KILIÇ'A, MHP'DEN "EVET" TEPKİSİ

Tarih: 2010-08-22 00:00:00

MHP Alaplı ilçe Başkanı İsmail Altay, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç’ın, “Referandumda “evet” oyu vereceğim” açıklamasını ticari kaygılara yenik düşen bir beyan olarak nitelendirdi.   MHP Alaplı ilçe Başkanı İsmail Altay, Alaplı Tic

MHP Alaplı ilçe Başkanı İsmail Altay, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç’ın, “Referandumda “evet” oyu vereceğim” açıklamasını ticari kaygılara yenik düşen bir beyan olarak nitelendirdi.

 

MHP Alaplı ilçe Başkanı İsmail Altay, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç’ın “Referandumda evet oyu vereceğim” açıklamasını sert bir dille eleştirdi. Kılıç’ın açıklamasını ticari kaygılara yenik düşen bir beyan olarak nitelendiren Altay,” Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç’ın 20 Ağustos 2010 tarihinde AK Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan ve AK Parti ilçe Teşkilatının TSO ziyaretinde kendilerine hitaben yaptığı konuşmada,’ Referandumda evet oyu vereceğim” yönünde yerel basında haberler geçmiştir. Aradan geçen iki güne rağmen tekzip edilmediğine göre ziyaretin ve konuşmanın gerçekliği konusunda tarafımızda şüphe kalmamıştır.

Bir sivil toplum örgütünün üyelerinin görüşünü almadan, tüm üyeleri bağlayacak hatta itham altında bırakacak söylem ve hareketlerden kaçınmadan sorumsuzca davranması, o kurumun halk nazarında saygınlığını ve güvenilirliğini azaltır. Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç’ın kendi fikrini paylaşacağı tek yer ailesi ve dostlarıdır. Bunun dışında özellikle yerel basın yolu ile halkımıza mesaj göndermeye ve iktidar partisine şirin görünmeye yönelik bu tür beyanları yapma yetkisi yoktur. Bu açıklamayı yapma hakkı da değildir. Milliyetçi Hareket Partisi Alaplı ilçe Teşkilatı olarak Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rafet Kılıç’ın şahsının ticari kaygılarına yenik düşen bu beyanını şiddetle kınıyoruz. Kişisel çıkar uğruna yapılan bu sorumsuzca açıklamaya tepki göstererek TSO olarak düzenledikleri iftar yemeğine katılmadık” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

MEHMET :

BENCE EN GÜZELİNİ YAPTI.DEMOKRATİK BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ HERKES FİKİRLERİNİ DÜŞÜNCELERİNİ ÖZGÜRÇE DİLE GETİREBİLİR.VARSA TSO BAŞKANI GİBİ ALAPLIDA CESARETLİ OLAN ÇIKAR AÇIKLAR"EVET" YADA "HAYIR" DİYE..BRDEBU ARADA MHP ALAPLI DA KENDİ TABANINA BAKSIN HEPSİ EVET DİYO....

Ali YILDIRIM :

İsmail Başkanım zaten konuyu çok güzel bir şekilde özetlemiş.Burada asıl mesele demokrasi ve özgürlük adına anayasa değişikliği yaptıklarını iddia edenlerin seçme ve seçilme özgürlüğünü baskı altına alarak sadece kendilerine demokrasi istemeleridir.İktidar gücünü baskı ve zulüm imparatorluğuna dönüştürmek ve sivil toplum kuruluşlarını tehdit etmek faşizmin muhafazakar versiyonudur.VatANDaşlar ve sivil toplum kuruluşları oy vermekte özgürdür ve asla baskı altına alınamaz.Fakat iktidar o kadar çaresiz ve zor durumdaki neredeyse referANDumda hayır diyecek olanları Silivri Cezaevine sürgüne gönderecekler.Fakat Türk Milleti artık uyanmış ve bilinçlenmiştir.İnanıyorum ki aziz milletimiz bu referANDumda muhafazakar faşistlere büyük bir darbe vuracak ve Türkiyemizin geleceğine sahip çıkacaktır.İlk defa bu kadar keskin bir yol ayrımındayız.12 Eylül 1980 darbesinde bedel ödemeyenler 12 Eylül 2010 tarihinde bedel ödeyeceklerdir.Fakat bu defa bedeli Kenan Evren değil aziz milletimiz ödetecektir.

MENFAAT VE ÇIKARI OLMASA LİMAN KON

ağzına sağlık muhterem keskin, kısaca özetlemiş olayı helal sana.TSO BAŞKANININ ÇIKARI OLMASA NEDEN ADAM AĞZINI YORSUNKİ HER AÇIKLMASINDA LİMAN LİMAN ,ADI BATSIN LİMANIN KARDEŞİM,LİMAN AÇILSIN AYNI TERSANELER GİBİ OLACAK.NEDEN PARAYI KAZANACAKLAR SONRA LİMAN PASİF DURUMDA OLACAK İŞÇİLER AYNI TERSANE İŞÇİSİ GİBİ OLACAK.BÖLE ADAMLARI BAŞKAN YAPIP ADAM YERİNE GEÇENLERE SÖLEMEK LAZIM.

muhterem Keskin :

Sayın Rafet Kılıç limanla yatıp limanla kalkıyor. Ticaret Odası BAşkanlığından çok limanın müdürü gibi harket ediyor. Ve ne yazık ki ne TSO yönetim Kurulundan ne de Meclis üyelerinden en küçük bir tepki almıyor. Liman projesinin onaylanması için Ak Parti ile ilişkilerin iyi olmasını göz önünde bulunduran Sayın Oda Başkanının bu tür açıklamalar yapması normaldir. Sizinde söylediğiniz gibi sayın Altay, ticari kaygılar dün Hayır diyene bugün EVET dedirtir...! Kaldı ki sayın Kılıç geçmiş dönemlerde eski adı ile DYP yeni adı İle DP'den Milletvekili adayı olarak kendisinde bu halkı temsil edebilme potansiyelini görmüştür. İyi vekil olmamış. Ticaret Odası'nı bile temsil edemeyenlerin halkı ne kadar temsil edecekleri düşündürücüdür....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.