KÖMÜR TOZU TEPKİSİ SÜRÜYOR

Tarih: 2009-08-26 00:00:00

Zonguldak Limanı'nda bulunan Kardemir Stok Sahası'na boşaltılan kömürlerin yaydığı tozlar, vatandaşın tepkisine neden oluyor.Terakki Mahallesi sakinleri, kömür tozlarına çözüm bulunması amacıyla aralarında imza toplayarak, Valilik ve Belediye Başkanlığı'n

Zonguldak Limanı'nda bulunan Kardemir Stok Sahası'na boşaltılan kömürlerin yaydığı tozlar, vatandaşın tepkisine neden oluyor.
Terakki Mahallesi sakinleri, kömür tozlarına çözüm bulunması amacıyla aralarında imza toplayarak, Valilik ve Belediye Başkanlığı'na müracaat ettiler. Şu ana kadar herhangi bir cevap alamadıklarını belirten vatandaşlar, aynı imzalarla İl Sağlık Müdürlüğü'ne de şikayette bulunacaklarını söylediler.
Terakki Mahallesi'nde oturan İsmail Küçük, mahalleliler adına yaptığı konuşmada tepkisini şu şekilde dile getirdi:

"BAKANLIKLARA
KADAR GİDECEĞİZ"
"Kardemir Stok Sahası'na açık şekilde istiflenen kömürler yüzünden evlerimiz hergün kömür tozuyla doluyor. Bölgeden geçen vatandaşların bu tozlardan dolayı hem nefes almaları güçleşiyor, hem de giydiği kıyafetler kirleniyor. Bu nedenle Valiliğe ve Belediye'ye yaklaşık 15 gün önce kömür tozlarından duyduğumuz rahatsızlığı iletmek üzere 400'e yakın imza ile başvurmuştuk. İl Sağlık Müdürlüğü'ne aynı başvuruyu yaptık. Henüz kurumlarımızdan cevap alamadık. Terakki Mahallesi Muhtarı Cevat Köksal da bizi yalnız bıraktı. Eğer mağduriyetimiz giderilmezse, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı'na kadar gideceğiz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

NECDET ÖZSAYGIN :

Sevgili Terakki mahallesi sakinleri.Elli yıl çalışan bir lavuarımız vardı,yüz yıldır o limandan kömür yüklenirken, toz oluyor diye kimsenin bir şikayeti yoktu da, şimdi bir liman doldurulsun söylemi, ortalıkta dolaşmaya başlayınca,birileri Çatalağzı'nda yapılan limanın patronlarının taşeronluğuna soyunduğunun farkındamısınız? Liman insanların ekmek kapısı. Bizler bir kömür kentinde yaşıyoruz. Tabii ki kömür tozu olacak, çamurda olacak. Ne çabuk unuttunuz, daha düne kadar, Soğuksuya giderken geçitten geçtiğimizde, ayaklarımıza bulaşan şlam çamuru ile evlerimize girdiğimizi. Bu bir oyun, sadece limanın doldurulması ve TTK'nın yok edilmesi için, tezgahlanmış senaryonun bir parçası. Burada uyanık olmak ve bu oyuna gelmemek lazım diyorum.Esenlikler diliyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.