KENT MERKEZİNDE ÖLÜM MAKİNELERİ!

Tarih: 2009-06-18 00:00:00

Para kazanma hırsını insan sağlığının önünde tutanlar, yönetmelik-ilke-kural-yasak dinlemeden, yüksek radyasyon yayan baz istasyonlarını buldukları her yere rastgele kurmayı sürdürüyor.Bülent Ecevit Caddesi üzerindeki binaların üzerine kurulan baz istasyo

Para kazanma hırsını insan sağlığının önünde tutanlar, yönetmelik-ilke-kural-yasak dinlemeden, yüksek radyasyon yayan baz istasyonlarını buldukları her yere rastgele kurmayı sürdürüyor.
Bülent Ecevit Caddesi üzerindeki binaların üzerine kurulan baz istasyonları, halkın sağlığını tehlikeye attığı için şikayetlere neden oluyor.
Uzmanların, her defasında şehir dışına konması gerektiğini söyledikleri baz istasyonlarının yerleşim alanlarının tam göbeğine kurulması ise tepkileri katlıyor.
Baz istasyonlarının bulunduğu yer hakkında bilgi veren emekli bir yurttaş, tepkisini şu şekilde dile getirdi:
"YETKİLİLER VE
BELEDİYE GÖRMÜYOR MU?"
"Televizyon ve gazetelerde çıkan haberlerde, baz istasyonlarının ne kadar tehlikeli olduğunu öğrendik. Kimsenin haberi olmadan bina tepelerine konulan bu ölüm makineleri, sağlığımızı tehlikeye atıyor. Vatandaşlarımız farkında değil, ama Gazipaşa ve Bülent Ecevit Caddesi'nin üzeri baz istasyonlarıyla dolu. Önceki günlerde, Muğla'nın Bodrum ilçesinde Belediye Meclisi'nin kararıyla baz istasyonlarının şehir dışına alınması kararını öğrenmiştik. Kilimli Belediye Başkanı Seçkin Özdemir de, baz istasyonlarının belde dışına taşınması için 2 ay müddet verdi. Artık Belediye Başkanımız İsmail Eşref'in de baz istasyonları konusunda bir adım atmasını bekliyoruz."
Bu arada Telekomünikasyon Kurumu, Mart ayında, GSM baz istasyonlarına 10 metreden daha fazla yaklaşılması durumunda insan sağlığına büyük zarar verebileceğini kamuoyuna açıklamıştı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

elmatepe halkı :

baz istasyonlarıda ereğlinin her tarafını sarmış durumda.posbıyık aynı baz istasyonlarını görmediği gibi elmatepede bulunan hurdacıların mahallelere yayılmalarınıda görmüyor yada görmezlikten geliyor.elmatepedeki seçim zamanı hurdacıları kaldıracam sözünü unutmuş yine şovmenliğe devam ediyor.ama mutlaka birgün yine seçim zamanı gelecek ozaman elmatepeden nasıl oy isteyecek merak ediyorum.gönderdiği görevli zabıtalarda hurdacıların mahallelere bir şekilde yayılmalarına göz yumuyorlar.elmatepeden meclis üyeliğine seçilen üyeler var ama hiç bir şey değişmiyor.posbıyık artık elmatepe içinde birşeyler yapma zamanı gelmedimi?

... :

...başkan posbıyık görse ne olacak ki! şehrin göbeğindeki kendi bürosunun tepesinde duruyor baz istasyonu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.