"KEAL AİLESİNE HOŞ GELDİNİZ"

Tarih: 2009-10-02 00:00:00

2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle Kdz. Ereğli Anadolu Lisesinde 9. sınıf öğrencilerine KEAL rozetleri takılarak 'hoş geldiniz' denildi. Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nde kurum kültürünü oturtma ve Toplam Kalite Yönetimi çalışmaları kap

2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle Kdz. Ereğli Anadolu Lisesinde 9. sınıf öğrencilerine KEAL rozetleri takılarak 'hoş geldiniz' denildi.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'nde kurum kültürünü oturtma ve Toplam Kalite Yönetimi çalışmaları kapsamında 9. sınıflara rozet takma töreni düzenlendi.
Törene, Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi'ne (KEAL) yeni başlayan 9. sınıf öğrenciler, okulun mezunlar derneği üyeleri ve birçok veli katıldı.
KEAL'in bir parçası olmanın gerek çalışanı gerek öğrenci ve gerekse mezunları olarak bir ayrıcalık olduğuna inandıklarını belirten Okul Yönetimi, yaptıkları açıklamada şunları kaydetti:

AYRICALIKLIYIZ
"Biliyoruz k i çocuklarınızla beraber uzun ve zorlu bir dönemi geride bırakarak bu gün buraya geldiniz. Eminiz ki bu gün burada olmanız sizlerin bilincini ve çabanızı göstermekte ve sizleri ayrıcalıklı kılmaktadır.
Bizler bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak bireyleri yetiştirmek gibi büyük bir sorumluluğu taşıyoruz. Biliyoruz ki bu okuldan mezun olan öğrenciler ülkemizin seçkin üniversitelerine yerleşir ve çalışma hayatında da farklılığını ve öz güvenini hissettirir.
Bu ayrıcalığımızı zenginleştirecek ve öğrencilerimizi ileriki yaşamlarında her alanda mutlu, başarılı ve özgüven sahibi bireyler olarak toplumda yerlerini almalarını sağlayacak bir eğitimi amaçlayan KEAL sadece ÖSS başarısını değil sosyal yönü güçlü bireyler yetiştirmeyi de hedefler ve sizlerde bu hedeflere ulaşmada ailemizin yeni üyeleri olarak biliyoruz ki her zaman yanımız da olacak ve desteklerinizi esirgemeyeceksiniz."

OKULUMUZ AYAKTA KALSIN
2005 yılında kurulan ve birçok sorumluluğu üzerinde bulunduran KEAL Mezunlar Derneği'nin eğitime ve KEAL Ailesine vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür ettiğini belirten Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi Müdürü Suat Yazıcı, derneğin törende de yer almasından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Yazıcı, "Ülkemiz dar bir boğazdan geçiyor onun için de velilerimize fazla yüklenmek istemiyoruz. Kriz her sektörü etkilediği gibi, eğitimi de etkiledi. Sizlerden çok fazla bir şey talep etmiyorum ama az da olsa, yardım etmenizi istiyoruz ki okulumuz ayakta kalsın" dedi.
9. sınıf öğrencilerinin KEAL içerisinde yer aldıkları ve mezun olduktan sonra da devam edecek bir sorumluluğa imza attıklarını ifade eden Yazıcı, törende şu görüşlere yer verdi:

DERNEĞE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
"Sevgili gençler, KEAL içerisinde yer aldığınız bugün mezun olduktan sonrada devam edecek bir sorumluluğa imza atıyorsunuz. 2005 yılında kurulan ve ailemizin birçok sorumluluğunu üzerinde bulunduran mezunlar derneğimiz eğitime ve ailemize katkılarıyla her zaman yanımızdadır. KEAL ruhunu yaşatmadan önemli bir konuma sahip mezunlar derneğimiz rozet takma törenin de bizleri yalnız bırakmadılar. Sizlerin huzurunda mezunlar derneğimize bir kez daha teşekkür ediyorum.
Okulu ayakta tutan, okulu okul yapan öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra okula destek veren kurumlar vardır. Bizim okulumuza da bu konuda destek veren kurumlarımız var. Bunlar Eğitim Vakfı,  Okul Aile Birliği ve Eğitime Destek? Bu kurumların hepsi kesinlikle sivil toplum örgütleri değildir. Bunların çalışmalarına destek veren sadece velilerimizdir, her okulun olduğu gibi bu okulun da belli başlı giderleri var. Ülkemiz dar bir boğazdan geçiyor onun için de velilerimize fazla yüklenmek istemiyoruz. Kriz her sektörü etkilediği gibi, eğitimi de etkiledi. Sizlerden çok fazla bir şey talep etmiyorum ama az da olsa, yardım etmenizi istiyoruz ki okulumuz ayakta kalsın. Şunu da unutmayalım; okulumuzda sadece devlet tarafından atanan bir tane hizmetlimiz vardır. Geri kalan personelin tüm masrafları okul tarafından karşılanıyor."

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.