"KÖTÜ KADERİ DEĞİŞTİRMEK ELİMİZDE"

Tarih: 2009-08-11 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Salih Alemdar, Zonguldak'a hizmetlerin ya geç, ya da hiç gerçekleşmediğini belirterek, "İşte Zonguldak'ın kaderi bu. Zonguldak, bu kaderin seyrini mutlaka değiştirmeli. Bu kader Zonguldak Platformu'nun konulara duyarlı olmas

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Salih Alemdar, Zonguldak'a hizmetlerin ya geç, ya da hiç gerçekleşmediğini belirterek, "İşte Zonguldak'ın kaderi bu. Zonguldak, bu kaderin seyrini mutlaka değiştirmeli. Bu kader Zonguldak Platformu'nun konulara duyarlı olmasıyla değişebilir. Mithatpaşa Tüneli yapımı için imza kampanyası bir başlangıç olsun. Zonguldak'ın kaderini değiştirelim" dedi.
Alemdar, yazılı açıklamasında şunları söyledi;

"İLK KAZMAYI HALK
İMZALARIYLA VURDU"
"İki yıl önce Zonguldak'ın lobi faaliyetleri için yapılan toplantılarda Mithatpaşa Tüneli konusunu ilk gündeme getiren Attila Öksüz olmuştu. Attila Öksüz ve Karaelmas Gazeteciler Derneği de, bu konuyu hep gündemde tutarak bu güne taşımıştı. Bu olay, Zonguldak'a, yaşadığı bölgeye ve bölge halkına verilen önemi gösteriyor. Mithatpaşa Tüneli hayata geçirilirse; Zonguldak trafiği bir nebze olsun rahatlayacak. Hizmete geçmiş Mithatpaşa Tüneli sayesinde; İnağzı, Kilimli, Çatalağızı, Gelik, Işık veren, Muslu daha rahat ve ucuz hizmet alacak."

"HİZMETLER GEÇ, YA DA
HİÇ GERÇEKLEŞMİYOR"
"İlimiz Zonguldak 1930'lu yıllarda demiryolu ağına kavuşmuş olmasına rağmen, bu imkândan insan ulaşımı yönünden yederince yararlanılmamıştır. Bütün ülkede olduğu gibi son yıllarda da ilimizin de en büyük sorun karayolu ulaşımı, hava yolu ulaşımı, eğitim ve sağlığın sorunlarıdır. İlimizde ve bölgemizde karayolu ulaşımının sorunlarını çözmek için Zonguldak- Ereğli yolunun ihalesi 1974 yılında, Düzce-Akçakoca-Ereğli yolunun ihalesi 1973 yılında, Çaycuma-Perşembe-Kozcağız yolunun ihalesi 1964 yılında, Ereğli-Çaylıoğlu-Devrek yolunun ihalesi 1986 yılında yapılmasına rağmen bu yolların yapımı hala daha devam ediyor. Ayrıca Zonguldak Havaalanı'nın temeli 1991 yılında atılmasına rağmen 18 yıl sonra hizmet vermeye başlaması da bir başka örnek. İlimizde başta eğitim, sağlık ve diğer alanlardaki sorunlar hala daha çözüm bekliyor."

"ZONGULDAK'IN
KADERİ BU OLMAMALI"
"İşte Zonguldak'ın kaderi bu. Zonguldak bu kaderin seyrini mutlaka değiştirmeli. Bu kader Zonguldak Platformu'nun bu gibi konulara duyarlı olmasıyla değişebilir. Mithatpaşa Tüneli yapımı için imza kampanyası bir başlangıç olsun. Zonguldak'ın kaderini değiştirelim. Görev hükümetin, iktidar partisi ve siyasi partilerin. Görev hepimizin. Şehrimiz ve bölgemiz için bu duyarlılığı kamuoyu ve Zonguldak için paylaşanlara teşekkür eder, Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilciliği bu ve benzeri konulara her zaman tam destek vereceğini söylem ve duruşuyla gösterecek."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.