasını arzuluyoruz elbette. Bir kent düşünün ki enerjisinin tümünü kavgaya, iftiraya, baskıya, tehdide, huzursuzluğa harcıyor. Orada gelişme olur mu? Orada mutluluk olur mu? Orada güven denen olgu kökleşir mi? Orada sevgiden söz edilebilir mi? Enerji en büyük güç. Enerji kavga etmek için kullanılmaz. Kavga kavga kavga… Yeter artık yeter.

 

31 MARTTA KAVGA BİTSİN
Gönül istiyor ki, Kim kazanır ise kazansın 31 mart tarihinden itibaren artık bu kentte kavga sözcüğünün adı bile kullanılmasın. Kin, nefret ve intikam gibi duygular yok olsun. Saygı öne çıksın. Barış öne çıksın. Ereğlililik bilinci öne çıksın. Kazanan da Ereğli olsun. 
 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

A.Tülüce :

Celal Bey'in dediklerinin altına kim imza atmaz.Belediye cezalandırma,intikam makamı değildir.Hizmet makamıdır.31 Mart sabahı Ereğli'yi kucaklayan hizmet üreten bir başkanla güne merhaba demek dileğiyle

Damla :

celal abi konuşuyosun ama bu millet anlamaz sahilde git gel tamam posbıyığa oy vermek için yeterli bunlar ben senin yerinde olsam ereğliye yatırım falan yapmam posbıyık varken zaten yapamıyorsunuz biliyorum bi ev yaptıracaksınız yok ruhsat yok bilmem ne elli tane engel ama düzce ve sakaryaya gidinde belediye nasıl çalışıyo görün aynen şu şekilde işliyor bu düzen ben düzceliyim biliyorum yatırım yapmak isteyen işadamı belediye başkanıyla görüşüyo belediye başkanın anında gerekli müdürlükleri arayıp talimatı veriyor bu kişiye yer gösteriliyor beş kuruş alınmadan ayrıca bir veya iki sene su ve vergi alınmıyor teşvik ediliyor ereğlide nasıl peki..zaten üç beş tane işadamı var onlarda ereğli dışına kaçtı alın size örnek yüksel balcı bir beş sene daha bu posbıyık gelirse celal abi gibi değerli işadamlarıda yatırımlarını ereğli dışına taşımak zorunda kalacak ama bizim sahilimiz var dimi pardon bide süs havuzumuz

Ünal :

halkımız kavgadan hoşlanıyo heralde bana öyle geliyo hala posbıyığı savunan adamlar görmekten artık midem bulanıyo 4 dönem aynı adam seçildiğine göre halkında hoşuna gidiyor ama sizin oğlularınız kızlarınız işsizlikten sürünürken yurtdışlarına çalışmaya giderken posbıyık trilyonluk villalarda keyif çatıyor ama bizim sahilimiz var

Celil :

Posbıyık efendi kaymakama söz vermesine rağmen konvoy yapıp trafiği kilitliyor....trafik polisi gibi trafiği yönlendiriyor hasta yaşlı çocuk dinlemeden son ses ereğli sokaklarında ucube araçlarını gezdiriyor bir tane polis bir tane emniyet yok meydanda..celal abinin sözlerini kimse yabana atmasın bu adam boş konuşmaz konuşursa tam konuşur bu aile bile kazan kaldırdıysa bu posbıyığa varın siz düşünün artık atadan babadan sol kökenliyim chp liyim isterdimdi dsp güçlü olsun bu posbıyğı zorlasın ama zorlayan hüseyin uysal belediye başkanlığı seçiminde hüseyin uysala 4 kişilik ailemle vereceğim oylar anasının ak sütü gibi helal olsun..chp doğru düzgün bir aday çıkaramamanın acısını sandıkta tadacak konvoylar bile posbıyığı kurtaramaz bu saatten sonra

chp'li :

KdzEreğli'de temiz siyaset için mücadele etmiş biri olarak;hakkında hiç bir şaibe duyulmayan namuslu iş adamının sözlerine kulak vermek lazım.

zeki solmaz :

BU POSBIYIK DENEN ADAM SINIRLARI ÇOKDAN GEÇTİ.CELAL ABİ GİBİ DEĞERLİ ABİLERİMİZ ÇOK SABRETTİ KİMİN İÇİNMİ EREĞLİ İÇİN.BEN POSBIYIK VE YÖNETİMİ YÜZÜNDEN KENDİM MEMLEKETİMDEN VE EREĞLİ BELEDİYESİNDEN TAYİN İSTEDİM VE GİTTİM.SADECE BOYNUMU BÜKMEDİM 

Buse :

bunları okuyupta hala bu posbıyığa oy verecek adamlar daha bana selam vermesin muhatapta olmasın yeter artık yeter ya burda devlet yokmu devlet mekanizması işlemiyomu burda insanların suyunuz kesilir diye tehdit ediliyor nerde bu devlet ereğli çöküyor tuzu kuru bir kısım yüzünden bu adam 20 yıldır başkan 4 defa görevi kötüye kullanmaktan hapis cezası almış yok ertelenmiş yok bilmem ne hala görev başında dünyanın neresinde var bu imparatorluk sultanlık ya trilyonluk villada oturuyo beyzadem biride çıkıp demiyo sen bu maaşla bu villayı nasıl yaptın diye biride çıkıp demiyo hanımın akçakocada öğretmen emeklisi maaşıyla bu villayı nasıl yaptı diye ama öte yandan vatandaş bi gecekondu kondursun hemen tepesine biniliyo esnaf boğuluyo,işçi boğuluyo vatandaş boğuluyo yakında tamamen boğulacak bu posbıyık tekrar seçilirse ben sapına kadar solcu bir aileden geliyorum Allah şahit inat olsun diye gidin hüseyin uysala oy vereceğim yeterki bu herif gitsin

OZAN YAZGAN :

lütfe dinleyin...Ereğli'ye Bozkuş Soyadı Mehmet BOZKUŞ İle gelmiştir...ticarette ve özel hayatta hiç yanlışı olmamış bir ailenin bu şekilde suçlanması...ayıptır bu CHP meselesi değildir bir firevuna karşı verilen Musa hikayesidir...devirin şu firevunu yeter...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.