KEYDER'DEN ÖĞRETMEN EVİ AÇIKLAMASI

Tarih: 2012-11-16 00:00:00

Kdz.Ereğli Eğitim Yöneticileri Derneği (KEYDER) yaptığı yazılı açıklamada öğretmen evi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini, konunun kamuoyu huzurunda bu şekilde tartışılmasından rahatsız olduklarını söyledi. Öğretmenevinin idareci atamasının

Kdz.Ereğli Eğitim Yöneticileri Derneği (KEYDER) yaptığı yazılı açıklamada öğretmen evi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ettiklerini, konunun kamuoyu huzurunda bu şekilde tartışılmasından rahatsız olduklarını söyledi. Öğretmenevinin idareci atamasının yapıldığı günden bugüne kadar  kurum müdürünün ve müdür yardımcısının özverili çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Derneğin Yönetim Kurulu yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

BELEDİYENİN BASIN ÜZERİNDEN HABER KONUSU YAPMASI ÜZÜCÜ

Bu bağlamda kurum idarecileri öğretmenevinin biran önce hizmete açılması için Kdz.Ereğli'de faaliyette bulunan kamu kurum ve kuruluşlarını, sivil toplum örgütlerini,odaları ve iş adamlarını  ziyaret etmişler onların desteklerini istemişlerdir. Ziyaretler sonucunda ondan fazla kurum, sivil toplum örgütü, oda ve işadamından destek sağlanmıştır. Bu konuda en duyarlı olması gereken belediyemizin öğretmenevini basın üzerinden haber konusu yapması üzücü olduğu kadar,  üzerinde durulması gereken bir husustur.  

BU AÇIKLAMALAR MANİDARDIR

Öğretmenevi örnek bir dayanışma modeli oluşturularak hizmete açılması planlanırken basında hiçbir şey yapılmamış havası verilerek yer alması da üzerinde düşünülmesi gereken bir durumdur. Öğretmenler gününün yaklaştığı bir zamanda yapılan bu açıklamalar da manidardır. İlçemiz için önemli olan öğretmenevinin bir an önce hizmet vermeye başlamış olmasıdır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

eğitimci :

içi boş ve günü kurtarmaya yönelik bir açıklama

Eğitimci :

Eğitim yöneticilerinin öğretmenevi yöneticilerine sahip çıkması güzel bir davranmıştır. Gereğini yapmışlardır.

Şenol BAHADIR :

Öğretmenevinin temeli benim düzenlediğim bir toplantıda atıldı. Bu konuda, İmar planında Belediye Sarayı görünen arsayı Belediye Meclisini olağanüstü toplantıya çağırarak öğretmenevine çeviren Sayın Halil Posbıyık büyük fedakarlık yapmıştır. O dönemin siyasileri öğretmenevinin yapımını Halil Posbıyık siyasi rant kazanacağı gerekçesi ile engellemişlerdir. Aynı düşünce bugünde devam ediyor. O zaman kavgayı bırakın kardeşim. Öğretmenevini açılır hale getirmekle siyasi rant kazanılıyorsa buyrun iktidardasınız siz yapın siyasi rantı siz kazanın. Engellemek kimin işine yarar. Ayrıca Sayın Posbıyık'ın bu konuda her zaman söz söyleme hakkı vardır.

adnan aras :

tamamen iktidar yanlısı açıklamalarla öğretmenler adına üzücüdür.vicdani ve bağımsız icraatli açıklamaları bırakın köstek olmaları acaba kendi rantlarının düşüncelerindeler.tatmınkar olamadım.

fevsi :

içi boş bir açıklama olmuş.ne şiş yansın ne kebap yansın günü kurtaralım öğretmenevi yönetimini kurtaralım tarzı bir açıklama.çözüm yok, taraflara çağrı yok sadece açıklama yapmak için açıklama yapılmış.zaten kapsamlı bir açıklama yapmaları da mümkün değil.devlet memuru hepsi.tepelerinde hem iktidarın hem de eğitim bir senin sopası var.bence hiç açıklama yapmasalardı daha hayırlı olurdu.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.