KESK, ŞİDDETİ KINADI!

Tarih: 2010-04-05 00:00:00

KESK Zonguldak Dönem Sözcüsü Orhan Yılmaz, Ankara'da Tekel işçilerine yapılan şiddeti kınadıklarını söyledi. Zonguldak İşçi Anıt'ı önünde düzenlenen eylemde konuşma yapan KESK Dönem Sözcüsü Orhan Yılmaz, Ankara'da 1 günlük eylem yapan TEKEL işçilerine yap

KESK Zonguldak Dönem Sözcüsü Orhan Yılmaz, Ankara'da Tekel işçilerine yapılan şiddeti kınadıklarını söyledi. Zonguldak İşçi Anıt'ı önünde düzenlenen eylemde konuşma yapan KESK Dönem Sözcüsü Orhan Yılmaz, Ankara'da 1 günlük eylem yapan TEKEL işçilerine yapılan şiddeti kınadıklarını ifade etti. Yılmaz, "Bu şiddet Ankara'nın tam ortasında kendisini göstermiş, TEKEL işçilerine ve KESK'lilere biber gazı ve polis copu olarak inmiştir. Buradan yapılan saldırıları emek düşmanı ilan ediyor ve kınıyoruz. Ancak bilinmelidir ki bu şiddet ve saldırılar emeğini, geleceğini savunan işçileri, memurları, emekçileri asla yıldırmayacak, aksine mücadele için daha bir pekiştirecek ve 'Direne direne kazanacağız' şiarını daha da coşkuyla ortaya koyacaktır. 1991 yılından madenlerin kapatılması ile gündeme gelen emek karşıtı saldırılara eğer topluca karşı durulmadığında tıpkı bugün yaşadığımız gibi tekel işçilerine, yarın yine diğer iş kollarında çalışanların ve bu kentteki maden işçilerinin başına gelecektir. Bu yüzden buradan emeğiyle geçinen işçi ve memurlara, işsizlere, öğrencilere, ev hanımlarına, esnafa bir kez daha sesleniyoruz. Gelin bir olalım, birlik olalım. Bizi kurtaracak olan kendi kollarımızdır, bizi kurtaracak olan kendi emeğimizden gelen gücümüzdür. Bütün işkollarındaki işçilerin, kamu emekçilerinin ortak mücadelesini yükseltmek ve sınıf dayanışmasını sağlamak, bugün için en acil ihtiyaçtır. Bunda en önemli rol elbette bizlere, sendika ve konfederasyonlara, örgütlü emek mücadelesine düşmektedir.
Emek örgütleri birleşip sermayenin bu saldırılarına yanıt vermezse, bilinmelidir ki tüm emek güçleri, her işkolunda işçiler, emekçiler, alın teriyle geçinen herkes bu emek düşmanı saldırganlığın hedefi olacaktır. KESK olarak, başta TEKEL işçileri olmak üzere, özelleştirme kapsamında bulunan kamu işyerlerinde çalışan işçilerin ve onların sendikalarının 'herkese kadrolu ve güvenceli istihdam' talebiyle yürüttükleri mücadeleyi ortaklaştırma yönündeki irademizi bir kez daha bildiriyoruz. Bugün TEKEL işçileri üzerinde provası yapılan yarın tüm emekçilerin sömürü-süne dönüşecek olan özelleştirmelere karşı direneceğiz. Buradan bir kez daha Ankara'da TEKEL işçilerine yapılanları kınıyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.