KOÇAL'DAN KADIN HAKLARINA VURGU

Tarih: 2009-12-05 00:00:00

Türk Kadınlarına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 75. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan CHP Zonguldak milletvekili Ali Koçal şöyle dedi:"Cumhuriyet Kazanımlarından en önemlisi olan "KADIN HAKLARI"nı korumak ve geliştirmek hepimizin en öncel

Türk Kadınlarına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 75. yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yapan CHP Zonguldak milletvekili Ali Koçal şöyle dedi:
"Cumhuriyet Kazanımlarından en önemlisi olan "KADIN HAKLARI"nı korumak ve geliştirmek hepimizin en öncelikli görevidir.
Milli mücadelede ve devrimlerin gerçekleşmesinde kadınlarımızın emeği asla göz ardı edilemez. En çok özveride bulunan ve ulusumuzu yücelten kadını tekrar Cumhuriyet öncesine taşıma gayretleri asla başarılı olamayacaktır.
Çünkü; Kadınlarımız demokrasiyi, sosyal hukuk devletini, laikliği iyice özümsemiş, kendini ulusumuzun birliğine ve refahına adamıştır. Hiçbir güç Atatürk ilke ve devrimleriyle, Cumhuriyet kazanımlarını yok etme adına kadınlarımızdan istedikleri desteği alamayacaktır.
Kadınlarımızın Seçme ve Seçilme haklarına kavuştukları bugün herkes bilmelidir ki; Cumhuriyet Halk Partisi kadınlarımızın öneminin ve değerinin bilincindedir. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi gelecekte de kadınlarımızın hak ettikleri noktaya gelmeleri konusunda gerekli çalışmaları yapacaktır."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.