'MARKA KENT' VURGUSU

Tarih: 2015-12-07 10:05:10

"Halkımızın bize verdiği güven ve destekle önce hizmet birimlerimizi tek çatı altında topladık. Bugünkü hizmet binamıza yaşlısı da engellisi de rahatça gelebiliyor, belediyemizdeki tüm işlerini hiç bir engele takılmadan yaptırabiliyor"

"Şeffaf, açık, her zaman hesap verebilir bir yönetim modeli ile hizmet verecektik. Biz verdiğimiz bu sözü de yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz. İsraftan kaçınacağız, ilçemizin kaynaklarını doğru ve verimli bir biçimde kullanacağız demiştik"

"Ereğlimizi marka kentler yarışında öne çıkartacak ve her türlü hazırlıkları tamamlanan Kent Meydanı, Fetih İş Merkezi, Çocuk Dünyası, Spor Parkı ve Çetin Apatay Bulvarı Projelerine yeni yılla birlikte kazmayı vuruyoruz."

 

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkanlığına seçildiği 20 aylık zaman diliminde yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Kdz.Ereğli Belediyesi'nin şehir dışarısında baskısını yaptırdığı aylık yayın organı "Bülten", Kasım ayı dağıtımı sürüyor. "Başkan'ın kaleminden" bölümünde ise Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, seçim döneminde halka verilen sözleri yerine getirebilmek için yoğun bir çaba içerisinde olduklarının altını çizdi. Kent Meydanı, Fetih İş Merkezi, Çocuk Dünyası, Spor Parkı ve Çetin Apatay Bulvarı Projelerini gerçekleştirecek ilk adımın yeni yılla birlikte atılacağını belirten Uysal şu bilgileri paylaştı:

 

"HİZMET BİRİMLERİ TEK ÇATIDA"

125 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Karadeniz Ereğli Belediyesi'nde 20 aylık hizmet sürecini geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz, 20 ay önceki hizmet yarışı sırasında vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerine yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Hep birlikte, 20 ay öncesine dönüp kısa bir zaman yolculuğu yapalım. Halkımızın bize verdiği güven ve destekle önce hizmet birimlerimizi tek çatı altında topladık. Bugünkü hizmet binamıza yaşlısı da engellisi de rahatça gelebiliyor, belediyemizdeki tüm işlerini hiç bir engele takılmadan yaptırabiliyor.

 

"ŞEFFAF BELEDİYECİLİK"

Halkımıza söz vermiştik, şeffaf, açık, her zaman hesap verebilir bir yönetim modeli ile hizmet verecektik. Biz verdiğimiz bu sözü de yerine getirmenin huzuru içerisindeyiz. İsraftan kaçınacağız, ilçemizin kaynaklarını doğru ve verimli bir biçimde kullanacağız demiştik. Küçük bir örnek, festival yerine yöresel değerlerimizin öne çıkartılacağı çok kapsamlı şenlikler düzenleyeceğimizi vaat etmiştik. 2015 Yılı içerisinde bu sözümü tutmakla kalmayıp şenliklerimizin bütçe kalemlerini medya vasıtası ile sizlerle paylaştık.

 

"KAZMAYI VURUYORUZ"

İlçemizin vizyonunu değiştirecek, Ereğlimizi marka kentler yarışında öne çıkartacak ve her türlü hazırlıkları tamamlanan Kent Meydanı, Fetih İş Merkezi, Çocuk Dünyası, Spor Parkı ve Çetin Apatay Bulvarı Projelerine yeni yılla birlikte kazmayı vuruyoruz.

 

"HAK'KIN VE HALKIN DESTEĞİ"

Ayrıca Devlet Hastanesi eski yerine Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüsü yapılması noktasında gösterdiğimiz çaba ve aldığımız destekler hayal denilenlerin nasıl gerçekleştiğinin açık kanıtıdır. Belediye meclisimizde ilçemize Gençlik Merkezi kazandırılmak amacıyla aldığımız kararla bu konuda da neticeye ulaşmamız elbette küçümsenmemelidir. Hak'kın ve siz değerli halkımızın desteği, güveni devam ettiği sürece daha güzel daha modern ve daha yaşanılabilinir bir Ereğli'yi birlikte oluşturacağımıza inanıyorum"

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

seçmenin :

sayın başkan çok uzağında olmayan yolunun üzeri sayılacak uzaklıkta olan yığılca ilçesine bir uğrada 20 aylık sürede neler yapılıyormuş bir gör katma değer üreten belediyeciliği yerinde incele umuyorumki öğreneceğin bir şeyler vardır

ali :

nankör insandan değil yönetici birey olmaz. seni koltuğu oturtana kazık attın. kısa zaman sonra görürsün aynı kazığı sen yiyeceksin. nereden mi, seni avucunun içine alan ve namazlara birlikte gittiğinden. alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. nankörlük yapan nankörlükle gider

Hüseyin :

Sadece gülüyorum başkan... Sadece üzülüyorum başkan... Ya birtane icraat göster Ereğli ye ne verdin ne yaptın nereye kazma vurdun Aksine Ereğli halkını küstürdün. Halil başkanın yaptığı otogarı bile açamadın 5 sefer açıyoruz diye tarih verdiğin halde.

kışlalı :

ya başkan bey sen önce şu ucubeden farksız pazaryerine vur kazmayı orayı adam et

emekli :

2019 da bir kazmada benden, daha güzel ereğli için

sakindereli :

Yav arkadaşlar 1 nolu sakindereye gelinde mahalle görsün gozunuz bir kaldirim bile yok yollarda yaziyoruz yziyoruz valla banamisin demiyor oda biliyor görmüş göreceği bu nimet.

mehmet :

Belediye binasını, avm binası içinde tek bir çatı altına topladınız. Böylece pazaryerinin tüm dükkanlarını içerisine alacak projeyi de durdurmuş oldunuz. Peki hiç düşündünüz mü çok uzun yıllar önce yapılmış olan pazaryeri belediye dükkanları, kapalar ve balıkçıların bulunduğu kısımların gerçekten köy meydanından farksız olan görüntüsünü karmaşasını nasıl gidereceğinizi ? Kusura bakmayın ama pazaryeri ve civarı bu haldeyken bırakın Ereğli'ye marka kent demeyi büyük köy desek daha yerinde olur.

deniz :

la ne kazmaymış vuramadın gitti 2 yıldır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.