KESK'TEN BÜTÇE TEPKİSİ

Tarih: 2012-11-26 00:00:00

Zonguldak KESK Şubeler Platformu Üyeleri yaptıkları basın açıklamasında 2013 yılı bütçesine tepki gösterdi. Zonguldak KESK Şubeler Platformu Üyeleri, Zonguldak Vergi Dairesi binası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı, KESK Dönem Sözcüsü Hayri Anıl Ç

Zonguldak KESK Şubeler Platformu Üyeleri yaptıkları basın açıklamasında 2013 yılı bütçesine tepki gösterdi.
Zonguldak KESK Şubeler Platformu Üyeleri, Zonguldak Vergi Dairesi binası önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı, KESK Dönem Sözcüsü Hayri Anıl Çetin yaptı. 2013 yılı bütçesini eleştiren Çetin, şöyle dedi:
AK Parti hükümeti halktan topladığı vergileri sürekli arttırmaktadır. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 2013 yılında da bütçe gelirlerinde artış beklediklerini kendi ağızları ile ifade etmektedir. Geçen yıla göre bu sene vergi gelirlerindeki artış yüzde 7'yi geçmiştir. Sadece tüketimlerimizden alınan dolaylı vergilerin artışı ise yüzde 6'yı bulmaktadır. Kamu emekçilerinin yıllık ücretlerine yapılan zam ise yaklaşık yüzde 6'da kalmakta, enflasyonun çift haneye ulaştığı hayat pahalılığının altında ezilmektedir. Biz emekçiler için hiçbir zaman olmayan kaynağın, kimler için muhafaza edildiğini sormayacağız, çünkü biliyoruz. Emeğimize, ekmeğimize, alın terimize el konularak oluşturulan bu kaynağın bugün hangi mecralara aktarıldığının farkındayız. Buna artık izin vermeyeceğimizin de bilinmesini istiyoruz. 2013 yılı bütçesinde AK Parti hükümeti bütçe harcamalarında aslan payını savaşa ve ranta ayırmıştır. Emekçileri yoksulluğa, halkı kamu hizmetlerinden yoksunluğa terk eden savaşın, rantın bütçesi derhal geri çekilmelidir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.