KESK'TEN TEPKİ

Tarih: 2009-06-19 00:00:00

KESK Çaycuma Bileşenleri adına BES Çaycuma Temsilcisi Hüsnü Verim,  20 Haziran 2009 Cumartesi günü yurdun dört bir yanından Ankara’ya gidecek olan binlerce KESK üyesi Başbakanlığa yürüyeceğini açıkladı. Verim taleplerini ise şu sözlerle sıraladı. “Toplu s

KESK Çaycuma Bileşenleri adına BES Çaycuma Temsilcisi Hüsnü Verim,  20 Haziran 2009 Cumartesi günü yurdun dört bir yanından Ankara’ya gidecek olan binlerce KESK üyesi Başbakanlığa yürüyeceğini açıkladı. Verim taleplerini ise şu sözlerle sıraladı. “Toplu sözleşme ve grev hakkımızı engelleme tutumu bırakılsın, yapılan sözleşmelere yönelik Sayıştay baskısı kaldırılsın! IMF ile ilişkiler kesilsin! Temel ücret 1500 TL olsun, tüm kamu emekçilerine yılda 2 kez net ücret tutarında ikramiye ödensin! Kamu Personel Reformu ve performans programı değil, herkese güvenceli iş, kadrolu istihdam, insanca ücret sağlansın! 4/B ve 4/C’liler, 4924 sayılı kanuna tabi olanlar ve 657 sayılı kanunun 86. maddesine tabi olarak çalıştırılanlar kadroya alınsın, kamuda personel açığı kapatılsın! İşten atmalar durdurulsun, işsizlerin doğalgaz, su ve elektrik giderleri devlet tarafından karşılansın! Açlık sınırı altında yaşayan yurttaşlarımıza “Yurttaşlık Ücreti” ödensin! Vergide adalet sağlansın, emekçilerin gelir vergisi 10 puan düşürülsün! Kadına yönelik ayrımcılık kaldırılsın, ebeveyn izni ve kreş hakkının gereği yapılsın! Özelleştirme, taşeronlaştırma uygulamalarına son verilsin! Eğitim ve sağlık başta olmak üzere kamusal hizmetler her düzeyde nitelikli, ulaşılabilir ve parasız olsun! Baskı, sürgün, tutuklamalar ve göreve son vermeler durdurulsun! Kamu emekçilerine siyaset yapma yasağı kaldırılsın! Evrensel değerlerle uyumlu, çalışma yaşamını demokratikleştirecek, toplumsal barışı sağlayacak, özgürlükçü, demokratik bir Anayasa hazırlansın! Kamu emekçilerini yapılacak yürüyüşe güç vermeye çağırıyoruz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.