KIZ MESLEK'TE DERSLİK SIKINTISI

Tarih: 2010-09-25 00:00:00

Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde öğrenci yoğunluğu nedeniyle derslik sıkıntısının yaşanıyor. Alaplı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Şehriban Doğan, okulda öğrenci yoğunluğu nedeniyle derslik sıkıntısının yaşandığını söyledi. Okulun ö

Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde öğrenci yoğunluğu nedeniyle derslik sıkıntısının yaşanıyor.

Alaplı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Şehriban Doğan, okulda öğrenci yoğunluğu nedeniyle derslik sıkıntısının yaşandığını söyledi.
Okulun öğrencilerin ve ev hanımlarının istihdamı için gerekli faaliyetler gösterdiğini, mesleki anlamda sektörlere yetişmiş eleman konusunda da önemli bir misyon üstlendiğini belirten Doğan,"  Okulumuzda 297 öğrenci öğrenim görmektedir. Okul bünyesinde 2'si ana sınıfı olmak üzere toplam 8 derslik bulunmaktadır. Okulumuzda ikili eğitim ve öğretim yapılmaktadır. Dersliklerde öğrenci yoğunluğu en az 35 kişidir. 3 tane atölye ve 6 derslikte eğitim ve öğretim görülmektedir. Okulumuz şu haliyle fiziki kapasite olarak yetersiz durumdadır.
Eğitim ve öğretimin daha iyi koşullarda yapılabilmesi için en az 12 dersliğe de ihtiyaç duyulmaktadır. 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında okulumuza 72 öğrenci aldık. Ama önümüzdeki yıllarda bunun yarısını bile zor alacağız. Okulumuza acilen 12 tane derslik gerekmektedir. Bunun yanı sıra 4 adet atölye, kütüphane, rehberlik odası, 2 tane ana sınıfı, fizik, kimya ve biyoloji laboratuarı, veli görüşme odası, memur odası ve idari odasına ihtiyacımız var. Okulumuzun mevcut bulunduğu arsa çok değerli bir mevkide bulunmaktadır. Şu andaki binanın bulunduğun alanda 350 metrekarelik kullanılabilir bir alan mevcuttur. Ayrıca ormanlık alanın hemen yanında olan okulumuzun daha geniş bir okul alanına dönüştürülme konumu vardır.
Okulumuz son zamanlarda öğrencilerin ve ev hanımlarının istihdamı için gerekli faaliyetler göstermektedir. Okulumuza ilçenin acil ihtiyacı vardır. Okulumuz mesleki anlamda sektörlere yetişmiş eleman konusunda da önemli bir misyon üstlenmiştir. Okulumuzda acil olarak ek dersliklere ihtiyaç duyulmaktadır.
Bu konuda başta ilçe Kaymakamımız Aydın Memük olmak üzere, siyasilerimizden, bölge milletvekillerimizden ek derslik ihtiyacının giderilmesi konusunda destek bekliyoruz"  dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.