"KİMSE İŞİNİ KAYBETMESİN"

Tarih: 2009-06-08 00:00:00

Türkiye’nin yıllardır beklediği iş birliği anlayışıyla işçi, işveren, esnaf ve memur el ele vererek, başlatılan ve 5 hafta sürecek olan “Kriz Varsa, Çare De Var” kampanyasının birinci haftası “Eve Kapanma Pazara Çık” sloganı ile yürütülmüştü. İkinci hafta

Türkiye’nin yıllardır beklediği iş birliği anlayışıyla işçi, işveren, esnaf ve memur el ele vererek, başlatılan ve 5 hafta sürecek olan “Kriz Varsa, Çare De Var” kampanyasının birinci haftası “Eve Kapanma Pazara Çık” sloganı ile yürütülmüştü. İkinci haftanın sloganı ise “Kimse İşini Kaybetmesin” oldu.

Çaycuma’da da Ticaret ve Sanayi Odası’nın yürüttüğü bu kampanyaya, TSO üyeleri başta olmak üzere destek veren kurumların sayıları hızla artıyor. Mağazaların ve işyerin camlarına astıkları afişlerle destek verdikleri kampanya, TOBB, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, TESK, TİSK, KAMU-SEN, TİM, TÜSİAD, MÜSİAD, TÜRKONFED, Ankara Giyim Sanayicileri Derneği, AMPD, DEİK, TİKAD, BMD, TÜMSİAD, BAKTAD, MOBİSAD’ın ortak çalışması olarak başlatılmıştı. Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, kampanyanın ikinci haftası ile ilgili şunları söyledi; “Bu kampanya ile sivil toplum ve meslek örgütleri olarak dünyada bir ilk gerçekleştirildi. Kriz varsa, çaresi de olduğuna inanıyoruz. Çaresizliğe, ümitsizliğe, karamsarlığa kapılmanın gereği olmadığını düşünerek bu farkındalığı yaymak için başlatılan bu kampanya ile hepimizin farkında olması gereken bir gerçek var. Türkiye kendine özgü ekonomik yapısı olan bir ülkedir. Türkiye, ekonomisinin dinamizmini, kendi içinden, gençliğinden, üretim ve tüketim gücünden alan bir ülkedir. Milli gelirin yaklaşık yüzde 70’ini oluşturan hane halkı tüketimini canlı tutmak krizin etkilerini hafifletmek için önemlidir. Rekabet içinde olduğumuz birçok ülke, küresel krizle mücadele önlemleri alırken, kendi iç pazarlarını canlandırma ve başka ülkelere kaptırmama mücadelesi veriyor. Biz de bunu yapmalıyız. Üreten Türkiye’nin dayanma gücünü artırmak için, iç piyasayı canlandırmak gerekmektedir. İşsizlerin iş bulmasını, işini kaybedenlerin işe geri dönmesini ve kepenklerin kapanmamasını istiyoruz. Biz bu ruhla önümüzdeki bütün engelleri aşarız. Ekonomileri üretim, istihdam ve tüketim ayakta tutar. Biri olmazsa kriz kazanır. Krize yenilmeyeceğiz, ülkemize hep birlikte destek olacağız. Kaybetmek kolay kazanmak zordur. Ülkemizde çözümsüzlük psikolojisi bulaşıcıdır. Biz bunu ortadan kaldırmak için herkese çağrı yapıyoruz. Herkes, mevcut sorunların çözümüne katkı versin.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.