MECLİS ÜYELERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA

Tarih: 2014-09-11 16:15:00

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin  3 Eylül tarihinde yapılan meclis toplantısına katılmayarak dikkatleri çeken ve kamuoyunda büyük tartışmaların yapılmasına neden olan ve AKP ilçe Başkanı Fatih Çakır’ın meclis üyeleri olarak suçlanan meclisin 17 AKP’li meclis üy

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin  3 Eylül tarihinde yapılan meclis toplantısına katılmayarak dikkatleri çeken ve kamuoyunda büyük tartışmaların yapılmasına neden olan ve AKP ilçe Başkanı Fatih Çakır’ın meclis üyeleri olarak suçlanan meclisin 17 AKP’li meclis üyesinden yedisi yazılı bir ortak açıklama yaptı.

 

Toplantıya katılmayan yedi üyenin sadece adının bulunduğu ve Fevzi Ekşi’nin e-posta adresinden gönderilen açıklamada şu isimler yer alıyor: Yusuf Kalay, Mehmet Erdoğan, Sabri Dinç, Fevzi Ekşi, Hasan Pınarcık, Turgay Aydın ve Mustafa Şentürk.

Açıklamada, toplantının ardından Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın yaptığı açıklamanın Uysal’a zorla yaptırıldığını iddia eden  meclis üyeleri açıklamaya  yanıt vermemeyi de   “aile terbiyemiz, gerekse parti terbiyemiz, gerekse makama olan saygımızdan dolayı aynı üslupta cevap vermeyi uygun bulmuyoruz” sözleriyle ifade ettiler.

 

Ortak açıklama aynen şöyle:

“Kamuoyunun yakından takip ettiği gibi AK Partiye mensup Kdz. Ereğli Belediye meclis üyeleri olarak bizler 03.09.2014 tarihli meclis toplantısına mazeret bildirerek katılmamıştık, bu mazeret dilekçeleri başkanımızın başkanlığındaki mecliste oy birliği ile kabul edilmiştir.

 Kdz.Ereğli Belediye başkanımız sayın Opr Dr Hüseyin Uysal ın yaptığı yada birlileri  tarafından  zorla yaptırıldığı iddia edilen imzalı basın açıklamasında; Meclis toplantısına katılmayan meclis üyeleri hakkında yapılan çirkin iddialar karşısında bu açıklamayı yapmak zorunluluğu ve sorumluluğu doğmuştur.

Bizler  AK Parti meclis üyeleri olarak şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonrada gerek aile terbiyemiz, gerekse parti terbiyemiz, gerekse makama olan saygımızdan dolayı aynı üslupta cevap vermeyi uygun bulmuyoruz.

Ancak şu kadarının bilinmesinde yarar vardır; Hiçbirimiz  Kdz.Ereğli belediyesinden gerek kendimiz gerekse yakınlarımız için MAKAM, MEVKİ, KİŞİSEL HESAP VE MENFEAT gözetmemiştir.

Böylesine çirkin iddiaları ortaya atanları ispata davet ediyoruz. Aksi takdirde en hafif deyimle bu iftira  kampanyasını başlatanları müfteri  ilan ediyoruz.Bu iftiralar kısa sure içersinde ispat  edilmediği  taktirde geniş  kapsamlı bir basın açıklamasıyla kamuoyunu bilgilendirme hakkımızın olduğu  da kamuoyu tarafından bilinmelidir.

Bizleri bu tür karalamalarla suçlamaya çalışanlar ne tür bir oyun içerisinde iseler ergeç.  Kdz Ereglı halkı öğrenecektir. Bizler Kdz Ereğli Belediyesinin Ereğli halkının seçtiği belediye başkanı tarafından yönetilinceye kadar bu davamıza devam edeceğiz.

Kdz.Ereğli’nin değerli halkına hizmet etmek için çıktığımız bu kutsal görevden hiçbir baskı ve karalama kampanyası bizleri asla ve asla döndürmeyecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

gül bahçesi :

7 şövalyeler kayaya çarptı.yaptıkları akıllı insanların yapacakşları değil. elinize ne geçti ereğlide kavgaya zemin oluşturdunuz.muradınıza erdniz mi halkın seçtiklerine birşey yapamazsınız.allah buna izin vermez.prof.dr ercan candan ve hüseyin başkan gümbür gümbür geliyorlar .dikkat edin.çok meyva vermeye başladılar .taşlıyorsunuz. demekki doğru yoldayız.

HAYRETIN TOPUZ :

SİZ AKP GENÇLİĞİ İSENİZ O ZAMAN BİZ NEYİZ SAİP SANA SORUYORUM

7 ŞOVALYEYE :

ELİMİZMİ YAMAN BEYLİĞİMİZMİ YAMAN O 7 ŞOVALYEYE GÖSTERİCEZ BUNU SAİP SENDE ŞAHİT OL.

saip :

tebrikler 7 şövalye ruhlu arkadaşlara. kin nefret sövenistlik adına kurulacak oyunu bozdular. helal size. akp gençliği olarak bizde sizin arkanızdayız. el mi yaman beymi yaman bakalım

karadayi :

Başkanım her zaman yanındayız meyve veren ağaç tavlanır bunlarda böyle biz her zaman sizinleyiz

Kaptan :

Sizde utanma arlanma yok mu? Siz nasıl bir zihniyettesiniz ki? Bütün Ereğli biliyor. Ercan beyle Hüseyin beyin AKP 'ye katkısını. Gözle görünen köy kılavuz istemez. Herşey zaten apaçık ortada. Kendi menfaatiniz uğruna başkalarını lekelemeyi çamur atmayı bırakın. Ereğlili Akp'liler gözünüzü açın!!

Bir bilen :

Herkes kafasına göre birşey yazmış.Olacakları söylüyorum Sayın Bektaş not al sonra bana dedi dersin.Ak parti Ercan Candan ve Hüseyin Uysalı sildi.Hüseyin Uysal CHP'ye geçecek zaten şu anda onun destekçileri CHP'li belediye meclis üyeleri.Ak parti Hüseyin Uysalı önümüzdeki dönem aday göstermez.Ama CHP'nin önümüzdeki dönem belediye başkan adayı Hüseyin Uysal.Mayıs 2015-Haziran 2015 gibi Hüseyin Uysal ve birkaç meclis üyesi arkadaşının CHP'ye katılım törenini izleyeceğiz.Hüseyin Uysalı, CHP ilçe teşkilatı,CHP belediye meclis üyeleri ve CHPye gönül verenler destekliyor ve seviyor.Birdahaki dönem Ak partiden aday gösterilmeyecek olan Hüseyin Uysal 2019 yerel seçimlerinde CHP'den kesin ve kesin aday gösterilecektir.2015 Mayıs-Haziran transfer zamanı olacaktır.

LißeRt :

Sizin aile terbiyeniz de Parti terbiyenizde el vermez. Şahsi menfaatlerinize cevap bulamayınca çalışmayı, yaşadığınız şehire yatırım yapıp önünü açmayı.. halk la iç içe olmayı halkın sorunlarını dinlemeyi çözmeyi ve bilimum işlere sizin terbiyeniz yetmez. 7 kişinin aynı anda mazeret göstermesini ve bunların hepsinin bir adamın adamları olduğu bariz bir şekilde bellidir zaten. SİZLERİN BİRŞEYLER PEŞİNDE OLDUĞUNUZ BELLİ DE CESARETİNİZİ TOPLAYIPTA AĞZINIZDAKİ BAKLAYI ÇIKARAMIYONUZ TSO başkanı da sizler gibiydi balonu çabuk patladı. Sizinde Balonunuz patlayacaktır yakında eminim buna.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.