"KENTİ ETKİLEYECEK"

Tarih: 2009-09-26 00:00:00

TMMOB Şehir Plancıları Odası İl Temsilcisi M.Yesari Sezgin, Zonguldak'ın yeni otobüs terminaline ihtiyacı olduğunu belirterek, "En uygun yer, TTK ile Zonguldak Belediyesi'nin de üzerinde anlaşma sağladığı Asma mevkisindeki Demirbağ Atölyesi'nin bulunduğu

TMMOB Şehir Plancıları Odası İl Temsilcisi M.Yesari Sezgin, Zonguldak'ın yeni otobüs terminaline ihtiyacı olduğunu belirterek, "En uygun yer, TTK ile Zonguldak Belediyesi'nin de üzerinde anlaşma sağladığı Asma mevkisindeki Demirbağ Atölyesi'nin bulunduğu alandır. Yaklaşık 2 hektarlık bu alan, yeni bir otobüs terminali için yeterli ve uygundur" dedi.
Sezgin, yazılı açıklamasında şunları söyledi;

"YENİ TERMİNALE İHTİYACIMIZ VAR"
"Zonguldak revizyon imar planı bilindiği üzere geçtiğimiz yıl tamamlanarak yürürlüğe girdi. Plan çalışmaları sırasında otobüs terminali yer seçimi için çeşitli öneriler ortaya çıktı. Ancak sonuçta yapılan tartışmalar ardından mevcut terminal binamızın yeri planda da değiştirilmedi. Plan yapımı aşamasında olduğu gibi son günlerde Terminal için yer seçimi konusu Zonguldak gündeminde yerini aldı. Revizyon imar planı aşamasında da belirttiğimiz görüşümüzü konunun tekrar güncel olması dolayısıyla tekrarlamak istiyoruz. Terminal için daha önceki görüşlerimizde belirttiğimiz gibi uygun yer TTK ile Zonguldak Belediyesi'nin de üzerinde anlaşma sağladığı Asma mevkisindeki Demirbağ Atölyesi'nin bulunduğu alandır. Yaklaşık 2 hektarlık bu alan yeni bir otobüs terminali için yeterli ve uygun bir alandır. Bu alanda yapılacak yeni tesis ile kentin bu yöndeki mekansal gelişimine de katkı sağlanmış olacak eski terminal binasının bulunduğu alanın mülkiyet sorunu da göz önünde bulundurularak geliştirilecek çözümler ile bu alanın optimal kullanımı sağlanmış olabilecektir. Zonguldak halkına uygun ve yeterli hizmetin sunulduğu, kent imajını olumlu etkileyecek, çağdaş çizgileri yansıtacak, kompleks içinde yer alacak tüm fonksiyonları bütünsel biçimde ele alacak, çevre düzenleme ve ulaşım sistemleri doğru çözülmüş, yeni bir kent odağı yaratacak bir otobüs terminaline kentimizin ihtiyacı olduğu açıktır."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.