'KOMİSYON OLUŞTURULMALI'

Tarih: 2014-10-16 09:59:00

Ak Parti Alaplı Belediye Meclisi üyesi Hüseyin Öztürk, Alaplı’da trafik ve yol ile ilgili sorunlar için komisyon oluşturulması gerektiğini bildirdi. Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İlçemizde özellikle duble yol ile ilgili sorunlar sosyal medy

Ak Parti Alaplı Belediye Meclisi üyesi Hüseyin Öztürk, Alaplı’da trafik ve yol ile ilgili sorunlar için komisyon oluşturulması gerektiğini bildirdi.

Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İlçemizde özellikle duble yol ile ilgili sorunlar sosyal medya ve basın üzerinden tartışılmasına rağmen, hiçbir belediye meclisi toplantısında, ya da sivil toplum kuruluşları önünde tartışılmaması İlçemize zarar verdiğini söyledi.

 

Sorunları ancak diyalog ve ortak çalışma ile çözmek mümkün olduğunu vurgulayan Öztürk, şöyle dedi:

“Alaplı ilçemizin Ereğli istikametinden gelişte girişinin yeniden düzenlenmesi, Karşıyaka’daki kavşağın yeniden düzenlenmesi, İlçe sınırları içerisinde güvenli ulaşımın sağlanması için, görüntülü radar, mobese gibi teknik kolaylıkların kullanılması, trafik lambalarının düzenlenmesi gibi teknik konular üzerinde çalışmak üzere bir komisyon kurulması, bu komisyonda mühendisler, şehir planlamacıları gibi teknik kişiler yanı sıra, siyasi partilerden , sivil toplum örgütlerinden , belediye meclisinden temsilcilerin bulunması en doğru yol olacaktır. Komisyon çalışmaları halkımız ile şeffaf olarak paylaşılmalı herkesçe beğenilen en akılcı proje üzerinde ittifak sağlanarak, her partiden milletvekillerimizin de desteği alınarak beraberce üst mercilere gidilmelidir.”

 

SİYASİ DESTEK İSTENMELİ

Milletvekillerinden siyasi desteğin istenmesi gerektiğini ifade eden Öztürk,  “Komisyonun kurulması ve gerekli teknik desteğin sağlanması görevini elbette belediyemiz üstlenmelidir. Zaten bu işlerde belediye asla dışarıda kalamaz. İktidar ya da muhalefet hiç fark etmez, dışarıdan bu tip işlerin takip edilmesi iki başlılığa sebep olur. O yüzden belediye çatısı altında bu işler görüşülüp, tartışılıp ortaya çıkan öneriler üzerinden iktidar partisinin temsilcilerinden, milletvekillerinden siyasi destek istenmelidir.” diye konuştu.

 

 

KONUYU DEFALARCA DİLE GETİRDİK

Öztürk, sadece basın üzerinden iktidar partisi yetkililerini göreve çağırıyorum demek çözümsüzlükten başka bir şey getirmeyeceğini belirterek,  “Belediye dururken bu gibi konular parti teşkilatlarında çözülemez. Aylardır biz bu konuyu defalarca dile getirdik bu tip bir çalışma yapalım diye teklifte bulunduk. Ancak maalesef bunu Belediye Başkanımız dikkate almadı. Daha da fazla vakit kaybetmeden, bir an evvel, birlik beraberlik içerisinde ortak fikir üretecek mekanizmaları kurmamız ve diyalog kapılarını açmamız gerekiyor. Birbirimizi basın üzerinden yıpratmak, basın üzerinden eleştirmekle Alaplı’ya maalesef zarardan başka bir şey kazandırmıyoruz. Yapılan hataları geride bırakıp önümüze bakalım. (Haber Cem Sürmeneli)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.