'KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM' DEDİ VE BAŞKANLIĞI BIRAKTI

Tarih: 2013-09-17 09:56:00

Gelik’in AK Partili Belediye Başkanı Hasan Fahri Yıldırım, verilen sözlerin tutulmadığını gerekçe göstererek görevinden istifa etti.   Başkan Yıldırım, Kilimli Kaymakamlığı’na istifa dilekçesini vermesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu

Gelik’in AK Partili Belediye Başkanı Hasan Fahri Yıldırım, verilen sözlerin tutulmadığını gerekçe göstererek görevinden istifa etti.

 

Başkan Yıldırım, Kilimli Kaymakamlığı’na istifa dilekçesini vermesinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunduğu ve neden istifa ettiğini anlattı. 1.5 Yıldan bu yana istifa etmeyi düşündüğünü anımsatan Yıldırım açıklamasında şunları söyledi:

 

“ZONGULDAK YERİNDE SAYIYOR”

“Başbakan Erdoğan'ın ziyaretinden sonra yollar yapılınca AK Parti’ye geri dönmüştüm. Ancak o geri dönüşten itibaren bir daha parti içinde kabul görmediğimi hissetmeye başladım. Beldeme de hiçbir katkı sağlayamadım. Ben de koltuk meraklısı olmadığım için artık bu siyasi yaşamın sürmemesi gerektiğini düşündüm. Gelinen noktada Zonguldak’ın ve yerel yönetimlerin gelişimi önündeki en büyük engelin küçük hesaplar olduğunu gördüm. Zonguldak bu nedenle 50 yıldır yerinde sayıyor. Zonguldak, kendi gücü ile paralel büyüme ve gelişme gösterememiştir.

 

“DİLEKÇEMİ SUNDUM”

Bu kısa sürede verilmiş bir karar değil. İstifa kararımda çok çeşitli faktörlerin yer aldığını belirtmek istiyorum. Hem benim şahsımla alakalı durumlar hem de beldemin durumu ve siyasi ortamla benim yeterince iyi iletişimimin olamamasıyla ilgili kararlar var. Bütün bunların Gelik'in menfaatine zarar verdiğini veya katkı sağlamadığını gördüm. Dilekçemi Kilimli Kaymaklığı’na sundum. Bu konuyu bütün vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin ve bana oy veren seçmenlerimin anlayışla karşılayacaklarına inanıyorum. Hiçbir olay tek başına bir nedene bağlanamaz. Bazı olayların elbette etkisi olmuştur ama tek başına bir olayın etkisiyle atılan bir adım değil. Bunu tek bir nedene bağlarsak o nedene karşı haksızlık etmiş oluruz, Türkiye’nin hiç bir yerinde hatta ailemizde hiçbir iş tam olarak yürümüyor. Bu beldemiz içinde, ilimiz içinde aynı. Bu açıdan bakılınca meydana gelen olayı tek bir nedene bağlamak yanlış olur.

 

“GELİK KAZANACAKSA BEN ÇEKİLMEYE RAZIYIM”

Yerel seçimlere 6 ay var. Beldemize bir hizmet gelecekse belki benim yokluğumda gelebilir ya da benim yerime gelen arkadaş benden daha iyi hizmet edebilir. Bunların hepsini ben saygıyla karşılıyorum. Dolayısıyla Gelik kazanacaksa ben her zaman çekilmeye razıyım. Siyaseti ben kendim hizmet üretme anlamında bitirdim. Ama hiçbir insan kendisini siyasetin dışında tutamaz. Ben de bir müddet sonra siyasetin içinde ya da bir kenarında olacağım. Siyasi ilişkilerim devam edecektir. Şu anda partimden istifa etmedim, belediye başkanlığından istifa ettim. Makamlar ve koltuklar sadece halka, millete, ülkeye hizmette bir araç olmalıdır. Boşuna işgal edilmemelidir. İstifa mekanizması bunun için vardır." 

 

Hasan Fahri Yıldırım, 31 Aralık 2009'da, kendisine verilen asfalt sözünün tutulmamasını öne sürerek AK Parti'den istifa etmişti. Yıldırım, 2011 yıllında AK Parti Zonguldak milletvekilleri ve vatandaşların baskısı üzerine istifasını geri çekmişti. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Yücel :

Posbıyığa teklif etseniz bunu söylediğinize pişman eder sizi burnunuzu bile koparır adam 20 yıldır bi çöplüğü kaldıramadı verdiği hiçbir vaadi yerine getirmedi hala çıkıyo iki dönem daha aday olacam diye ne verdinki ereğli ne istiyorsun ya insanda biraz arlanma olur ben hemşerilerime verdiğim sözleri tutmadım aday olmayacam der ama nerdeeeeeeeeeeeeeeeeee kendisi aday olmazsa ............olur oda olmazsa............tapulamışlar sanki bu memleketi..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.