KOÇAL, TOPTAN DEDİ

Tarih: 2009-08-03 00:00:00

TBMM Başkanlığına yeniden Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın AKP tarafından önerilmesini beklediklerini belirterek, “Zonguldak’ın yetiştirdiği ender birisi olarak seçilmesinden çok büyük mutluluk duyarız” dedi. CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal,

TBMM Başkanlığına yeniden Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ın AKP tarafından önerilmesini beklediklerini belirterek, “Zonguldak’ın yetiştirdiği ender birisi olarak seçilmesinden çok büyük mutluluk duyarız” dedi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal, Meclis Başkanlığı seçimleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan’ı destekleyeceklerini söyledi. 'Genel Başkanımız Köksal Toptan aday olursa biz bunu değerlendiririz başka aday çıkartırız oy vermeyiz' dediğini belirten Koçal, Zonguldak'ta iktidara ve Zonguldak'tan yana Köksal beye yönelik şikayetler olabileceğini ama bugün Türkiye’de TBMM Başkanlığı Köksal Toptan’a yakışan bir başkanlık olduğunu vurguladı.

OLAY BELLİDİR
Koçal, “Köksal Toptan’ın oraya seçilmesi hepimizi onure eder ve Türkiye de bir nefes almış olur. Çünkü bu hükümetin kendi düşüncesine yönelik kendi siyasi anlayışına yönelik bir takım hesapları vardır. Yani, Türkiye'deki sistemi bozmaya yönelik, cumhuriyet değerlerini ortadan kaldırmaya yönelik, demokratik ve laik bir hukuk devletinin olmamasından onu zedelemekten yana bir takım tavırları var, yaklaşımları, kadrolaşmaları var. En son Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu'ndaki olayları izlemişsinizdir. Orada olay bellidir. Oradaki atama çalışmaları net olarak ortaya koyuyor. Memleket sıkıntıdadır. Dolayısıyla Köksal Toptan gibi ülkesini seven, demokratik laik sosyal hukuk devleti ve cumhuriyetten yana olan üniter devletten ve üniter milletten yana olan ve hele hele Zonguldak'ın yetiştirdiği ender birisi olarak seçilmesinden çok büyük mutluluk duyarız. Seçilmesini bekliyoruz. CHP olarak da biz oylarımızı Sayın Köksal Toptan'dan yana kullana-cağız. Ben seçileceğinden eminim. Şimdiden hem Zonguldak'ımıza hem Türkiye'mize hem de parlamentomuza hayırlı olsun.

TAM DESTEK
Aday olmaması söz konusu olmaz, çünkü ben biliyorum ki Köksal Toptan her ülkesini sevenden daha fazla ülkesini sevenlerdendir. Ülkesine sahip çıkacaktır. Milletine sahip çıkacaktır. Çünkü bu tür eylemler aynı zamanda sisteme sahip çıkmaktır, cumhuriyete sahip çıkmaktır. Yani aday olmama bazen söz konusu olmayabilir, başkaları sizi aday gösterir başkalarının size ihtiyacı olduğunda da siz bu verilen göreve 'hayır' diyemezsiniz. Bu görev böyle bir görevdir. Köksal Bey aday olmasa bile adaylığı önerenlerin bu önerilerini geri çevireceğini sanmıyorum" diyerek, TBMM Başkanı Köksal Toptan'a tam destek verdiklerini ifade etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.