LOJİSTİK KÖY ÖNERİSİ...

Tarih: 2014-05-03 13:45:00

MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a bölge sorunlarını aktardığını belirterek, “Tersaneler bölgesinde lojistik köy veya tahmil-tahliye limanı yapılması, Alaplı girişinin açılması, Zonguldak-

MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a bölge sorunlarını aktardığını belirterek, “Tersaneler bölgesinde lojistik köy veya tahmil-tahliye limanı yapılması, Alaplı girişinin açılması, Zonguldak-Ereğli, Ereğli-Devrek bölünmüş yol çalışmalarının durumunu hem sözlü hem yazılı olarak iletme şansına sahip olduk” dedi.

 

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)’nin iki ayda bir farklı şehir ve farklı bir konuyla düzenlediği Genel İdare Kurulu’nun 85. programı MÜSİAD Elazığ Şubesi’nin ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleştirildi.  MÜSİAD Kdz. Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer’in, beraberinde MÜSİAD üyelerinden oluşan bir heyetle katılım sağladığı programın onur konuğu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Lütfi Elvan oldu. MÜSİAD’ın içe dönük çalışmalarının değerlendirildiği toplantıların yanı sıra programa katılan sayın bakana, sorumluluk alanına giren konular hakkında ulusal ve bölgesel sunumlar yapıldı. Program hakkında bilgiler veren MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer şunları söyledi:

 

BAKANA SORUNLAR İLETİLDİ

“25-26 Nisan 2014 tarihlerinde MÜSİAD Elazığ Şubemizin ev sahipliğinde düzenlenen 85.Genel İdare Kurulu Toplantısına bölgemizi temsilen şahsım, Başkan Yardımcımız Abdülkadir Çınar, Yönetim Kurulu üyelerimiz Yüksel Başkan, Murat Çatalçam ve üyelerimiz Rafet Kılıç ile Şinasi Bozkurt’tan oluşan 6 kişilik bir heyetle katılım sağladık. Programa MÜSİAD Genel Başkanımız Nail Olpak’ın yanı sıra, Genel Merkez ve Şubelerimizin Yönetim Kurulu ile dernek üyelerinden oluşan 600 kişilik bir heyet tarafından katılım sağlandı. Derneğimizin içe dönük çalışmalarının yanı sıra ulusal ve yerel gündemlerin değerlendirildiği Genel İdare Kurulu toplantımızın onur konuğu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan oldu. Sayın bakanımıza sorumluluk alanını ilgilendiren konularda ulusal ve bölgesel sunumlar yapıldı. Bizde sayın bakana Kdz.Ereğli Tersaneler Bölgesinde Lojistik Köy veya Tahmil-Tahliye Limanı yapılması, Alaplı ilçemizin Kdz.Ereğli istikametinden gelen çevre yolundan şehir girişinin açılması, Zonguldak-Kdz.Ereğli ve Kdz.Ereğli-Devrek bölünmüş yol çalışmalarının durumu konuların da ki görüşlerimizle taleplerimizi hem yazılı hem de sözlü olarak iletme şansında sahip olduk.

 

LOJİSTİK KÖY DEĞERLENDİRİLECEK

Tersaneler Bölgesinde yapılabilecekler konusunda değerlendirmelerinin sürdüğünü belirten sayın bakan, ülkemizde 16 Lojistik Köy projesinin faaliyetine devam ettiğini, Kdz.Ereğli’ de bir Lojistik Köy yapılabilirliğiyle Alaplı ilçe girişinin açılması konusunu değerlendireceklerini ve bizleri de bilgilendireceklerini belirttiler. Gerek yapmış olduğumuz sunumda gerekse sunum sonrası bire bir görüşme şansına sahip olduğumuz Sayın bakanımızın, bölgemizde ki sorunlara vakıf olmasının yanı sıra, yapılan çalışmaları da takip ettiğini görmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyduk.

 

“TEK BİR AĞIZDAN DİLE GETİRİLMELİ”

Temennimiz ve çalışmalarımızın ana gayesi, bölgemizi gerek ekonomik gerekse sosyal manada yakından ilgilendiren konular hakkında devletimiz tarafından yapılan çalışmaların hızlandırılması ve çözüme kavuşturulmasıdır. Bölgemiz yöneticilerinin öncelikli sorunlarımıza odaklanarak ortak paydamız olan bölgemizin gelişme ve kalkınması konusunda tek ses çıkartması çalışmaların nihayete kavuşması noktasında etkili olacağı kanaatindeyiz. MÜSİAD olarak dün olduğu gibi bugünde, yarın da bu noktada çalışmalar yapacak, yapılan çalışmalarında takipçisi olacağız”

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.