KÖSEAĞZI'NA ARITMA KURULMALI

Tarih: 2012-05-30 00:00:00

Köseağzı'ndaki kirlenmeyi Kandilli, Gökçeler ve Ereğli Belediyesi'ne bağlı Balı Mahallesi'nin meydana getirdiğini öne süren Hema Kandilli İşletme Müdürü Nuh Baş, hep birlikte çözüm aranması gerektiğini ifade etti. HEMA Kandilli Kömür İşletmeleri İşletme

Köseağzı'ndaki kirlenmeyi Kandilli, Gökçeler ve Ereğli Belediyesi'ne bağlı Balı Mahallesi'nin meydana getirdiğini öne süren Hema Kandilli İşletme Müdürü Nuh Baş, hep birlikte çözüm aranması gerektiğini ifade etti.

HEMA Kandilli Kömür İşletmeleri İşletme Müdürü Nuh Baş, gazeteniz Önder'in merkez bürosunu ziyaret ederek 21. Yayın yıldönümümüzü kutladı.
Sorumlu Yazıişleri Müdürümüz Mustafa Kemal Bektaş ile görüşen İşletme Müdürü Nuh Baş, kömür üretimiyle ilgili olarak Hema Alacaağzı işletmesinde yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalar hakkında da bilgi verirken, işçilerin sendikalı olmasından dolayı da herhangi bir rahatsızlık duymadıklarını ifade etti.
 Nuh Baş'a Köseağzı sahiline akan Neyrende'nin taşıdığı kirliliklerin sebepleriyle ilgili görüşlerini öğrenmek istediğimizde Kamuoyunda halkın yoğun olarak kullanmaya başladığı Köseağzı mevkisine HEMA'nın meydana getirdiği bir kirlilikten bahsediliyor. Köseağzı sahilini kirleten Hema mı? diye sorduk.
Nuh Baş, kömür tozunun sadece görüntü kirliliğine neden olacağını belirterek başladığı açıklamasına şöyle devam etti:
 Gökçeler ve  Kandilli Belde-si ile Kdz. Ereğli Belediyesi'ne bağlı  Balı Mahallesi'nin kanalizasyonu bu bölgeye akıyor. Kömür tozu sadece görüntü kirliliğine neden olur. Bizim lavuar kapalı bir sistemde çalışıyor, hiçbir atığımızda kesinlikle yoktur. Gerçektende şunu bütün samimiyetimle söylemek istiyorum ki HEMA Kandilli İşletmeleri 24 saat denetime de açıktır çevre kirliliğine ilişkin herhangi bir sıkıntımız bu konuda yoktur. Bu bölgede bize göre olması gereken acilen bir arıtma tesisinin devreye sokulmasıdır. Kandilli Belediyesi, Gökçeler Belediyesi ve Balı Mahallesi'nin bağlı olduğu Ereğli Belediyesi'nin girişimi bizlerin de vereceği destek ile bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz. Bu konuda HEMA Kandilli Kömür İşletmeleri olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye de hazırız. Köseağzı mevkisi halkın yoğun olarak sosyal imkanlardan  faydalandığı bir yer.
Vatandaş denizine burada girmekte sosyal yaşamını değerlendirdiği alanlardan bir tanesi de burasıdır. Bu sosyal yaşama HEMA olarak her türlü desteği vermeye de hazırız. Arıtma tesisine yönelik düşüncemizi ilgililere de aktardık sanırım bu yönde bir çalışma gerçekleştirilebilir.

Hema İşletme Müdürü Nuh Baş, gazetemiz
Sorumlu Müdürü Mustafa Kemal Bektaş ile görüştü

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Doğrucu :

Önder gazete yetkilileri bu haberi pas geçmeyin. Takipçisi olun. Bu yaz Köseağzını ttertemiz bir deniz olarak görmek istiyoruz. Konuyu sürekli gündeme getirirseniz iyi olur.Teşekkürler...

Doğrucu :

Allah rızası için bu plajı güzelleştirin. Denize girilebilir bir hale getirin. Tek deniz burası kaldı. Buraya bari sahip çıkın. VatANDaş bu denizi temiz tutmalı. Deniz sezonundan önce gönüllü çevreciler tarafından temizlenmeli. Sahile dozer girip kumsalı düzenlemeli. Bakın ne güzel tesis yapıldı. Filitreleme sistemi mutlaka yapılmalı. Yetkilileri uyarmak gerek. vtANDaş olarak buraya sahip çıkılması lazım. Etrafını güzelleytirmek lazım. Ege de Akdenizde böyle bir yer olsa şunu bilin tatil köyü yaparlardı. Çok mu zor bazı şeyleri yapmak.Önder gazetesi bu işi takip et. Bu işin peşini bırakma. Yetkililer duyun bu insanların sesini. Denizleri kirletmeyin. Çocuklarımıza temiz gelecek bırakın lütfen. Bu konular öyle basit değil, önemli şeyler bunlar. Denizden ve çevre temizliğinden bahsediyoruz. Köse ağzı turizme kazANDırılacak biryer. Doğa buraya vermiş bütün güzelliğini. Plaj voleybolu, çocuk parkı vb. şeler de yapılmalı buraya. Kapm yeri yapılabilr. Harekete geçin ayıptır,yazıktır etmeyin

Özcan Bayram :

Köseağzına akan dere yıllardır böyledir. Bunun, Balı, Neyren veya KANDilli ile bir alakası yoktur. Dere, Hema kurulmadan önce de kirliydi, bugünde kirli. Yıllar önce, Köseağzında şlam kömürü havuzu vardı. Bugünde havuz yapsan yine şlam kömürü oluşur. Bu kirliliğin sebebi kömürdür. Bunun sorumlusu kömür ocaklarını işletenlerdir. Bugüne kadar hiç bir şeyin yapılmaması yerel yönetimlerin hatasıdır. Devletin ilgisizliğidir. İl Çevre Müdürlüğü ne iş yapar? Alın size çevre kirliliği.. Gidin araştırın. Sorumlu kimse bulun, ceza varsa cezasını kesin. Arıtma tesisi gerekiyorsa yapılsın. Bölgenin sakini olarak biz mi yapalım? Unutmadan, Köseağzı gerçekten çok pis. Günü birlik gelenler köseağzını nasıl bulmak istiyorlarsa öyle bıraksınlar. Herkes evinin önünü temizliyorsa Köseağzı onların evinin önüdür. Köseağzını kirletenler ilk önce kömür ocakları, ikincisi orayı kullanan ve piknik yapanlardır. Ki, orası tapulu arazilerdir. Başkasına ait alanı bari kullanıyorsanız pis ve kirli bırakmayınız.

ihsan tetik :

işletmelerin çevre kirliliğini önlemek için bir çaba içinde olması gerekmezmi?biz kirletiyoruz başkaları temizlesin demek ne kadar duyarsız olduklarını gösteriyor.bu işten para kazanan işletmelerin filtreleme için yatırım yapıp sonra bu sözleri söylemesi lazım.

cello :

biz millet olarak herşeye her zaman her yerde mutlaka bir eleştiri yada olumsuz yorumlar yapabiliyoıruz. Yapabiliyoruz da acaba bizler bu konuda yorumdan başka bişeyler yapıyormuyuz. orada evet deniz kirli ama denizin çevresi denizden daha kirli. oralarıda hükümet gelsin temizlesin.çünkü bizim felsefemiz bu.sadece eleştirmek

Abdulkerim Akman :

Önder Gazetesine böyle bir haber yaptığı için teşekkür ederim. Hema Şirketinin müdürü Nuh bey anladığım kadarıyla arıtma tesisi yapılması lazım diyor. Doğru arıtma tesisini vatANDaş olarak biz yapacak değiliz yapmak isterizde gücümüz yetmez. Bu bölge yazıdada belirtilmiş kirletenler Kirletenlerin birincisi TTK, HEMA ve yazıda belirtilen kurumlar o zaman halkın sağlığı ile oynayan bu kurumlar ne geerkiyorsa yapmalı benim bu kadar diyeceğim saygılarımla ( O bölgede yaşayan ve yaşamaya devam edecek vatANDaş olarak)

SEDAT YAĞMUROĞLU :

ARTIK BİRŞEYLER YAPMA ZAMANI GELDİ CİVARDA DENİZE GİRİLEBİLİR TEK YER ORASI KALDI NERDEYSE DİĞER YERLER YA ÇOK UZAK YADA KAYALIK...DEVLET BÜYÜKLERİ BU DURUMU GÖZ ÖNÜNE ALACAĞI GÜNÜ SABIRSIZLIKLA BEKLEYECEĞİM..SAYGILARIMLA

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.