KENT KONSEYİ KAVŞAĞA EL ATTI

Tarih: 2011-01-20 00:00:00

Alaplı Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cöbek ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nu ziyaret ederek, ilçenin çözüm bekleyen bazı sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundular.Alaplı Kent Konseyi Başkanı İb
Alaplı Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cöbek ve Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nu ziyaret ederek, ilçenin çözüm bekleyen bazı sorunlarıyla ilgili fikir alışverişinde bulundular.Alaplı Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cöbek, ziyaretlerinin asıl sebebinin, Karayolları’nın Ereğli- Düzce duble yol yapım çalışmaları kapsamında, Alaplı’dan geçen karayolunun Alaplı şehir merkezine giriş bağlantı yolunun kapanmasına karşı çözüm bulmak olduğunu belirterek, “Alaplı kamuoyunun da bildiği üzere, Ereğli-Düzce yol yapımı tamamlandığında, Taşbaşı mevkiindeki yeni köprü giriş-çıkışında yer alan Alaplı şehir merkezi ile karayolu arasındaki mevcut bağlantı yolu kapanacaktır. Bu bağlantı yolunun kapanması, Ereğli istikametiyle Alaplı şehir merkezi arasındaki doğrudan araç ulaşım bağlantısını koparacaktır. Dolayısıyla, bu durum, Alaplı şehir merkezini ekonomik ve sosyal açıdan da olumsuz etkileyecektir. Buna bir çözüm bulmak gerekir.” Dedi. Sorunu dinleyen Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, bu konuda daha önce Karayolları nezdinde girişimlerde bulunduklarını hatırlatarak, “Biz, her parti grubundan birer Belediye Meclisi Üyesi arkadaşımızla beraber, Karayolları 4. Bölge Şefliği’ne gittik. Orada bu sorunu ilettik. Orada bize dedikleri şu: “Tam köprü çıkışında, teknik olarak da,  yasal olarak da, uygulama olarak da trafik ışığı olmaz; hiçbir yerde de yoktur; yapılmaz da. Orada çift yol yapıldığında kaza çok olur. Yolun sağından veya solundan cep yapılsa, bu kez de bunun için yeterli alan yok; ama isterseniz yine de siz dilekçenizi yazın” dediler. Biz bunun üzerine, karayolunun Alaplı merkezi ile bağlantısının kesilmemesi için dilekçemizi Karayolları Genel Müdürlüğü’ne verdik; ancak henüz bize cevap gelmedi. O kavşakta son zamanlarda meydana gelen kazaları da göz önünde bulundurmak lazım.” Dedi. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan ziyarette, kavşak noktasına üst geçit yapılması için Karayolları Genel Müdürlüğü’ne tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının imzalarıyla talepte bulunulması kararlaştırıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.