KGD'ye ZİYARET

Tarih: 2010-05-04 00:00:00

Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni ziyaret eden Kamu-Sen’liler, yeni görev alan yönetime başarılar diledi. Ziyarette medya-siyaset ve medya-kent ilişkileri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Alemdar, Zonguldak’ın sorunlarına çözüm arayışı açısından CHP

Karaelmas Gazeteciler Derneği’ni ziyaret eden Kamu-Sen’liler, yeni görev alan yönetime başarılar diledi. Ziyarette medya-siyaset ve medya-kent ilişkileri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Alemdar, Zonguldak’ın sorunlarına çözüm arayışı açısından CHP milletvekillerini, AK Parti milletvekillerinden daha başarılı bulduklarını söyledi.

 

 

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Salih Alemdar ile Kamu-Sen’e bağlı sendikaların şube başkan ve yöneticileri, Karaelmas Gazeteciler Derneği’ne (KGD) yaptıkları ziyarette, yeni Yönetim Kurulu’nu kutlayarak başarı dilediler.

Ziyarette, KGD Başkanı Atilla Öksüz’ün yanı sıra Başkan Yardımcısı Ayşe Mert, Genel Sekreter Çetin Sezgin, Mali Sekreter Aydın Arslanyılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi Sina Çıladır ve üye gazeteciler bulundu.

Kamu-Sen Temsilcisi Salih Alemdar, değerlendirmesinde, yeni yönetimi kutlarken, Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin mesleğin çıtasını yükseltme yolunda gösterdiği çabayı dikkatle izlediklerini ve mutlu olduklarını belirtti. Kent sakinleri olarak, kentsel ve iş yaşamına dair sorunların çözümünde medyanın gücünü ve durumunu çok önemsediklerini belirten Alemdar, çalışma hayatına ilişkin sorun ve görüşlerin basında daha fazla yer almasını beklediklerini söyledi.

KGD Başkanı Atilla Öksüz, Karaelmas Gazeteciler Derneği’nin camianın kendi gerçeklerinden yola çıkarak mesleğin daha saygın olması yolunda çaba gösterdiklerini ancak bu konuda demokratik kitle örgütlerine, siyasi partilere ve bürokratlara da önemli bir sorumluluk düştüğünün altını çizdi.

Öksüz, “Zonguldak basını çok güçlü ve daha etkili olabilir. Ancak konuşması ve görüşlerini açıklaması gerekenlerin çoğu zaman gazetecilerden Donkişotluk yapmalarını beklemeleri çok acı. Medyadan sorunlara çözüm bulunması için destek isteniyorsa, o zaman çok sesliliğin gereği olarak konuşması gerekenler de konuşmalı. Sorunlara çözüm bulunacaksa, birlikte çözümlenecek. Biz örgüt olarak iyi niyetli bir şekilde kendimizi hem kurumsal, hem de bireysel anlamda geliştirme çabasındayız. Bu çabamıza desteklerinizden ötürü sizlere yönetim kurulumuz adına ve üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

SİYASİLERDEN DERT

Daha sonra sohbet şeklinde devam eden görüşmede, Alemdar ile birlikte Kamu-Sen’e bağlı şubelerin başkanları ve gazeteciler karşılıklı görüşlerini dile getirdiler.

Zonguldak’ın pek çok alanda yönetim zafiyeti içinde bulunduğuna dikkat çeken Alemdar, Zonguldak’ın sorunlarla boğuşmasına karşın pek çok ilden geride kaldığını ve kalmaya devam ettiğinin altını çizdi.

AK Parti milletvekillerinin Zonguldak’ın sorunlarına duyarsız davrandığını ifade eden Alemdar, “AK Parti milletvekillerinin mecliste kaç tane önergenin altına imza attıklarına baktık. Bugüne kadar bir tane çalışmanın altına imza atarak meclise gelmesini sağlamışlar. Buradan yola çıkarak Zonguldak’ın sorunlarıyla ne kadar yakından ilgilendiklerini görmek mümkün” dedi.

Alemdar, CHP Milletvekilleri Ali Koçal ve Ali İhsan Köktürk’ün yaptıkları çalışmalar ve verdikleri önergeler ile gösterdikleri çabayı takdir ettiklerini belirterek, “CHP Milletvekillerini daha başarılı buluyoruz” dedi.

Zonguldak’ın verdiğini alamayan bir kent olmaya devam ettiğini belirten Alemdar, TDH İl Temsilcisi Harun Akın’ın stadyumun yerine hastane, sahile de stadyum yapılması yönündeki görüşlerini aslında desteklediğini, ancak hükümet milletvekillerinin bu tür yatırımlarda önderlik etmemelerinden yakındı.

 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.