KDZ. EREĞLİ KABUĞUNU KIRIYOR!..

Tarih: 2010-05-17 00:00:00

Vali Erdal Ata, Kdz.Ereğli'nin Zonguldak'ın hatta ülke genelinde ise ilçeler arasında nüfus büyüklüğü, ekonomiye katkıları değerlendirildiğinde önemli bir ilçe konumunda olduğunu söyledi. Milletvekili Erdoğan, bağrından 2 İl çıkaran Zonguldak'ın, Bartın

Vali Erdal Ata, Kdz.Ereğli'nin Zonguldak'ın hatta ülke genelinde ise ilçeler arasında nüfus büyüklüğü, ekonomiye katkıları değerlendirildiğinde önemli bir ilçe konumunda olduğunu söyledi.

Milletvekili Erdoğan, bağrından 2 İl çıkaran Zonguldak'ın, Bartın ve Karabük üniversitelerini de oluşturduğunu, Zonguldak'ın şanına yakışan bölgede üniversite alt yapısını geliştirmek istediklerini, Kdz.Ereğli'de Karadeniz Üniversitesi'nin alt yapısının hazırlandığını belirtti.

SGK İl Müdürü Demirci, en fazla iş kazasının yaşandığı İl'ler sıralamasında Zonguldak'ın 6. sırada, Şanlıurfa'da 650 bin yeşil kartlı bulunurken Zonguldak'ta bu rakamın 31 bin seviyesinde olduğunu belirterek, "Ereğli'de 30 bin 384 sigortalı, 29 bin 471 emekli var. Ereğli'nin sigortalı sayısı ile 23 İl'in önünde yeraldığına vurgu yaptı.

Kdz. Ereğli Sosyal Güvenlik Kurumu binasının açılışı gerçekleştirildi. Zonguldak Valisi Erdal Ata, Milletvekili Fazlı Erdoğan ve ilçe protokolünün katıldığı açılışta konuşan Zonguldak Valisi Erdal Ata, hizmetlerin vatandaşlar için olduğu ifade etti. Ata, konuşmasını şu şekilde sürdürdü, "Zonguldak bölgemiz fiziki şartları, nüfus durumu veya kurum ve kuruluşların teşkilatlanma yapısından kaynaklanan bir takım problemlerden do layı tabi ki bu her zaman mümkün olmuyor. Ereğli, ilimizin en büyük ve önemli ilçelerinden biri. Hatta ülke genelindeki ilçeler arasında nüfus büyüklüğü bakımından, ekonomiye katkıları bakımından en önde gelen ilçelerimizden biri. Burada açılan merkezden ilçe yaşayanlarının büyük bölümü hizmet alacak. Bölgedeki emekli ve çalışan oranına bakıldığında, doğumdan ölüme kadar SGK ile hepimizin bağlantısı var.

HİZMET BÖLGEYE HAYIRLI OLSUN

SGK'nın yaptığı çalışmalara ihtiyacımız var. Burada açılan merkez de vatandaşların daha iyi hizmet almasını sağlayacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hizmet biriminin bölgeye, yaşayan vatandaşlara hayırlı olmasını emeni ediyorum" dedi.
AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan'da konuşmasında, "Bağrından 2 il çıkaran Zonguldak, Bartın ve Karabük üniversitelerini de oluşturmuştur. Zonguldak'ın şanına yakışan bölgede üniversite alt yapısını geliştirmektir. Bu doğrultuda Ereğli'de Karadeniz Üniversitesi'nin alt yapısını hazırlıyoruz. Emeğin yoğun ve başkenti olan Zonguldak'ta bayrağına, vatanına, milletine ne kadar çalışanı varsa, şehitlik noktasında da yüzde sıralamasında ülkenin altıncı vilayeti konumuna gelen Zonguldak'a hizmetin daha fazla gelmesi için herkes gayret içerisinde"
SGK İl Müdürü Muharrem Demirci ise, “En fazla iş kazası yaşanan iller sıralamasında da Zonguldak 6. durumda. İlimizdeki yeşil kartlı sayısı 31 bin 79'dur. Şanlı urfa'da 650 bin olduğu dikkate alındığında ilimiz, Hazine'ye yükü olan en az yeşil kartlı ko numundadır. Ereğli'nin 4A SSK, 4B Bağ-Kur'lu kapsamında sigortalı sayısı 30 bin 384, emekli sayısı ise 29 bin 471dir. Kurumuz aylık istatistik bülteni incelendiğinde Ereğli'nin 4A SSK'lı sayısı 23 ilden daha fazladır. İlimizde sosyal güvenlik bilinci yerleşmiştir. Bu yönüyle diğer iller tarafından örnek alınması gerekmektedir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.