MECLİSTE BİR İLK ! OYBİRLİĞİ İLE RED !

Tarih: 2015-01-08 12:15:00

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, Ocak ayı ikinci olağan toplantısında ilginç diyaloglar yaşandı. Ak Parti Grubu Sözcüsü Nazım Erdoğan, İmar ve Hukuk İşleri üye seçimleri konusunda usül hatası yapıldığını, Resmi Gazete'den alıntılar ile aktardı, oylamada

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, Ocak ayı ikinci olağan toplantısında ilginç diyaloglar yaşandı. Ak Parti Grubu Sözcüsü Nazım Erdoğan, İmar ve Hukuk İşleri üye seçimleri konusunda usül hatası yapıldığını, Resmi Gazete'den alıntılar ile aktardı, oylamada başkan Uysal dahil herkes red oyu verdi. 

 

Karadeniz Ereğli Belediyesi Ocak ayı ikinci toplantısını Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda gerçekleştirdi. Meclisin resmi oturumu öncesi konuşma yapan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni yılda yeni bir dil kullanılması yönündeki çağrısına dikkati çekerek, “Bu yeni dil çok kültürlü, boyutlu, evrensel doğrular üzerine kurulmalı, birleştirici, bütünleştirici olmalı. Bu yeni dilin en önemli özelliği sihirli cümlesi diyalog üzerine kurulmalı, uzlaştırıcı ve milletin dili olmalı. Bu dil öyle bir dil olmalı ki halkın nabzı ile ilçemizin nabzının aynı atması diye düşünüyorum. Bizler bu yeni dili kullanaraktan bu yeni dil üzerinden artık Ereğli’de şartları değiştiren fikirleri üretmemiz lazım” dedi.

 

“GÜZEL PAS OLDU, BOŞ KALEYE ATTIM”

Uysal’ın konuşmasının ardından CHP’li Meclis Üyesi Cumhur Nalcı, kar yağışı nedeniyle Ömerli’de bulunan hastane bölgesinde ulaşımın yaklaşık 4 saat gerçekleştirilemediğini, kendisinin de burada mahsur kaldığı yönündeki söylemlerine Başkan Uysal şu sözlerle yanıt verdi:  “Arkadaşlarımız gece 23.00’e kadar çalışıyorlar, herkese teşekkür ediyorum. Ben de belediyeden 21.00 gibi ayrıldım belediyeden. Hastane yolu için teşekkür ediyorum ve herkesten teşekkür emailleri alıyoruz, açıklamayacaktım aslında, biz yaptığımız hizmetleri, güzellikleri anlatmayı doğru bulmuyoruz. Zaten bizim yapmamız gereken hizmetler, yüzlerce teşekkür e-maili gösterebilirim, hastane yolu üzerinde tüm mahalleler üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Tüm telefonlara anında cevap veriyoruz. Keşke gelen 1-2 mesajı okuttursaydım keşke. Aramızda Beşiktaş Taraftarlar Derneği var, güzel pas oldu, boş kaleye attım”

 

“BELEDİYE TARİHİNDE İLK”

Zaman zaman ilginç diyalogların yaşandığı belediye meclisinde ilk kez usulsüzlük yapıldığı gerekçesi ile düzeltilmesi için gelen gündem maddesi herkesine herkes red oyu vermesi, meclis üyeleri arasında gülüşmelere neden oldu. CHP’li Meclis Üyesi Cumhur Nalcı, “Belediye tarihinde ilktir, kendiniz getirdiğiniz gündem maddesini kendiniz red oyu veriyorsunuz” dedi.

 

SÜLEYMAN SEBA İSMİ YAŞATILACAK

Gündem maddeleri arasında Beşiktaş Onursal Başkanı merhum Süleyman Seba’nın isminin Orhanlar Mahallesi 1 No.lu Orta Sokak isminin Süleyman Seba Sokak olarak değiştirilmesi vardı. 25 Kabul 2 çekimser oy verilen gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

KOMİSYONDA RED EDİLDİ

Ereğli Belediyesine hibe yolu ile şirket alınmasına ait komisyon raporu da meclis gündemine gelmesi red edildi. Komisyonda muhalif AKP’li ve CHP’li üyelerin red oyu kullanarak onay vermediği karar meclis gündemine gelmesi de yine AKP’li muhalif ve CHP’li üyelerin red oyları ile kabul edilmedi.  Gündem maddeleri arasında biri de Ereğli Belediyesi’ne ait taşınmazların 10 yıllığına kiraya verilmesi idi. Komisyonda görüşülen ve üzerinde bazı değişiklikler yapılarak meclis gündemine gelen gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

67 :

baskanım sizleren sadece merak ettim bir konu var resmi gazetede yayınlanan bir kararı cilek halk otopüslerine uygulatamıyonuz ama belediye personeli için mejlisde alınan üçretsiz kararlarını uygulatıyonuzüstelik resmi bir hakkı olmayan hakbu sizce mantıklımı keske yeniyılın ilk mejlis toplantısında bu kararı dondurup engellilerin yüzünü güldürseydiniz yoksa senin talimatı galeyemi almıyorlar

SON SEÇİM ANKETİ :

Okumayan ve yandaş medyanın anketlerine inanan halkımıza. Bu zamana kadar bütün seçim sonuçlarını bilen ve Tayyip Erdoğanın ilk turda sandığa gitmeyenlerinin oranının yüksek olacağı nedeniyle %52 ile cumhurbaşkanı seçileceğini Ekmeleddin İhsanoğlunun %38 oy alacağını bilen ve (hatta bunu söyledi diye ulusalcı kesim tarafından hain ilan edilmişti.) Hakan Bayrakçının şirketinin son seçim anketi.Bugün seçim olsa Aralık 2014- Ak Parti %38 CHP % 28 MHP % 18 HDP % 8 BBP % 3 Saadet % 2 Diğer % 3

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.