‘KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI’NA ADAYIM’

Tarih: 2015-05-11 12:15:17

Zonguldak Kent Konseyi’nin 30 Haziran 2014 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulu, itiraz üzerine mahkeme tarafından iptal edilmişti. Kent Konseyi’nin Olağanüstü Genel Kurulu ise, 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü yapılacak. Olağanüstü Genel Kurul’da, Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin’in yanı sıra eski Belediye Meclis Üyesi gazeteci Bahaddin Arı da aday olduğunu açıkladı.

Zonguldak Kent Konseyi Başkan Adayı Bahaddin Arı, adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yerel Gündem 21 süreci kapsamında, kentimizin sürdürülebilir kalkınmasına, kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesine, kentin hak ve hukukunun korunmasına, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık ilkelerini ön planda tutarak katkıda bulunmak amacıyla, 13 Mayıs’ta Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu’nda saat 14.00’te gerçekleşecek olan Kent Konseyi Olağanüstü Kongresi’nde Kent Konseyi Başkanlığı’na aday oldum. Demokrasi, sadece oy vermek değil, o şehirde yaşayan herkesin yönetim süreçlerine katılımını sağlamaktır. Bu nedenle Kent Konseyleri, yerel demokratik rejimin kalitesini yükseltmek için önemli bir araçtır. Zonguldak Belediyesi’nde yönetişimin geliştirilebilmesi için, Kent Konseyi’nin iyi çalıştırılması önemlidir. Kent Konseyi demek, hiçbir zorunluluğumuz, yükümlülüğümüz olmadığı halde, çocuğumuz, eşimiz, komşumuz, mahallemiz ya da hiç tanımadığımız birisi için çalışıp çabalamak demektir. Taşın altına hep birlikte elimizi koymadan demokrasiyi, mekâna yansıtmamız mümkün değildir.  Bunun için hep birlikte kent konseyine dinamizm kazandıralım diyorum. Kentimizin sorunlarına çözüm önerilerimiz farklı olabilir. Çünkü hepimiz ayrı renklerdeyiz. Bütün renklerin aynı olduğu yerde, zaten hiç renk yok demektir. Biz ise gökkuşağının peşindeyiz. Yerel basının içinde olduğumdan, kentimizin gündemini yakından takip etme olanağına sahibim. Çevreci, demokrat, katılımcı, özgürlükçü şeffaf ve sevgi dolu bir yönetim anlayışı için aday oldum, Tüm halkımızı kongremize davet ediyorum, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.