KIZILAY AFETLERİ ANLATTI

Tarih: 2012-05-09 00:00:00

Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi tarafından muhtarlara Afet Zararlarını Azaltma semineri verildi. Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) 49 merkez köy muhtarına Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Proj
Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi tarafından muhtarlara Afet Zararlarını Azaltma semineri verildi.
Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şubesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) 49 merkez köy muhtarına Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi kapsamında Afet Zararlarını Azaltma semineri verildi. Seminere; Zonguldak Afet Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün, Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Kadın Kolları Başkanı Arife Dereli ve muhtarlar katıldı. Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, bütün muhtarların bu seminere çok önem vermesi gerektiğini belirterek, Afette bizler köylerimize hakim insanlarız. Allah bizlere böyle afetler yaşatmasın ama bunlara hazırlıklı olmamız lazım. Bu toplantıya çok önem verin. Çünkü bu hayattır. Geleceğimizin kurtarılması için biz seçilmiş olan insanların bu toplantılara öner vermesi gerekiyor dedi. Türkiye Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün de, Türk Kızılayı, İçişleri Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı eşgüdümü ile yürütülen TLT projesinin amacı; olası afet zararlarını azaltmak, Kızılay şubeleri aracılığıyla yerelde kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesini sağlamak, toplum liderleri ile toplumda afetlere karşı hazırlıklı olmak ve sosyal sorumluluk bilincini oluşturmaktır. Ülkemizde 2007 yılından beri uygulanmaya başlanan projeye Zonguldak 2012 yılında dahil edilmiştir. Şuana kadar 44 ilimizde uygulanan proje 2015 yılı itibari ile tüm 81 ili kapsayacaktır diye konuştu. Nihat Aygün konuşmasının ardından Zonguldak Afet Acil Durum İl Müdürü Ahmet Güngör'e başarılı çalışmalarından dolayı plaket verdi. Maden Mühendisi Şükran Uzun Kırömeroğlu, toplum liderleri ve toplum katılımı, güvenli yaşam ve Türk Kızılayı, afet ile ilgili terimler, afet yönetimi, afetlerde toplum liderlerinin rol ve sorumlulukları hakkında bilgiler verdi.
Maden Mühendisi Dr. Ayşen Yavuzdoğan, Kimya Mühendisi Nazmiye Uzun ve Maden Mühendisi Emine Uzun da, konuşmacı olarak katıldıkları seminerde muhtarlara bilgiler verdiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.