KandİLLİ'DE KAÇAK YAPILAŞMA

Tarih: 2011-04-25 00:00:00

Keşkek ve Gökçeler Köylerinin birleşme noktası olan Kandilli Beldesi’nde 1986’nın son aylarında belediye kurulup da, 7 Haziran 1987’de de seçimleri yapılınca kentin planlı bir yapılaşmaya geçeceği umutları doğmuştu. TTK lojmanları (eski adı EKİ) ile çağda

Keşkek ve Gökçeler Köylerinin birleşme noktası olan Kandilli Beldesi’nde 1986’nın son aylarında belediye kurulup da, 7 Haziran 1987’de de seçimleri yapılınca kentin planlı bir yapılaşmaya geçeceği umutları doğmuştu. TTK lojmanları (eski adı EKİ) ile çağdaş bir kent görünümünün süreceği umutları daha sonraki yıllarda ne yazık ki boşa çıktı. Kandilli Belediyesi’nin belki de dar olanaklara sahip olması bu planlı gelişmenin sağlanamaması olarak dikkatlerden kaçmazken, kaçak yapılarla mücadelede şikayetlere rağmen duyarlı olunmamasını ise anlam verilemiyor.

Belediyeye resmi kanallardan yapılan “Buruncuk yolunda yola sıfır haldeki kaçak bina yapımı devam ediyor. Neden müdahale edilmiyor” uyarılarına rağmen bu kaçak inşaatın devam etmesi de “Bu örnek bile Kandilli’nin plansız yapılaşmasının bir göstergesidir” görüşünü yaygınlaştırıyor.

Kandilli Belediyesi’nin gerek kontrolleri ile kaçak yapılaşmanın önüne geçmesi, ayrıca şikayetleri de değerlendirmesi yolunda ciddi önlemler alması bekleniyor.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

zorbey :

kacak yapılaşmanın bel başkanı müdüre hanım bir araya geliyorlarmış alt yapı yapıyorlarmış aralarında onay çıkıyormuş gereken yapılıyormuş tabiki mükafat olarakta müasebeci olarak görev yapan hanım müdiüre oluyor bir numaralı eleman olarak syn kANDilli halkına hizmet karşılığı böyle verilitormuş...

azfiz :

sayın kANDilide yaşayan tüm belde halkı ne yazıkki bu bina belediye başkanının ablasının binasıdır ve bu binanın temelini belediyenin kepçesive kamyonu harfiyatını taşımıştır belediye asli görevini bırakmış bırakın izin vermeyi o binayı kepçesiyle yıkacağına yapımına yardımcı olup çarpık kentleşmenin önünü açmıştır bu vesile ile kANDilli belediye başkanı suç işlemektedir

kANDillili :

KANDilli varoşlar kenti olmuştu.Şimdiden sonra artık ne olacağı belli değil mi? nerde o eski kANDilli? HERKESİN GIPTA İLE BAKTIĞI,ÖRNEK BİR YERLEŞİM YERİ.Şimdilerde konuşabileceğin insan bulmak zor,birde üstelik mekanlarının çevresi de oturanları yansıtıyor zatan.Kndilliyi bitirdiler yazı ki ne yazık.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.