MALKOÇ'TAN İHSANOĞLU'NA DESTEK ÇAĞRISI

Tarih: 2014-08-08 09:37:00

CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Songül Malkoç genel ve yerel seçimlerde olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bir nefer gibi aktif olarak çalışmasını aralıksız olarak sürdürerek CHP’nin de çatı adayı olarak tam destek verdiği Cumhurbaşkanı Adayı P

CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Songül Malkoç genel ve yerel seçimlerde olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de bir nefer gibi aktif olarak çalışmasını aralıksız olarak sürdürerek CHP’nin de çatı adayı olarak tam destek verdiği Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçimi kazanabilmesi için var gücüyle çalışıyor.

 

MALKOÇ, ÜLKEMİZ TARİHİNİN EN KÖTÜ SÜREÇLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYOR
“10 Ağustos Pazar günü yapılacak  ülkemiz ve Cumhuriyetimiz için büyük önem taşıyan vatandaşlık görevimizi yerine getireceğiz. Her seçim ve kullanılan her oy muhakkak ki çok önemlidir ama dünyanın ve ülkenin hızlı değişim dönemlerinde yapılan seçimler daha da çok önem kazanır. İlk defa halkımızın doğrudan kendi oylarıyla Cumhurbaşkanını seçeceği bu seçimde Türkiye Cumhuriyetinin devamlılığına, çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için adeta bir dönüm noktasıdır” diyen  Songül Malkoç, “ Ülkemiz, tarihinin en kötü süreçlerinden birini yaşamaktadır. Bağımsız yargı siyasallaşmış, halkımız özgürce düşüncelerini ifade edemez duruma gelmiştir. Mevcut iktidar insanları üretemeyen, üreten kesimi de cezalandıran bir anlayış sergilemektedir. Devletin kurumları birbiriyle çatışırken, çözüm üretmek yerine sorun üreten kurumlar haline getirilmiştir. Ekonomik büyüme yalanıyla halkımızı kandırılırken ülke iflas noktasına gelmiştir. Sanayicimiz, esnafımız, çiftçimiz çaresizlik içerisinde bırakılmıştır. Komşularımızla ilişkilerimiz bozulmuş; dış politikamız dibe vurmuştur. Ülkemizi 12 seneden beri yöneten bu yönetim anlayışının memleketimizi getirdiği durum bu haldedir. Bugün bu yönetim anlayışının başı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da Cumhurbaşkanı adayıdır” dedi.

 

EKMELEDDİN İHSANOĞLU’NUN CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUM
Malkoç Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek verilmesi çağrısında bulunarak şöyle konuştu: “ Erdoğan’ın  karşısında,  ülke menfaatleri doğrultusunda etle tırnak gibi olmuş , Cumhuriyetin ve demokrasinin çimentosu demiri konumunda;  bu vatanın toprağına , bayrağına  geleceğine bağlı Ülkemizin köklü partilerinin, aynı yürekle, aynı birlik ve beraberlikle desteklediği Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu da Türkiye’nin adayı olarak meydanlara çıkmıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu gerilimin düşürülmesi için bu konuda atılacak en önemli adımında, tecrübesi, vizyonu, uzlaşmacı kişiliği, sevgi ve saygıya önem vermesi, çok farklı siyasi görüşlerin ortak adayı olması ile 10 Ağustosta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesi olacağına, bende yürekten inanıyorum. Her gün bir olumsuzluğun, haksızlığın, hukuksuzluğun ve yolsuzluğun yaşandığı bir Türkiye için değil, huzura ve barışa kavuşmuş bir Türkiye için, Ekmeleddin İhsanoğlu diyoruz ve onun için sizlerden destek istiyoruz.”

 

30 MART’TA BİZE SAHİP ÇIKTINIZ DESTEĞİNİZİ ARTIRARAK BEKLİYORUZ
 Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Malkoç, “30 Martta önce Devrek dedik bizlere sahip çıktınız oy patlaması yaptık; ama kazanamadık. Bugün Önce Türkiye diyoruz ve bize vermiş olduğunuz desteği daha da artırmanızı istiyoruz. Çünkü bu ülke bizim; hepimizin. Bizler bu bilinçle ve aynı inançla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kadın Kollarımızla Birlikte Genel Başkan Yardımcımız Sayın Yakup Akkaya, DSP Genel Başkanı Mazlum Türker ve Zonguldak  Milletvekillerimizin  katılarak bizleri onurlandırdığı Zonguldak’ta ki seçim bürosu açılışımıza hazır bulunduk. Kendilerine verdikleri destek için buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yine  örgütümüzle beraber yaptığımız çalışmalara destek vermek amacıyla ilçemize gelen Eski Bakanlarımızdan Sayın Hasan Gemici ve 22. Dönem Milletvekilimiz Sayın Harun Akın’a da teşekkürü bir borç biliriz” şeklinde konuştu.

 

PARTİ GÖNÜLDAŞLARI SORUMLULUK ALMIŞ GÜZEL İNSANLARDIR
Sözlerinin ve  eleştirilerinin AKP tabanıyla bir ilişkisi olmadığını da vurgulayan  Malkoç, “ Parti gönüldaşları bu milletin sorumluluk almış güzel insanlarıdır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu İçin yaptığımız çağrı onlar içinde geçerlidir. Çünkü bugün Birlik ve beraberlik içinde, kişisel hırsların ve nefsimizin esiri olmadan hareket etmeliyiz. Zaman makam, mevki ve nefis yapma zamanı değildir. Önce Türkiye diyebildiğimiz anda, üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur. Bu anlamda Tüm halkımızın desteğini bekliyor hepinize saygılar sunuyoruz” diye konuştu.

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

BÜYÜK ORTADOĞU DEĞİL! MİLLİ BİRLİK PROJESİ ! :

Murat Geziciye ait anket şirketinin yaptığı anketin sonucu dün ülke basınınca açıklandı Türkiye Geneli Son Durum : Tayyip Erdoğan % 48 , Ekmeleddin İhsanoğlu % 44 , Selahattin Demirtaş % 7,5. Erdoğan ilk turda cumhurbaşkanı seçilemiyor.Sandığa gidin oyunuzu verin.Sandığa gitmeyen, bir daha Türklüğü ve Atatürk'ün adını ağzına almasın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.