KÖKTÜRK'TEN ARINÇ'A SORULAR

Tarih: 2011-02-12 00:00:00

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle T.B.M.M Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Anadolu Ajansı ile TRT’nin sözleşme yenilememesini de sordu.  

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle T.B.M.M Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Anadolu Ajansı ile TRT’nin sözleşme yenilememesini de sordu.

 

Köktürk’ün soruları şöyle sıraladı:

 

1)        2002–2010 yılları arasında TRT haber ve görüntü hizmeti almak için hangi yerli ve yabancı ajanslarla anlaşma imzalamıştır?

2)        Tek tek isim belirtmek suretiyle bu ajansların hangilerinden ne tür hizmetler (Fotoğraf, Haber, Görüntü)  alınmıştır?

3)        Bu ajanslara her yıl için ve ajans için ayrı ayrı belirtilmek suretiyle alınan hizmetler için ne kadar ücret ödenmiştir?

4)        Anadolu Ajansı ile 2010 yılı için yapılan sözleşmenin başlama ve bitiş tarihi nedir?

5)        Anadolu Ajansı ile 2011 yılı için haber, fotoğraf ve görüntü alımı ile ilgili sözleşme niçin yenilenmemiştir?

6)        Anadolu Ajansı ile TRT arasında imzalanan sözleşme bedelinin 2 milyon TL olduğu doğru mudur?

7)        Şayet doğru ise; kamu kurumu niteliğindeki Anadolu Ajansı’na bir yıllık haber, fotoğraf ve görüntü hizmetleri için 2 milyon lirayı çok gören TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin One Haber Ajansı’na üç yıl yayınlanacak üç program için 20 milyon Avro yani 40 milyon lirayı hangi gerekçeyle vermiştir?

8)        TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve TRT yönetim kurulu Anadolu Ajansı’na bir yıllık haber, fotoğraf ve görüntü hizmetleri için 2 milyon lirayı çok görürken futbol programında yorum yapan bir kişiye 1 milyon lirayı hangi gerekçeyle vermektedir?

9)        TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’in, Anadolu Ajansı’nın kendisi ile ilgili olarak geçtiği haber ve fotoğrafları beğenmediği için aboneliğe tek taraflı son verdiği doğru mudur?

10)    Anadolu Ajansı ile sözleşme yenilemesini istemeyen Genel Müdür İbrahim Şahin TRT’yi Cihan haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı’na mahkum etmiş olmayacak mıdır?

11)    TRT’nin Anadolu Ajansı ile sözleşmesinin yenilenmesini istemeyen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin TRT’nin haberlerini Cihan Haber Ajansı’na ihale etmeyi mi düşünmektedir?

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Halktan biri :

Ya senin Bülent Arınç a soru sorman için 9 tekne ekmek yemen lazım.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.