MADENCİLER 2012'DE DE MÜCADELEDE

Tarih: 2011-12-29 00:00:00

GMİS yönetimi, yeni yılı kutlayarak, mücadelelerinin devam edeceğini söyledi. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak, başta maden işçileri ve MTA işçileri olmak üzere tüm emekçilerin,

GMİS yönetimi, yeni yılı kutlayarak, mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Yönetim Kurulu adına bir mesaj yayınlayarak, başta maden işçileri ve MTA işçileri olmak üzere tüm emekçilerin, Zonguldak halkının yeni yılını kutladıklarını söyledi. Alabaş, Bir yılı daha geride bırakıyor, yeni bir yıla girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2011 yılını; stratejik enerji kaynaklarını paylaşmayı amaçlayan güç çatışmalarıyla, bölgemizdeki birçok ülkenin siyasal rejimlerinin yeniden şekillenmesiyle, küresel kriz tehditleriyle tamamlıyoruz. 2011 yılında terörün ve depremlerin yarattığı acıyı hissettik. Ülkemizde Genel Seçimleri, bölgemizde kurumsal seçimleri yaşadık. Acılardan dersler çıkararak, gelişmelerden yeni umutlar yaratarak geleceğe bakmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. 2011 yılında Genel Maden İşçileri Sendikası olarak Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) işçi alınması amacıyla başlattığımız çalışmaların 2012 yılı başında olumlu sonuçlanabilmesi için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz. Öte yandan TTK Genel Müdürlüğü de kuruma işçi alımı için çalışmalarını sürdürüyor. Başta iktidar partisinin siyasi kadroları olmak üzere tüm siyasetçilerimizin, Zonguldak, Bartın ve Karabük halkının desteğiyle olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Genel Maden İşçileri Sendikası, 2012 yılında da, bir yandan Maden işçilerinin, MTA işçilerinin ve kurumlarımızın geleceklerine daha da güvenle bakabilmeleri için çalışmalarını sürdürecek, öte yandan Zonguldak, bölgemiz ve ülkemiz halkının ve emekçilerinin hak ve çıkarlarının korunması, ekonomik ve sosyal refahları için verdiği mücadeleye devam edecektir. Maden işçisinden, MTA işçisinden, Zonguldak ve bölge insanından aldığımız güce inanarak, umudumuzu canlı tutarak, Maden ve MTA işçileri, Zonguldak, bölgemiz ve ülkemiz için verdiğimiz mücadele yolunda yorulmadan ilerleyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, maden işçilerinin, MTA işçilerinin, emekçilerin ve tüm halkımızın Yeni Yılını kutluyor, barışın, huzurun ve hoşgörünün egemen olduğu bir dünyada yaşamak umuduyla, 2012 yılının başarı, sağlık, mutluluk getirmesini diliyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.